Home Baza wiedzy Jak skutecznie umyć bardzo zabrudzone ramy okien? Najlepsze sposoby!

Jak skutecznie umyć bardzo zabrudzone ramy okien? Najlepsze sposoby!


opublikowane 24 lis 2017

2 minuty

Dym, kurz, deszcz to tylko niektóre zmory naszych okien, które brudzą nie tylko szyby, ale również ramy okienne. Te drugie (głównie z PVC) są często szczególnie trudne do umycia. Czy szorowanie ram musi być koszmarem? Otóż nie. Przedstawimy Wam kilka sposobów, które raz na zawsze pomogą uporać się z tym problemem.

Po pierwsze SYSTEMATYCZNOŚĆ

O ramy okienne należy dbać od początku. Zwykle okna myjemy kilka razy w roku – dbajmy nie tylko o szyby, ale dokładnie czyśćmy także pozostałe części.

Po drugie ŚRODKI

Drogo, ale czy dobrze? Na rynku jest dostępnych sporo środków do czyszczenia plastiku. Ceny zaczynają się od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Te droższe najczęściej są oparte na bazie substancji roślinnych i nie zawierają alergenów. Można również czyścić ramę urządzeniem parowym. To już zdecydowanie większy koszt (od ok. 100 zł wzwyż), ale jednorazowy. To skuteczna metoda, ale wymagająca ostrożności (uwaga na uszczelki). Ale czy koniecznie musimy wydawać krocie, aby wyczyścić ramy okienne? Domowe sposoby Okazuje się, że soda oczyszczona ma naprawdę sporo zastosowań. Jednym z nich jest właśnie wykorzystanie jej do mycia ram. Wystarczy rozpuścić ją w ciepłej wodzie i takim roztworem umyć ramę (szmatką lub gąbką). Soda nie tylko zmiękczy wodę, ale również ma działanie wybielające. Dobry i sprawdzony sposób to po prostu mycie z wykorzystaniem wody z płynem do mycia naczyń i miękkiej ściereczki. Zamiast płynu można również rozpuścić trochę mydła, które skutecznie zmiękcza wodę i również dobrze usuwa brud z ram. Ta prosta i skuteczna metoda może naprawdę zdziałać cuda.

Po trzecie zachowaj OSTROŻNOŚĆ

Powszechnie używa się do mycia ram popularnych mleczek czyszczących. Owszem są skuteczne, jednak podczas ich używania należy zachować szczególną ostrożność. Tego typu silne środki mogą nie tylko zmatowić ramę, ale również spowodować jej żółknięcie. To samo tyczy się wszelkich rozpuszczalników zawierających aceton. Owszem tego typu specyfiki doskonale czyszczą zabrudzenia z plastiku, ale również zachodzą z nim w reakcję, które mogą spowodować trwałe uszkodzenia. Ważną kwestią jest również to, czym szorujemy ramę, tzn. jaką szmatką czy gąbką (nie mogą być wykonane ze zbyt szorstkich materiałów, co także może doprowadzić do zmatowienia ramy). Aktualnie okna PVC, szczególnie te od Oknoplast, są wykonywane z materiałów wysokiej jakości, które nie powinny żółknąć. Musimy jednak pamiętać, że nawet rama wykonana z najlepszego tworzywa może ulec przebarwieniom, jeżeli nie będziemy o nią odpowiednio dbali.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów