Home Baza wiedzy Dom małego odkrywcy – jak stworzyć kącik do nauki dla dziecka?

Dom małego odkrywcy – jak stworzyć kącik do nauki dla dziecka?


opublikowane 10 wrz 2019

2 minuty

Przede wszystkim, należy pamiętać o właściwej ilości miejsca dla dziecka oraz jego odpowiedniej organizacji. Przestrzeń w pokoju dziecięcym powinna być podzielona w sposób przemyślany, tak aby znalazło się tam miejsce zarówno do nauki, jak i zabawy oraz odpoczynku.

Dzięki odpowiednio zorganizowanej przestrzeni dziecko czuje się w swoim pokoju dobrze i komfortowo, niezależnie od tego, czemu akurat poświęca czas. Zdecydowanie łatwiej jest także w takim pokoju zachować porządek, co dla najmłodszych domowników bywa niekiedy prawdziwym wyzwaniem.


Cisza niezbędna do skupienia

Część ludzi znacznie lepiej skupia się przy muzyce, jednak raczej trudno byłoby znaleźć kogoś, kto skupia się i pracuje efektywnie w hałasie. Donośne odgłosy ruchu ulicznego z pewnością nie stanowią pożądanych bodźców sprzyjających nauce. Dlatego też warto zadbać o odpowiednią ochronę przed hałasem w pokoju dziecięcym. Okna Prolux zapewnią spokój i niezbędną ciszę w pokoju każdego ucznia, a zwiększona powierzchnia ich szyb zadba o odpowiednią dawkę światła w pomieszczeniu.


Rozmieszczenie okien w pokoju


Idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie biurka do nauki tak aby znajdowało się ono bokiem do okna – w przypadku dziecka praworęcznego po jego lewej stronie, w przypadku ucznia piszącego lewą ręką – po prawej. Dobrym rozwiązaniem jest także okno znajdujące się naprzeciw biurka.


Właściwe meble kluczem do sukcesu

Najważniejsze elementy dziecięcego pokoju to z pewnością wygodne łóżko – korzystnie wpływające na rozwój i zdrowie kręgosłupa – oraz biurko sprzyjające efektywnemu poznawaniu świata. Pierwsze biurko dla dziecka sześcio czy siedmioletniego powinno mieć wysokość około 55 centymetrów. Jak wiadomo, dzieci w tym wieku rosną w szybkim tempie, dlatego też warto zainwestować w biurko o regulowanej wysokości.

Równie istotnym elementem jest krzesło czy też fotel do nauki – powinien on posiadać niezbędne atesty bezpieczeństwa oraz spełniać wszelkie normy ergonomii pracy, aby jego ułożenie i kształt nie wpływały negatywnie na kręgosłup dziecka.

W strefie nauki, w pokoju dziecięcym powinny znaleźć się także praktyczne półki, szafki i organizery. Dzięki nim znacznie łatwiej będzie uporządkować daną przestrzeń. Dzięki dobrej organizacji miejsca pracy dziecko z większą łatwością i chęcią przystąpi do nauki.

Ważne jest, aby w równym stopniu poświęcić uwagę urządzeniu strefy do nauki jak i odpoczynku czy zabawy. W swoim pokoju dziecko powinno czuć się komfortowo i bezpiecznie. Zadbaj o pojemną szafę, odpowiednie miejsce na zabawki – pojemniki, pudła lub półki – a także ciekawe dodatki i dekoracje, najlepiej te, które dziecko samodzielnie wybierze w sklepie.

Odpowiednie urządzenie strefy do nauki w pokoju dziecięcym jest kwestią niezwykle istotną. Warto jednak pamiętać, aby zadbać o właściwą aranżację także pozostałej części przestrzeni młodego odkrywcy. Optymalnym połączeniem jest bowiem sprzyjająca nauce przestrzeń, cisza i spokój, ale także odpowiednia atmosfera i przyjazny wystrój całego pokoju!


Zadbaj o dobrą atmosferę

Odpowiednie urządzenie strefy do nauki w pokoju dziecięcym jest kwestią niezwykle istotną. Warto jednak pamiętać, aby zadbać o właściwą aranżację także pozostałej części przestrzeni młodego odkrywcy. Optymalnym połączeniem jest bowiem sprzyjająca nauce przestrzeń, cisza i spokój, ale także odpowiednia atmosfera i przyjazny wystrój całego pokoju!

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Okno Prolux - Oknoplast

Prolux

Okno PROLUX zostało zaprojektowane tak, aby doświetlić pomieszczenia. Dzięki obniżeniu profilu skrzydła do wnętrza wpada średnio o 22% więcej światła. System PROLUX z charakterystycznym, autorskim profilem z zaokrągloną listwą przyszybową to uniwersalna propozycja dla wielu typów i stylów zabudowy. Możliwość okleinowania profilu w technologii ColorFull sprawia, że okno PROLUX to estetyczny i praktyczny wybór.

Brama garażowa Belado - Oknoplast

Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów