Home Baza wiedzy Drzwi aluminiowe czy PVC? Które wybrać?

Drzwi aluminiowe czy PVC? Które wybrać?


opublikowane 08 maj 2017

2 minuty

Okna drewniane czy plastikowe? Mogłoby się wydawać, że to pytanie zadawane jest nam najczęściej. Niemniej popularne są wątpliwości odnośnie materiału, z jakiego powinny być wykonane drzwi zewnętrzne. Aluminiowe czy PVC? Postaramy się przybliżyć, czym charakteryzują się oba materiały, co na pewno pomoże w podjęciu decyzji.

Drzwi PVC

PVC cieszy się dużym zainteresowaniem w stolarce okiennej i drzwiowej. Wysokie właściwości termiczne, właściwie brak konieczności konserwacji, łatwość utrzymania w czystości, a do tego bogaty wybór kolorystyki i wzorów pozwalający na dobranie drzwi do każdego stylu architektonicznego. Brzmi dobrze, prawda? Cena również wydaje się zadowalająca – drzwi PCV najczęściej wypadają taniej, niż te wykonane z aluminium. Te od Oknoplast charakteryzują się dokładnym wykonaniem – dbamy o wszystkie detale (m.in. zasuwnice ryglujące drzwi jednocześnie w trzech miejscach). Drzwi PVC sprawdzą się w budownictwie jednorodzinnym. Tutaj odpowiednie będą również drzwi aluminiowe, które wykazują się jednak wyższą odpornością – dlatego warto je wybrać do budynków przemysłowych i innych, w których będą intensywnie używane.

drzwi wejściowe PVC Oknoplast
Drzwi wejściowe PVC Oknoplast

Drzwi aluminiowe

Wysoka niezawodność, najwyższa funkcjonalność, szerokie możliwości konstrukcyjne, a do tego estetyka rodem z najwyższej klasy designerskich projektów. W coraz szerszej gamie drzwi aluminiowych na rynku zdecydowanie wyróżniają się drzwi Elite od partnera Oknoplast – Aluhaus. Gwarantują najwyższy stopień bezpieczeństwa, m.in. dzięki nowoczesnej technice zamknięcia czy automatycznemu ryglowaniu. Drzwi Elite z łatwością dobierzesz do stylu i kolorystki okien Oknoplast. Wybierając drzwi aluminiowe od Aluhaus możesz liczyć na doskonały kolor drewnopodobny, który dzięki technologii Decoral zapewnia rysunek słojów drewna. Więcej informacji o właściwościach drzwi aluminiowych Elite znajdziesz TUTAJ.

Drzwi Elite – http://www.aluhaus.com.pl

Sprawdź więcej informacji, jeśli jeszcze masz wątpliwości przy wyborze drzwi do swojego domu lub budynku przemysłowego. Na wszelkie pytania z zakresu nie tylko okien, ale również drzwi odpowiedzą nasi doradcy w konkretnym salonie. Znajdź salon znajdujący się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania!

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów