Home Baza wiedzy Jak sprytnie połączyć kuchnię z salonem?

Jak sprytnie połączyć kuchnię z salonem?


Kuchnia połączona z salonem

Kuchnia z salonem to w ostatnim czasie jedno z najpopularniejszych rozwiązań. To nie tylko oszczędność miejsca, ale również integracja mieszkańców. Jak sprytnie połączyć kuchnię z salonem, by było ładnie, a przede wszystkim praktycznie i funkcjonalnie, dowiecie się z naszego poradnika.

Niezastąpiona wyspa kuchenna

nowoczesna kuchnia

To jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów na odseparowanie kuchni od salonu. Wyspa nie tylko zgrabnie oddziela dwa pomieszczania, ale również świetnie nadaje się do przygotowania posiłków, a także ich konsumowania! Może warto zdecydować się na wyspę mniej oczywistą? Lubicie wino? Może warto pomyśleć o wyspie ze specjalnymi wnękami na butelki?

A może nowoczesny barek?

salon z kuchnią

Barek to również ciekawe rozwiązanie w łączeniu kuchni z salonem. Jest nieco wyższy niż wyspa, co odgradza nam skuteczniej oba pomieszczenia (dodatkowy plus – nie będzie widać bałaganu w razie nagłej wizyty gości). Barek zdecydowanie jest wygodniejszy do spożywania posiłków niż tradycyjna wyspa. Do tego obowiązkowo barowe krzesła! Właściciele dużych powierzchni kuchenno-salonowych mogą sobie pozwolić na wyspo-barek, tzn. od strony kuchni wyspa, a od salony barek. To sprytne połącznie, które prezentuje się bardzo oryginalnie

Pomysłowa ścianka

salon z kuchnią

Ciekawym rozwiązaniem jest stawianie pomiędzy salonem a kuchnią małej ścianki, na której można powiesić telewizor. Jest to również funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu kuchnia nadal pozostaje dyskretnie połączona salonem. Ścianka, o której mowa, sprawia, że salon jest bardziej ustawny. Jeżeli pokusimy się o ciekawe wzory (np. tapeta z motywem roślinnym), dodatkowo uda nam się ożywić i nadać wnętrzu niepowtarzalny wygląd.

Tradycyjny stół

kuchnia z salonem

Ostatnimi czasy coraz rzadziej spotykamy stoły w naszych wnętrzach. A szkoda! Stół może pełnić nie tylko funkcję integracyjną, ale również doskonale może oddzielić kuchnię od salonu. Do tego ze stołem można naprawdę poszaleć: drewniany, na połysk, okrągły, kwadratowy – którykolwiek wybierzemy, na pewno idealnie wkomponuje się w nasze wnętrze.

Zachowaj styl

salon z kuchnią

Kuchnia połączona z salonem to bez wątpienia wyzwanie w kwestii urządzania. Musimy pamiętać o spójności, w której niekoniecznie chodzi o meble wykonane z tego samego materiału. Pomieszczenia powinny zostać wyposażone w podobne elementy, np. drewniane motywy, czy dominujący kolor. Jeżeli decydujemy się na nowoczesna kuchnię, dobrze by taki styl dominował również w salonie. Można spróbować połączyć oba wnętrza podobnymi dodatkami. Co powiecie na takie same zasłony na oknach w kuchni i w salonie? W przypadku dużych okien jak np. nasz Pixel, wystarczą delikatne firanki, które nie przysłonią dużej ilości światła wpadającego do wnętrz. A Wy jakie macie pomysły na łącznie kuchni z salonem?

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów