Home Baza wiedzy Ile kosztują rolety zewnętrzne?

Ile kosztują rolety zewnętrzne?


Rolety zewnętrzne Oknoplast

opublikowane 18 mar 2019

2 minuty

Budowa i wykończenie domu to przedsięwzięcie pochłaniające zwykle sporą część naszych oszczędności, często wiążące się także z koniecznością wzięcia kredytu. Nie ma więc niczego dziwnego w tym, że szukamy oszczędności na każdym etapie prac. Kiedy dom już stoi i wydaje się, że większość wydatków już  za nami, zaczyna się poszukiwanie najlepszych materiałów wykończeniowych oraz innych elementów niezbędnych do tego, by komfortowo mieszkać. Jednym z nich są rolety zewnętrzne.

Koszt rolet zewnętrznych

Odpowiedź na pytanie zadane w tytule wpisu brzmi podobnie do każdego pytania tego typu: to zależy. A zmiennych w przypadku rolet jest niewiele mniej, niż – dajmy na to – gdy kupujemy okna. Liczy się typ osłon (żaluzje, rolety, markizy), materiały (drewno, PVC, aluminium), sposób montażu (natynkowe, w warstwie ocieplenia) oraz wymiary. Każdy z tych aspektów może znacząco wpłynąć na koszt rolet, co sprawia, że za zestaw możemy zapłacić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem rolet zewnętrznych OKNOPLAST, skontaktuj się z najbliższym salonem i poproś o bezpłatną wycenę.

Jak zaoszczędzić na roletach?

Biorąc pod uwagę wszystkie elementy, które wpływają na cenę osłon okiennych, najtańszą opcją będzie oczywiście wybranie standardowych rolet elewacyjnych, ze skrzynką wystającą ponad krawędź muru. Montaż tego typu rolet zewnętrznych jest najprostszy, co również ma niebagatelne znaczenie – trudniej jest cokolwiek zepsuć.

Dla naszego portfela najlepiej również, by okna, w których montujemy rolety, były zbliżone do typowych wymiarów. Wtedy o wiele łatwiej będzie znaleźć gotowe osłony, bez konieczności przygotowywania ich na zamówienie, co bezpośrednio wpłynie na mniejszy koszt.

Poznaj rolety marki OKNOPLAST

Standardowym materiałem, z którego wykonuje się rolety zewnętrzne, jest aluminium. Mimo to niektórzy inwestorzy decydują się na rolety drewniane. Jest to rozwiązanie stylowe i bardzo estetyczne, ale również znacznie bardziej kosztowne.

Kolejnym elementem, na którym można zaoszczędzić, choć kwestią dyskusyjną pozostaje, czy należy to robić, są zabezpieczenia antywłamaniowe. Wysokiej jakości rolety antywłamaniowe są droższe od zwykłych nawet o 40%, co znacząco zwiększa koszt całej inwestycji (zwłaszcza, jeśli mamy w domu sporo przeszkleń). Jednakże dbałość o bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych misji, jakie mamy do spełnienia w naszych domach, dlatego warto poważnie rozważyć sprawę i zdecydować, czy oszczędności rzędu kilku tysięcy złotych warte są podejmowania ryzyka.

Jeśli wciąż masz pytania dotyczące rodzaju rolet zewnętrznych, zastosowanych zabezpieczeń lub kosztów, skontaktuj się z naszym Doradcą.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

Żaluzje fasadowe - Oknoplast
Nodio

Unikalna estetyka perfekcyjnie łączy się z wielowymiarową funkcjonalnością. Poznaj żaluzje fasadowe, które skutecznie ochronią to, co dla Ciebie ważne.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Roleta Luna Oknoplast
Luna

Roleta zewnętrzna LUNA to optymalne połączenie funkcjonalności, technologii oraz ponadczasowej elegancji. Idealnie dopełnia estetykę budynków wykończonych w różnych stylach. Unikalna konstrukcja systemu zapewnia możliwość osadzenia rolety na profilach poszerzających ramę okienną, co pozwala na wyjątkowo ciepły montaż. Dzięki zastosowaniu w elementach budowy trwałego i odpornego na czynniki atmosferyczne aluminium, roleta LUNA będzie idealnym wyborem do budynków położonych w górach lub nad morzem.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów