Drzwi

Jak skutecznie i szybko umyć drzwi?

W trakcie wiosennych (i nie tylko) porządków skupiamy się przede wszystkim na myciu okien. A przecież równie ważne jest dokładne wyczyszczenie drzwi. Producenci odradzają stosowanie drapiących szmatek, gąbek itd. Nie polecają również wykorzystywanie silnych środków czyszczących. Najlepiej zastosować wodę z mydłem. W przypadku drzwi nie możemy zapominać, że chodzi nie tylko o samo skrzydło, ale także o ościeżnicę, klamkę i zawiasy.

Od czego zacząć?

Na początek usuńmy kurz z ościeżnicy za pomocą odkurzacza. Potem nawilżoną szmatką wyczyśćmy ją dokładnie (szmatkę wyrzućmy potem do kosza albo wypierzmy, nie warto stosować je do mycia kolejnych elementów, gdyż to ościeżnica właśnie jest zazwyczaj najbrudniejsza). Pamiętajmy, by za każdym razem osuszać mytą powierzchnię. Czyszczenie zawiasów również warto zacząć od odkurzenia. Potem przetarcie mokrą, a następnie suchą szmatką i gotowe. Wyczyszczenie klamek nie powinno stanowić problemu, szczególnie jeśli zastosujemy roztwór wody i octu. Mycie skrzydła zacznijmy od dołu do góry. W przypadku lakierowanych drzwi drewnianych warto użyć specjalny produkt do drewna (zawsze stosując się do instrukcji zastosowania!). Białe drzwi odświeżysz roztworem wody z sodą.

I gotowe!


Promocja Zimowa

Promocja Zimowa


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry