Okna

Dlaczego warto wybrać pakiet 4 Xglass?

Istnieje kilka najważniejszych czynników, które bierzemy pod uwagę przy zakupie stolarki okiennej. Są to m.in. termoizolacyjność, przepuszczalność światła oraz izolacyjność akustyczna. Właśnie te cechy stały się najważniejszymi wyznacznikami jakości w procesie tworzenia nowego pakietu szybowego. Dlaczego warto wybrać pakiet 4Xglass i postawić na 3 szyby? Oszczędność pieniędzy i lepsze samopoczucie to tylko część korzyści!

Trzy szyby, trzy korzyści

Pakiet szybowy OKNOPLAST 4 Xglass jest zbudowany z trzech szyb. Dwie z nich mają grubość 3 mm, z kolei trzecia jest o 1 mm grubsza. Zastosowanie tego rozwiązania zaowocowało konkretnymi korzyściami, z których każda wpływa na codzienne użytkowanie okien.

Wszystko jasne

4 Xglass gwarantuje wyższy współczynnik Lt, czyli przepuszczalności światła. Im więcej słońca  wpuścimy do domu lub mieszkania, tym więcej dziennego światła otrzymamy. Ma to szczególne znaczenie dla naszego samopoczucia, ponieważ naturalne światło jest o wiele łagodniejsze dla wzroku, a także wpływa na jakość snu.

Okna wyposażone w 4 Xglass posiadają przejrzystość na poziomie 74%. Oznacza to, że dłużej możemy korzystać ze światła naturalnego, ograniczając oświetlenie sztuczne, a co za tym idzie, zmniejszając zużycie energii elektrycznej. Przestronne, dobrze nasłonecznione wnętrza mają bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. – tłumaczy Mike Żyrek – Dyrektor Badań i Rozwoju w Grupie OKNOPLAST.

Ciepło, cieplej… 4 Xglass

Niezwykle ważną cechą omawianego rozwiązania jest jego termoizolacyjność. Dwukomorowy pakiet szybowy wyróżnia się współczynnikiem Ug=0,5 W/m2K. Wykorzystanie najnowocześniejszych powłok niskoemisyjnych sprawia, że straty ciepła są minimalne przy jednoczesnym zwiększonym pozyskiwaniu energii słonecznej z zewnątrz. Mówiąc krótko: okna w pakiecie 4 Xglass wpuszczają więcej ciepła, a tracą go mniej w porównaniu do okien z tradycyjnymi szybami. To realna zmiana dająca realne oszczędności!

Cisza jak ta

Dlaczego jeszcze warto wybrać pakiet 4 Xglass? Jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy, stadionie czy innym hałaśliwym miejscu, z pewnością docenisz ulepszoną izolacyjność akustyczną okna. Okno ze standardowym pakietem szybowym ma współczynnik Rw na poziomie 33dB. Przy zastosowaniu zespolenia 4 Xglass, zaprojektowanego przez Grupę OKNOPLAST, izolacyjność akustyczna okna wzrasta do 36dB. Choć różnica trzech decybeli wydaje się niewielka, tak naprawdę ucho ludzkie odczuwa ją jako redukcję hałasu o 50%.

Wyobraź sobie, że w pomieszczeniu słuchasz muzyki z dwóch głośników o tym samym natężeniu dźwięku i nagle wyłączasz jeden. Tak właśnie działa ulepszona izolacyjność akustyczna.

Okno czwartej generacji

Światło, ciepło i cisza – tak w skrócie można podsumować, jakie trzy korzyści czekają na użytkowników pakietu 4 Xglass. Bez kompromisów, bez niejasnych zmian – wszystko wyrażone w parametrach i liczbach. Sprawdź produkty marki OKNOPLAST i znajdź w nich to, co najlepsze dla Twojego domu.
Poznaj nasze okna

Skomentuj

Dlaczego warto wybrać pakiet 4 Xglass?

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry