Dekoracje

Dekoracje okien balkonowych – najlepsze inspiracje

Okno balkonowe jest jednym z bardziej spektakularnych okien w naszych domach czy mieszkaniach. Na szczególną uwagę zasługuje nie tylko dzięki swoim gabarytom, ale również funkcji. W końcu nie tylko stanowi przejście na balkon, taras, czy ogródek, ale również wpuszcza do naszego wnętrza sporą ilość światła. Dlatego tak ważne jest, aby się prezentowało się wyśmienicie! Poznajcie zatem kilka, naszym zdaniem, najlepszych inspiracji.

Delikatne firanki

Muślinowe, zwiewne, lekkie. Praktycznie nadają się do każdego wnętrza. Nadają lekkości, wpuszczają dużo światła i są przede wszystkim estetyczne. O ile nie musimy odgradzać się od wścibskich sąsiadów – jest to rozwiązanie wręcz idealne!

Kurtyny teatralne

Ciężkie, grube zasłony wcale nie muszą wyglądać jak z innej epoki. Jeżeli chcemy, bądź musimy się trochę odgrodzić od świata, takie zasłony z pewnością nam w tym pomogą. Jeżeli je lekko zepniemy (sznurkiem, wstążką lub klamrą) odciążymy nieco wnętrze i uzyskamy  efekt lekkości. Wybierając zasłony w naturalnych kolorach (tzw. „kolorach ziemi”), pozwolimy na utrzymanie harmonii z wnętrzem. Ciekawym rozwiązaniem mogą się również okazać wzorzyste zasłony, zwłaszcza jeżeli wystrój naszego mieszkania skłania się ku stylowi retro/vintage. Kolorowe kwiaty lub ostatnio modne figury geometryczne bądź pasy na pewno uczynią nasze wnętrze bardziej oryginalnym. Oczywiście pamiętajmy o spójności. Wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać – zgodnie z ze stylem pomieszczeń.

Rolety, żaluzje

Obojętnie czy zdecydujmy się na rolety rzymskie, czy wybierzemy drewniane żaluzje – musimy dopasować je do naszego wnętrza. W przypadku takiego rozwiązania nie musimy już się martwić o dodatkowe firanki i zasłony.

Zasłony „z sufitu”     

Decydując się na podwieszany sufit, możemy bezpośrednio w nim zamontować zasłony (w specjalnej wnęce karnisza elektrycznego). Efekt bardzo elegancki, trochę hotelowy i nieco bardziej kosztowny – zasłony zasłaniamy i odsłaniamy używając pilota.

Wybierając dekoracje okna balkonowego, należy mieć na uwadze funkcjonalność samego okna. Pamiętajmy, że musi się bezproblemowo otwierać – to, co w nim zawiesimy nie może utrudniać korzystania z balkonu. Kolejna istotną kwestią jest widoczność. Jeżeli mieszkanie znajduje się na parterze i vis-a-vis sąsiadów, to lepiej dla naszego komfortu pomyśleć nad mocniejszym zasłonięciem. A Wy na jakie aranżacje i rozwiązania w oknach balkonowych się zdecydowaliście (lub zdecydowalibyście)?

Więcej o oknach balkonowych oraz drzwiach tarasowych >>

 


Okno Prismatic

Okno Prismatic


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry