Home Baza wiedzy Design i trwałość – nowe żaluzje fasadowe OKNOPLAST

Design i trwałość – nowe żaluzje fasadowe OKNOPLAST


żaluzje fasadowe

opublikowane 07 kwi 2023

4 minuty

W słoneczne dni zapewniają przyjemny cień oraz chronią pomieszczenia przed upałem. Dbają o prywatność domowników i zmniejszają poziom dobiegającego z zewnątrz hałasu. Unowocześniają elewację budynku, dodając mu minimalistycznego charakteru. O czym mowa? O naszych nowych – solidnych, łatwych w montażu i estetycznych żaluzjach fasadowych. 

Przyjemny chłód

Lubisz nowoczesną architekturę i minimalistyczne aranżacje wnętrz? Aluminiowe żaluzje fasadowe to wybór dla Ciebie. Pozwalają one na rezygnację z przesłon okiennych w pomieszczeniach, podziwianie widoków za oknem i naturalne doświetlanie wnętrz. Jednocześnie, gdy nadchodzą upały i silne nasłonecznienie, chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem.

Stanowią dodatkową warstwę izolacyjną, która wspomaga pracę klimatyzacji. Przy temperaturze 35 stopni Celsjusza na zewnątrz, pozwalają na obniżenie temperatury w pomieszczeniu o kilka stopni. Jak to możliwe? Pomiędzy lamelami a szybą powstaje poduszka powietrzna. Ta skuteczna bariera termiczna spowalnia wymianę ciepła między wnętrzami a światem zewnętrznym.

Żaluzje fasadowe - Oknoplast

Komfortowy cień

Żaluzje fasadowe od OKNOPLAST zapewniają też optymalne zacienienie wnętrz. To Ty regulujesz precyzyjnie, jaka ilość światła i do którego miejsca ma wpadać z zewnątrz. Wystarczy podnieść lub opuścić przesłonę, a także zmienić nachylenie lameli aluminiowych. To szczególnie ważne przy wielkoformatowych przeszkleniach, np. oknach i drzwiach tarasowych, a także przy tzw. szklanych elewacjach.

Dlaczego? W słoneczne dni nadmierny napływ światła z zewnątrz może bowiem naprawdę skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie w domu czy biurze. Wystarczy przypomnieć sobie światło słoneczne padające wprost na ekran telewizora czy komputera… W naszej ofercie znajdziesz żaluzje fasadowe do wyboru z lamelami o różnych kształtach. Jeśli zależy Ci na skutecznej ochronie przeciwsłonecznej, wybierz żaluzje z lamelami w kształcie litery Z. Zapewniają one najskuteczniejsze zaciemnienie.

Żaluzje fasadowe - Oknoplast

Nowoczesny design

Czy wiesz, że współcześnie wielu architektów wybiera aluminiowe żaluzje fasadowe, aby dodać elewacji nowoczesnego charakteru? Niezależnie więc, czy budujesz nowy dom, czy remontujesz nieruchomość z rynku wtórnego, to dobry wybór dla Ciebie. Żaluzje fasadowe, dzięki swojemu minimalistycznemu designowi, poprawiają wygląd fasady budynku.

Odznaczają się prostą budową i lekką formą. Dzięki temu sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku elewacji szklanych i wielkoformatowych przeszkleń, np. okien i drzwi tarasowych. Te nowoczesne i eleganckie zewnętrzne przesłony okienne lakierowane są proszkowo. Dostępne są w aż 11 kolorach oraz dwóch rodzajach lameli do wyboru. Z łatwością dopasujesz więc ich wygląd do własnych oczekiwań.

Wielkoformatowe rozmiary

Często spotkać można się z opinią, że wielkoformatowe okna lub drzwi tarasowe trudno skutecznie przesłonić z zewnątrz. Żaluzje fasadowe od OKNOPLAST udowadniają, że nie jest to prawda. Dlaczego? Aluminiowe żaluzje fasadowe z naszej oferty dostępne są w naprawdę dużych rozmiarach. Ich maksymalna powierzchnia wynosi aż 16 m kw.! Jak z szerokością i wysokością? Wynoszą one maksymalnie kolejno aż 4,5 oraz 5 m.

Co ważne, duża powierzchnia żaluzji nie wpływa w żaden sposób na sprawne działanie przesłony. Nie musisz więc obawiać się, że żaluzje fasadowe z aluminiowymi lamelami będą stanowić tylko ozdobę elewacji. Gwarantujemy, że ich codzienne użytkowanie będzie dla Ciebie przyjemnością.

Ponadprzeciętna trwałość

Nasze nowe żaluzje fasadowe udowadniają, że tego typu produkty mogą być naprawdę trwałe. Co więcej, nasze modele są także ponadprzeciętnie odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu do produkcji lameli oraz osłon lekkiej, ale wytrzymałej blachy aluminiowej najwyższej jakości. Oferujemy żaluzje fasadowe z dwoma rodzajami lameli do wyboru. Mogą one mieć przekrój poprzeczny w kształcie litery C (większa wytrzymałość) lub Z (skuteczniejsze zacienienie) oraz szerokość 80 i 93 mm.

Dzięki malowaniu ich proszkowo wysokiej jakości lakierami, wykazują one odporność na działanie warunków atmosferycznych oraz zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Elementy tekstylne z poliestru utrwalone zostają dodatkowo termicznie. W efekcie są one odporne na rozciąganie, przetarcie i oddziaływanie promieni UV.

Wygodne sterowanie

Aluminiowe żaluzje fasadowe od OKNOPLAST dostępne są w różnych wersjach sterowania automatycznego. Możesz zdecydować się na uruchamianie podnoszenia i opuszczania żaluzji, a także regulację kąta nachylenia lameli za pomocą sterowania przewodowego (naściennego) lub bezprzewodowego (radiowego).

W OKNOPLAST dostępna jest też opcja włączenia żaluzji fasadowych do systemu inteligentnego domu SMART. Wtedy sterować możesz nimi z poziomu intuicyjnej aplikacji na własnym smartfonie. To nie wszystko. Żaluzje fasadowe warto wzbogacić o czujniki pogodowe, które zwiną tę przesłonę podczas silnego wiatru lub rozwiną, gdy pojawi się silne nasłonecznienie.

Łatwy montaż

Zastanawiasz się, na jakim etapie trzeba zamontować żaluzje fasadowe? Odpowiedź jest prosta – na każdym! Oferujemy fasadowe żaluzje aluminiowe o dwóch typach montażu – naokiennym i podtynkowym. Niezależnie więc, kiedy podejmiesz decyzję o zainstalowaniu tego typu przesłon, będzie to możliwe.

Masz gotową elewację domu, ale chcesz zainstalować żaluzje fasadowe? Wystarczy wybrać model ze skrzynką fasadową natynkową. Dopiero budujesz dom i planujesz wykorzystanie w nim żaluzji fasadowych. Lepszym wyborem będą żaluzje fasadowe podtynkowe ze skrzynką ukrytą pod elewacją.

Kojąca cisza 

Wśród zalet żaluzji fasadowych wymienić można także dobrą izolację akustyczną wnętrz. Oczywiście o zmniejszaniu poziomu hałasu z zewnątrz można mówić, gdy żaluzja jest rozwinięta, a jej lamele ustawione są w pozycji „zamkniętej”. Tak utworzony „pancerz” jest dodatkową warstwą chroniącą domowników przed zanieczyszczeniem dźwiękami z zewnątrz. Zmniejszenie natężenia hałasu dobiegającego spoza budynku poprawia też akustykę wnętrz.

Ulgę odczujesz zwłaszcza, jeśli Twój dom czy biuro usytuowane są w pobliżu hałaśliwych dróg, sklepów wielkopowierzchniowych, lotnisk, dworców czy po prostu w centrum dużego miasta. Żaluzje fasadowe zmniejszające poziom przenikającego do wnętrz hałasu docenią też osoby o tzw. lekkim śnie i rodzice małych dzieci. Co ważne, aluminiowe żaluzje fasadowe pozwalają także zabezpieczyć wnętrze przed spojrzeniami z zewnątrz. I to bez konieczności całkowitego przesłonięcia okien.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym nowym produkcie? Sprawdź jego dane techniczne.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów