Okna

Rolety czy żaluzje – co wybrać?

Wścibska sąsiadka zaglądająca w okno? Słońce wpadające do salonu właśnie wtedy, gdy chcesz zobaczyć swój ulubiony serial? Znamy to irytujące uczucie. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zasłonięciu okien. Tylko co wybrać? Rolety czy żaluzje?

Zdecydowanie należy dobrze przemyśleć tego typu zakup. Trzeba skupić się nie tylko na funkcji, ale również wyglądzie. Wybrane przez nas rolety czy żaluzje muszą dobrze komponować się z naszym wnętrzem.

Żaluzje – jeszcze nie odeszły do lamusa. Rynek oferuje kilka rodzajów żaluzji, które można dopasować pod względem funkcjonalności oraz designu.

Żaluzje drewniane

Ten typ żaluzji doskonale komponuje się z każdym wnętrzem. Drewniane żaluzje wprowadzają ciepły i naturalny klimat. Można je montować na każdym rodzaju okien. Świetnie prezentują się z naszym oknem Pixel.

żaluzje w pokoju

Żaluzje bambusowe

Jest to swego rodzaju alternatywa dla żaluzji drewnianych. Może trochę mniej elegancka, ale na pewno naturalna i ekologiczna.

Żaluzje aluminiowe

Zdecydowanie nadają się do nowoczesnych wnętrz. Wprowadzają pewną surowość, ale też elegancję. Są bardzo trwałe.

żaluzje

Żaluzje pionowe

Pewnie większości kojarzą się z biurami. Owszem można je montować w domach, ale chyba zdecydowanie lepiej wyglądają w pomieszczeniach biurowych. Z jednej strony stanowią dekorację okna i całkiem nieźle się prezentują, natomiast z drugiej strony są delikatne w użytkowaniu. Trzeba uważać, by ich nie zerwać.

Alternatywą dla żaluzji są rolety. I tutaj również mamy do wyboru kilka opcji.

Rolety plisowane

To również ciekawa opcja. Przede wszystkim dlatego, że można je montować na kilka sposobów, dając efekt zaciągania od góry i/lub od dołu. Zaletą tych rolet jest również fakt, że nadają się dla okien o nietypowych kształtach np. trapezowych.

Rolety rzymskie

Mają bardzo ciekawy wygląd. Charakteryzują się tworzeniem specyficznej fałdy podczas podnoszenia rolety. Dzięki dostępności szerokiej gamy wzorów i kolorów roleta rzymska może skutecznie ożywić nasze wnętrze.

Rolety dzień noc

Fajne rozwiązanie zwłaszcza dla mieszkań parterowych. Dzięki funkcji „dzień & noc” okno pozostaje zasłonięte, pozostawiając wnętrze względnie jasne. Roleta wygląda całkiem elegancko. Jest dostępna w różnych kolorach, przez co łatwo można dopasować ją do naszego wnętrza.

Rolety zewnętrze

Redukują hałas, chronią przed przegrzaniem pomieszczenia, zabezpieczają mieszkanie przed włamaniem i zapewniają komfortowy sen. Rolety zewnętrzne Oknoplast stanowią skomponowaną całość z oknami Oknoplast.

To tylko kilka z możliwych opcji.  Na pewno wygodniejsze pod względem utrzymania czystości będą rolety (na żaluzjach chętniej osiada kurz). Natomiast bardziej designerskie na pewno są żaluzje – choć wszystko jest oczywiście kwestią gustu. Zarówno w przypadku rolet jak i żaluzji mamy do wyboru dużą ilość kolorów, które możemy dopasowywać do wnętrza. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny wybór, warto wziąć pod uwagę następujące czynniki: na którym piętrze znajduje się mieszkanie, w jaki sposób chcemy zasłaniać okno, w jakim stylu urządzone są nasze wnętrza, jaki jest kolor ścian i… co wolimy czyścić  – rolety czy żaluzje.

Więcej informacji o roletach znajdziesz tutaj>>


Promocja Zimowa

Promocja Zimowa


Poznaj nasze okna

Do góry