Home Baza wiedzy Jak skutecznie i szybko umyć drzwi?

Jak skutecznie i szybko umyć drzwi?


opublikowane 03 kwi 2016

1 minuta

W trakcie wiosennych (i nie tylko) porządków skupiamy się przede wszystkim na myciu okien. A przecież równie ważne jest dokładne wyczyszczenie drzwi.

Producenci odradzają stosowanie drapiących szmatek, gąbek itd. Nie polecają również wykorzystywanie silnych środków czyszczących. Najlepiej zastosować wodę z mydłem. W przypadku drzwi nie możemy zapominać, że chodzi nie tylko o samo skrzydło, ale także o ościeżnicę, klamkę i zawiasy.

Od czego zacząć?

Na początek usuńmy kurz z ościeżnicy za pomocą odkurzacza. Potem nawilżoną szmatką wyczyśćmy ją dokładnie (szmatkę wyrzućmy potem do kosza albo wypierzmy, nie warto stosować je do mycia kolejnych elementów, gdyż to ościeżnica właśnie jest zazwyczaj najbrudniejsza). Pamiętajmy, by za każdym razem osuszać mytą powierzchnię. Czyszczenie zawiasów również warto zacząć od odkurzenia. Potem przetarcie mokrą, a następnie suchą szmatką i gotowe.

Wyczyszczenie klamek nie powinno stanowić problemu, szczególnie jeśli zastosujemy roztwór wody i octu. Mycie skrzydła zacznijmy od dołu do góry. W przypadku lakierowanych drzwi drewnianych warto użyć specjalny produkt do drewna (zawsze stosując się do instrukcji zastosowania!). Białe drzwi odświeżysz roztworem wody z sodą. I gotowe!

Czytaj też:

Jak skutecznie umyć bardzo zabrudzone ramy okien? Najlepsze sposoby!

Dym, kurz, deszcz to tylko niektóre zmory naszych okien, które brudzą nie tylko szyby, ale również ramy okienne. Te drugie (głównie z PVC) są często szczególnie trudne do umycia. Czy szorowanie ram musi być koszmarem? Otóż nie. Przedstawimy Wam kilka sposobów, które raz na zawsze pomogą uporać się z tym problemem.

Jak skutecznie umyć okna?

Nie ma nic gorszego niż smugi i inne niedociągnięcia, które zostają po myciu okien. Często mimo naszych starań, spędzenia na tym zajęciu dużej ilości czasu oraz zużyciu wielu środków myjących – efekt nadal nie jest zadowalający. A przecież okna są zwierciadłem… naszego domu czy mieszkania, dlatego chcielibyśmy, by prezentowały się w nienagannym stanie. Skuteczne umycie szyb nie jest trudne – wystarczy poznać kilka trików, które nie dość, że są efektywne, to jeszcze tanie i szybkie w realizacji. Przed Wielkanocą (i nie tylko) jak znalazł. Do dzieła!

4 triki, które ułatwią sprzątanie i znacznie je przyspieszą!

Czy są tu osoby lubiące sprzątać? Niektórzy mogą powiedzieć, że mają swoje „ulubione” czynności porządkowe, jak np. mycie naczyń, lodówki czy łazienki. Zapewne nie chodzi tutaj jednak o zamiłowanie do sprzątania, a próbę wytłumaczenia sobie, że nie jest to przecież taka straszna czynność. I nie jest! Tym bardziej jeśli zastosuje się praktyczne triki. Serwujemy Wam te naprawdę efektywne, sprawdźcie sami.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast
Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów