Drzwi

Drzwi aluminiowe czy PVC? Które wybrać?

Okna drewniane czy plastikowe? Mogłoby się wydawać, że to pytanie zadawane jest nam najczęściej. Niemniej popularne są wątpliwości odnośnie materiału, z jakiego powinny być wykonane drzwi zewnętrzne. Aluminiowe czy PVC? Postaramy się przybliżyć, czym charakteryzują się oba materiały, co na pewno pomoże w podjęciu decyzji.

Drzwi PVC

PVC cieszy się dużym zainteresowaniem w stolarce okiennej i drzwiowej. Wysokie właściwości termiczne, właściwie brak konieczności konserwacji, łatwość utrzymania w czystości, a do tego bogaty wybór kolorystyki i wzorów pozwalający na dobranie drzwi do każdego stylu architektonicznego. Brzmi dobrze, prawda? Cena również wydaje się zadowalająca – drzwi PCV najczęściej wypadają taniej, niż te wykonane z aluminium. Te od Oknoplast charakteryzują się dokładnym wykonaniem – dbamy o wszystkie detale (m.in. zasuwnice ryglujące drzwi jednocześnie w trzech miejscach). Drzwi PVC sprawdzą się w budownictwie jednorodzinnym. Tutaj odpowiednie będą również drzwi aluminiowe, które wykazują się jednak wyższą odpornością – dlatego warto je wybrać do budynków przemysłowych i innych, w których będą intensywnie używane.


Drzwi aluminiowe

Wysoka niezawodność, najwyższa funkcjonalność, szerokie możliwości konstrukcyjne, a do tego estetyka rodem z najwyższej klasy designerskich projektów. W coraz szerszej gamie drzwi aluminiowych na rynku zdecydowanie wyróżniają się drzwi Elite od partnera Oknoplastu – Aluhaus. Gwarantują najwyższy stopień bezpieczeństwa, m.in. dzięki nowoczesnej technice zamknięcia czy automatycznemu ryglowaniu. Drzwi Elite z łatwością dobierzesz do stylu i kolorystki okien Oknoplast. Wybierając drzwi aluminiowe od Aluhaus możesz liczyć na doskonały kolor drewnopodobny, który dzięki technologii Decoral zapewnia rysunek słojów drewna. Więcej informacji o właściwościach drzwi aluminiowych Elite znajdziesz TUTAJ.

 

 

Sprawdź więcej informacji, jeśli jeszcze masz wątpliwości przy wyborze drzwi do swojego domu lub budynku przemysłowego. Na wszelkie pytania z zakresu nie tylko okien, ale również drzwi odpowiedzą nasi doradcy w konkretnym salonie. Znajdź salon znajdujący się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania!

Skomentuj

Drzwi aluminiowe czy PVC? Które wybrać?

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry


Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez Oknoplast Sp.z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.) oraz na otrzymywanie od Oknoplast Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

FreshMail.pl