Home Baza wiedzy Jak usunąć naklejkę z szyby…

Jak usunąć naklejkę z szyby…


jak usunąć naklejki dzieci

opublikowane 15 lip 2021

2 minuty

Czy zdarzyło Ci się kiedyś usuwać naklejki z ramy okna, drewnianych mebli w pokoju dziecięcym, listew przypodłogowych lub drzwi? Jeśli tak to zapewne pamiętasz, jak trudno pozbyć się pozostałości po kleju i papieru. Ryzyko uszkodzenia delikatnej powierzchni pod naklejką jest duże, dlatego w tym poradniku wskazujemy kilka prostych sposobów jak usunąć naklejki ze szkła i dowolnej powierzchni.

Produkty na bazie alkoholu (denaturat, zmywacz do paznokci)

Istnieje kilka prostych sposobów na pozbycie się uporczywych naklejek z powierzchni szklanych. Najprostszym sposobem na rozpuszczenie kleju utrzymującego naklejkę jest zastosowanie dowolnego środku z zawartością alkoholu. W domu znajdziemy wiele produktów, które mogą być użyteczne w tym zadaniu. Możemy wykorzystać na przykład zmywacz do paznokci. Załóż gumowe rękawiczki i przetrzyj powierzchnię przeznaczoną do zabiegu wacikiem nasączonym zmywaczem do paznokci. Rozcieraj okrężnymi ruchami, aby zmniejszyć przyczepność kleju.

Poluzowaną naklejkę odklej od powierzchni szklanej, a następnie przetrzyj szkło środkiem do pielęgnacji szkła, aby całkowicie pozbyć się resztek kleju. Na koniec przetrzyj miejsce, w którym znajdowała się naklejka suchą ścierką.


Metoda z wykorzystaniem soku z cytryny lub octu

Innym równie skutecznym sposobem na usunięcie kleju jest użycie soku z cytryny lub octu. Są to niedrogie środki, które zazwyczaj znajdziemy w każdym domu. Przy minimalnym wysiłku, pozwolą pozbyć się uporczywej naklejki i pozostałości po kleju. Najpierw podgrzej sok z cytrynu lub ocet w rondlu, mają być letnie, a nie gorące (nie chcemy uszkodzić powierzchni). Namaczamy gąbkę w roztworze i następnie zwilżamy miejsce, w którym znajduje się naklejka. Pozostaw naklejkę na dziesięć minut i pozwól roztworowi zadziałać. Następnie spróbuj delikatnie zdrapać lub odkleić naklejkę w całości. Pamiętaj, aby przy nakładaniu roztworu zawsze mieć założone rękawiczki dla ochrony skóry.

Po obróbce powierzchni klej można usunąć gąbką o delikatnej stronie ściernej, szczoteczką do paznokci lub starą delikatną szczoteczką do zębów. Po całkowitym usunięciu kleju spłucz powierzchnię dużą ilością gorącej lub letniej wody i dobrze wysusz. Jeśli starasz się pozbyć naklejki ze szklanego przedmiotu jak wazon lub butelka, możesz zanurzyć przedmiot bezpośrednio w roztworze aż do rozpuszczenia kleju.

Jak usunąć naklejki ze szkła za pomocą sody oczyszczonej?

Kolejnym cennym sprzymierzeńcem w usuwaniu klejów jest niewątpliwie soda oczyszczona. Wystarczy stworzyć gęstą, ale łatwą w aplikacji mieszankę z sody oczyszczonej i oleju spożywczego. Są to popularne produkty, które znajdziemy w niemal każdej spiżarni i są bezpieczne dla środowiska, dzieci oraz zwierząt. Wybierz preferowany olej z oliwek lub nasion. Zabezpiecz przestrzeń przeznaczoną do obróbki. Chociaż mieszanka jest nieszkodliwa, olej jest uporczywy w usuwaniu.

Mieszankę sody i odrobiny oleju wetrzyj w naklejkę i pozostaw na kilka minut. Możliwe, że klej nie zostanie usunięty od razu, wtedy nałóż warstwę jeszcze raz i pozostaw na noc. Na koniec usuń naklejkę i pozbądź się resztek kleju za pomocą gąbki o delikatnej powierzchni ściernej. Delikatnymi ruchami szoruj, aby nie uszkodzić powierzchni.

Jak prawidłowo chronić ramę okna?

Usuwając naklejkę z szyby okna, należy najpierw zabezpieczyć profil skrzydła okiennego. Najlepiej sprawdzi się w tym celu taśma malarska lub papierowa, która zabezpieczy profil i będzie łatwa w usunięciu. Taśma malarska ma wystarczającą grubość, aby zapobiec przypadkowemu zadrapaniu profilu np.: przy usuwaniu resztek kleju szczoteczką.

OKNOPLAST Prolux

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów