Home Baza wiedzy HST Motion – drzwi tarasowe stworzone dla lekkości

HST Motion – drzwi tarasowe stworzone dla lekkości


Drzwi tarasowe HST Moion

Drzwi tarasowe HST Motion to wyjątkowy produkt w ofercie OKNOPLAST. Są one synonimem wyższego komfortu obsługi, nowoczesnego designu i wysokiej jakości. Wpuszczają do wnętrz więcej światła, są ciepłe, bezpieczne i stabilne. Poznaj je lepiej.


Wizualna lekkość – nowoczesny design

Podnoszono-przesuwne drzwi tarasowe HST Motion są odpowiedzią na aktualne potrzeby architektów i inwestorów. Rozwiązanie to odznacza się nowoczesnym wzornictwem, subtelną konstrukcją i wizualną lekkością. Duże szklane powierzchnie sprawiają, że bryła budynku wygląda lekko i nowocześnie. Bogaty wybór kolorów idealnie dopasowany do odcieni pozostałych produktów OKNOPLAST pozwala uzyskać spójny i elegancki efekt całego domu. Drzwi tarasowe HST Motion dostępne są nie tylko w tych jasnych barwach, ale też w pełnej palecie kolorów OKNOPLAST.

Fokus na detal

Drzwi tarasowe HST Motion są dopracowane w każdym szczególe. W odróżnieniu od niektórych modeli rynkowych, ich okleina i uszczelki są dopasowane do siebie pod względem kolorystyki. Większa tafla szyby to efekt zastosowania wąskich profili. Dzięki temu model HST Motion daje możliwość stworzenia panoramicznego widoku na przyrodę za oknem i jednocześnie integrację świata zewnętrznego z wnętrzami. Powierzchnia jego skrzydła może mieć nawet 6,5 m2. Dodając doskonałą stabilność konstrukcji uzyskaną dzięki stalowym wzmocnieniom oraz ciepły próg 0 zlicowany z posadzką mamy przepis na drzwi tarasowe idealne. Drzwi te stanowią prawdziwą ozdobę minimalistycznego, współczesnego budownictwa. Nadają bryle budynku lekkości i nowoczesności.


Komfortowa obsługa drzwi tarasowych

Drzwi tarasowe HST Motion bez problemu otworzą zarówno dorośli w pełni sił, jak i dzieci czy seniorzy. Dla tego modelu charakterystyczne jest lekkie przesuwanie nawet naprawdę dużego i ciężkiego skrzydła. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznego okucia GU w standardzie, sprężyny naciągowej klamki i obejmy szyny pozycjonującej skrzydło (roller suport).

W zestawieniu z modelami typu PSK, w przypadku drzwi tarasowych HST Motion poziom wygody codziennego użytkowania szybuje w górę dzięki wykorzystaniu ciepłego i niskiego progu o nachyleniu zaledwie 3 stopni. Bardziej wymagający klienci mogą wykorzystać w swoich drzwiach HST Motion ciepły próg o wysokości 0 mm. Zrównany jest on z posadzką i pozwala tworzyć przejście bez barier. Rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko w przypadku osób starszych, o ograniczonej sprawności ruchowej czy dzieci. Warto sięgnąć po nie, gdy dla domowników kluczowe jest podnoszenie poziomu komfortu w codziennym życiu.  

Drzwi tarasowe HST Motion OKNOPLAST biały mat

Więcej naturalnego światła w pomieszczeniu

Drzwi tarasowe HST Motion gwarantują więcej światła naturalnego we wnętrzach niż inne modele o tym samym rozmiarze. Porównując je do drzwi z profili 70 mm różnica wynosi 5%. Zestawiając z drzwiami z profili 85 mm wynosi ona aż 10%! Jak to możliwe? Model HST Motion jest „jaśniejszy” dzięki wykorzystaniu wąskiego profilu i tzw. obniżonego skrzydła, które powiększają powierzchnie szklenia. Model ten stworzony został z myślą o przestronnych, dobrze doświetlonych z zewnątrz wnętrzach.

W przypadku tego modelu głębokość zabudowy skrzydła wynosi 82 mm. Dzięki temu można uzyskać w tym systemie naprawdę wielkoformatowe przeszklenia. Składają się one zarówno z drzwi przesuwnych, jak i przeszkleń stałych. Maksymalna powierzchnia stabilnego, łatwego w obsłudze skrzydła wynosić może nawet do 6,5 m2! To rozwiązanie idealne do nowoczesnej architektury, w której standardem stają się tzw. przeszklone ściany i szerokie przejścia z wnętrz na taras czy do ogrodu.

Drzwi tarasowe HST Motion w kolorze Fenstergrau mat

Ciepło i szczelnie – niższe rachunki

Wydaje Ci się, że w przypadku drzwi tarasowych nie można mieć wszystkiego jednocześnie? HST Motion przeczy temu twierdzeniu! Łączy w sobie bowiem designerski wygląd, najwyższy komfort obsługi, ponadprzeciętnie doświetlanie wnętrz i najwyższy poziom termoizolacji. Drzwi te są nie tylko estetyczne, ale też przede wszystkim ciepłe. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu zaawansowanych pakietów szybowych o grubości do 54 mm i profili o wysokiej termoizolacyjności. W efekcie drzwi tarasowe HST Motion odznaczają się bardzo dobrym parametrem Uw, a więc przenikalności cieplnej, na poziomie 0,78 W/(m2K) (wartość obliczona dla konstrukcji referencyjnej o wymiarach 3500×2300 z szybą o Ug=0,5W/(m2K) z ramką Warmatec).

Model ten ma też najwyższą szczelność w porównaniu z innymi konstrukcjami HST – zarówno dla przepuszczalności powietrza jak i wodoszczelności. Szklana ściana i przesuwne drzwi są więc trwałą i ciepłą przegrodą między światem zewnętrznym a wnętrzami. Nie ma mowy o ucieczce ciepła z pomieszczeń, a także przedostawaniu się wilgoci czy wiatru z zewnątrz. Niskie straty energii cieplnej wiążą się natomiast z obniżeniem kosztów ogrzewania lub schładzania budynku.


Szukasz drzwi tarasowych do swojego domu? Nowe HST Motion łączą w sobie wszystko, czego możesz oczekiwać od tego typu produktów – nowoczesny design, ponadprzeciętna termoizolacyjność i komfort użytkowania. Sprawdź naszą ofertę w salonie sprzedaży.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów