Home Baza wiedzy Dekoracje okien balkonowych – najlepsze inspiracje

Dekoracje okien balkonowych – najlepsze inspiracje


opublikowane 27 kwi 2017

2 minuty

Okno balkonowe jest jednym z bardziej spektakularnych okien w naszych domach czy mieszkaniach. Na szczególną uwagę zasługuje nie tylko dzięki swoim gabarytom, ale również funkcji. W końcu nie tylko stanowi przejście na balkon, taras, czy ogródek, ale również wpuszcza do naszego wnętrza sporą ilość światła. Dlatego tak ważne jest, aby się prezentowało się wyśmienicie! Poznajcie zatem kilka, naszym zdaniem, najlepszych inspiracji.

Delikatne firanki

Muślinowe, zwiewne, lekkie. Praktycznie nadają się do każdego wnętrza. Nadają lekkości, wpuszczają dużo światła i są przede wszystkim estetyczne. O ile nie musimy odgradzać się od wścibskich sąsiadów – jest to rozwiązanie wręcz idealne!

Kurtyny teatralne

Ciężkie, grube zasłony wcale nie muszą wyglądać jak z innej epoki. Jeżeli chcemy, bądź musimy się trochę odgrodzić od świata, takie zasłony z pewnością nam w tym pomogą. Jeżeli je lekko zepniemy (sznurkiem, wstążką lub klamrą) odciążymy nieco wnętrze i uzyskamy  efekt lekkości. Wybierając zasłony w naturalnych kolorach (tzw. „kolorach ziemi”), pozwolimy na utrzymanie harmonii z wnętrzem. Ciekawym rozwiązaniem mogą się również okazać wzorzyste zasłony, zwłaszcza jeżeli wystrój naszego mieszkania skłania się ku stylowi retro/vintage. Kolorowe kwiaty lub ostatnio modne figury geometryczne bądź pasy na pewno uczynią nasze wnętrze bardziej oryginalnym. Oczywiście pamiętajmy o spójności. Wszystkie elementy muszą ze sobą współgrać – zgodnie z ze stylem pomieszczeń.

Rolety, żaluzje

Obojętnie czy zdecydujmy się na rolety rzymskie, czy wybierzemy drewniane żaluzje – musimy dopasować je do naszego wnętrza. W przypadku takiego rozwiązania nie musimy już się martwić o dodatkowe firanki i zasłony.

Zasłony „z sufitu”     

Decydując się na podwieszany sufit, możemy bezpośrednio w nim zamontować zasłony (w specjalnej wnęce karnisza elektrycznego). Efekt bardzo elegancki, trochę hotelowy i nieco bardziej kosztowny – zasłony zasłaniamy i odsłaniamy używając pilota. Wybierając dekoracje okna balkonowego, należy mieć na uwadze funkcjonalność samego okna. Pamiętajmy, że musi się bezproblemowo otwierać – to, co w nim zawiesimy nie może utrudniać korzystania z balkonu. Kolejna istotną kwestią jest widoczność. Jeżeli mieszkanie znajduje się na parterze i vis-a-vis sąsiadów, to lepiej dla naszego komfortu pomyśleć nad mocniejszym zasłonięciem. A Wy na jakie aranżacje i rozwiązania w oknach balkonowych się zdecydowaliście (lub zdecydowalibyście)? Więcej o oknach balkonowych oraz drzwiach tarasowych >>

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Drzwi tarasowe HST Premium
HST Premium

Drzwi tarasowe HST PREMIUM to system stworzony z myślą o likwidacji barier architektonicznych: wyjątkowo duże (6,5 x 2,8 m) szklane konstrukcje pozwalają na zaprojektowanie spektakularnych przestrzeni. Wysokie parametry izolacji termicznej sprawiają, że koszty ogrzewania budynku są o wiele niższe.

Prismatic

System PRISMATIC to rozwiązanie o smukłej formie i wysokiej funkcjonalności, oferujące perspektywę wielu korzyści. Trzecia, środkowa uszczelka w konstrukcji systemu PRISMATIC to gwarancja szczelności i izolacji termicznej. Większa powierzchnia przeszkleń, uzyskana dzięki niższemu profilowi to dodatkowe korzyści: optymalnie doświetlone wnętrza i mniej zużytego plastiku do produkcji okna to ukłon w stronę harmonii ze środowiskiem.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów