Home Baza wiedzy Rolety czy żaluzje – co wybrać?

Rolety czy żaluzje – co wybrać?


opublikowane 04 kwi 2017

2 minuty

Wścibska sąsiadka zaglądająca w okno? Słońce wpadające do salonu właśnie wtedy, gdy chcesz zobaczyć swój ulubiony serial? Znamy to irytujące uczucie. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zasłonięciu okien. Tylko co wybrać? Rolety czy żaluzje?

Zdecydowanie należy dobrze przemyśleć tego typu zakup. Trzeba skupić się nie tylko na funkcji, ale również wyglądzie. Wybrane przez nas rolety czy żaluzje muszą dobrze komponować się z naszym wnętrzem. Żaluzje – jeszcze nie odeszły do lamusa. Rynek oferuje kilka rodzajów żaluzji, które można dopasować pod względem funkcjonalności oraz designu.

Żaluzje drewniane

Ten typ żaluzji doskonale komponuje się z każdym wnętrzem. Drewniane żaluzje wprowadzają ciepły i naturalny klimat. Można je montować na każdym rodzaju okien. Świetnie prezentują się z naszym oknem Pixel.

żaluzje w pokoju

Żaluzje bambusowe

Jest to swego rodzaju alternatywa dla żaluzji drewnianych. Może trochę mniej elegancka, ale na pewno naturalna i ekologiczna.

Żaluzje aluminiowe

Zdecydowanie nadają się do nowoczesnych wnętrz. Wprowadzają pewną surowość, ale też elegancję. Są bardzo trwałe.

żaluzje

Żaluzje pionowe


Pewnie większości kojarzą się z biurami. Owszem można je montować w domach, ale chyba zdecydowanie lepiej wyglądają w pomieszczeniach biurowych. Z jednej strony stanowią dekorację okna i całkiem nieźle się prezentują, natomiast z drugiej strony są delikatne w użytkowaniu. Trzeba uważać, by ich nie zerwać. Alternatywą dla żaluzji są rolety. I tutaj również mamy do wyboru kilka opcji. Rolety plisowane To również ciekawa opcja. Przede wszystkim dlatego, że można je montować na kilka sposobów, dając efekt zaciągania od góry i/lub od dołu. Zaletą tych rolet jest również fakt, że nadają się dla okien o nietypowych kształtach np. trapezowych.

Mają bardzo ciekawy wygląd. Charakteryzują się tworzeniem specyficznej fałdy podczas podnoszenia rolety. Dzięki dostępności szerokiej gamy wzorów i kolorów roleta rzymska może skutecznie ożywić nasze wnętrze.

Rolety dzień noc

Fajne rozwiązanie zwłaszcza dla mieszkań parterowych. Dzięki funkcji „dzień & noc” okno pozostaje zasłonięte, pozostawiając wnętrze względnie jasne. Roleta wygląda całkiem elegancko. Jest dostępna w różnych kolorach, przez co łatwo można dopasować ją do naszego wnętrza.

Rolety zewnętrze

Redukują hałas, chronią przed przegrzaniem pomieszczenia, zabezpieczają mieszkanie przed włamaniem i zapewniają komfortowy sen. Rolety zewnętrzne Oknoplast stanowią skomponowaną całość z oknami Oknoplast. To tylko kilka z możliwych opcji.  Na pewno wygodniejsze pod względem utrzymania czystości będą rolety (na żaluzjach chętniej osiada kurz). Natomiast bardziej designerskie na pewno są żaluzje – choć wszystko jest oczywiście kwestią gustu. Zarówno w przypadku rolet jak i żaluzji mamy do wyboru dużą ilość kolorów, które możemy dopasowywać do wnętrza. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny wybór, warto wziąć pod uwagę następujące czynniki: na którym piętrze znajduje się mieszkanie, w jaki sposób chcemy zasłaniać okno, w jakim stylu urządzone są nasze wnętrza, jaki jest kolor ścian i… co wolimy czyścić  – rolety czy żaluzje. Więcej informacji o roletach znajdziesz tutaj>>

Produkty, które mogą Cię zainteresować

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Roleta Luna Oknoplast
Luna

Roleta zewnętrzna LUNA to optymalne połączenie funkcjonalności, technologii oraz ponadczasowej elegancji. Idealnie dopełnia estetykę budynków wykończonych w różnych stylach. Unikalna konstrukcja systemu zapewnia możliwość osadzenia rolety na profilach poszerzających ramę okienną, co pozwala na wyjątkowo ciepły montaż. Dzięki zastosowaniu w elementach budowy trwałego i odpornego na czynniki atmosferyczne aluminium, roleta LUNA będzie idealnym wyborem do budynków położonych w górach lub nad morzem.

Sol Evolution

Roleta zewnętrza SOL EVOLUTION podnosi walory estetyczne budynku, zapewnia optymalną ochronę przed stratami ciepła i zabezpiecza to, co dla Ciebie najważniejsze. System montowany jest we wnęce okiennej, co znacząco wpływa na design fasady budynku, zapewniając mu elegancki i dyskretny wygląd. Podzespoły SOL EVOLUTION wykonane są z trwałego aluminium gwarantującego stabilność funkcjonowania i bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów