Home Baza wiedzy Białe wnętrze ocieplone drewnem

Białe wnętrze ocieplone drewnem


opublikowane 20 paź 2016

2 minuty

Obserwując na przestrzeni lat style wykończenia wnętrz oraz zmienne i powracające formy aranżacji, nawet niewprawne oko obserwatora zwróci uwagę na fakt, że w naszej kulturze, piękno zawsze kojarzy nam się z prostotą i minimalizmem. Wszystko inne przemija z wiatrem historii. Z tego wynika ogromna popularność coraz częściej spotykanego w naszych domach połączenia bieli i drewna.


Jeszcze do niedawna obserwowaliśmy boom na wnętrza zróżnicowane, modę na mieszanie styli, materiałów i kolorów w wykończeniach. Tymczasem od kilku lat pracownie  branżowe wyraźnie zmierzają w kierunku wręcz przeciwnym. Stawiają na minimalizm w doborze materiałów, gołą cegłę i kafle, corian oraz granit. Wszystko w surowej bieli, przełamane drewnianymi elementami podłogi, sufitowymi belkami rustykalnymi w naturalnym kolorze, a także prostymi meblami z litego drewna. Skąd ten powrót do klasyki? Przyczyn jest wiele, a ich korzenie sięgają wartości społecznych i uwarunkowań psychologicznych. Zwróćmy uwagę tylko na najważniejsze.

Klasyka dobra na każdą pogodę

Kompozycja bieli i drewna świetnie organizuje przestrzeń, budując pole skupienia, stabilności i trwałości. Na pewno jest to jeden z elementów, którym możemy wyjaśnić popularność stylu, o którym piszemy.

W szybkich, niepewnych czasach, kulturze chwili, dom, który daje poczucie stabilności, jest miejscem nie tylko odpoczynku, ale i swoistą formą „detoksu” na doświadczenia postmodernistycznej formy życia społecznego.

Klasyczne wnętrze

Jest to także styl uniwersalny biorąc pod uwagę fakt w jakich warunkach geograficznych przyszło nam żyć. Gorącym latem białe wnętrza dają poczucie chłodu, długimi, ciemnymi zimowymi wieczorami są elementem wprowadzającym jasność myśli, a dom dodatkowo ocieplony drewnem daje poczucie psychologicznego komfortu i bezpieczeństwa osób zgromadzonych wokół „domowego ogniska”. Nie bez znaczenia jest także argument utylitarny. Bardzo łatwo jest odświeżyć taką przestrzeń i usunąć wszystkie znaki codziennego użytkowania. Drewno pod ich wpływem wręcz zyskuje na estetyce. Któż z nas nie podziwiał starych drewnianych szaf, drzwi, stołów, ze strychów i domów dziadków, zniszczonych przez ząb czasu, ale dźwigających znamię historii, gdzie każda rysa i nierówność są odniesieniem do konkretnej historii?

Okno Inspiracji

Wychodząc na przeciw klasyce, także Oknoplast proponuje bardzo konkretne rozwiązania w zakresie aranżacji wnętrz biel-drewno. Zarówno Okna Pixel jak i drzwi tarasowe z naszej oferty, oprócz jakości wykonania, ergonomii, ilości światła, którą dają (do 22% więcej) dostępne są w zróżnicowanej kolorystyce drewna. Stanowią świetne uzupełnienie do elementów organizacji wykończenia Twojego domu. Zastosowanie naszych produktów sprawi, że Twoja przestrzeń życiowa nabierze nowej jakości i będzie znakiem nie tylko jakości, ale też trwałych wartości estetycznych i pożądanej klasyki. Więcej informacji na temat okien Pixel znajdziesz tutaj.

Produkty, które mogą Cię zainteresować

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast
Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów