Drzwi-tarasowe-w-jadalni-Oknoplast
Porady

Kuchnia z wyjściem na taras – otwórz się na zieleń!

Taras to naturalne przedłużenie domu, otwarte na ogród i świeże powietrze. Zazwyczaj łączy się go z salonem, ale czy to jedyny sposób? Czy kuchnia z wyjściem na taras to dobry pomysł? Sprawdzamy blaski i cienie takiego rozwiązania!

Taras – dobre rozwiązanie?

Co w ogóle przemawia za zbudowaniem tarasu? Czy nie lepiej postawić na drzwi prowadzące bezpośrednio do ogrodu? Ilu inwestorów, tyle opinii. Warto postawić na taras przede wszystkim, gdy dużo czasu spędzamy z rodziną. To miejsce półotwarte, połączone bezpośrednio i z domem i z ogrodem. Praktyczny pomost, na którym zorganizujemy grilla, odpoczniemy po ciężkim dniu czy odetchniemy świeżym powietrzem, nie martwiąc się o deszcz.

Dzięki wydzieleniu powierzchni na taras, resztę ogrodu możemy zagospodarować w dowolny wybrany przez nas sposób – sadząc kwiaty, tworząc przydomową uprawę warzyw czy owoców, albo budując mały plac zabaw dla dzieci.

Rodzinny-obiad-na-tarasie-Oknoplast

Kuchnia z wyjściem na taras

Najczęściej drzwi prowadzące na taras umieszczamy w salonie. W nowoczesnych domach jednak często kuchnię łączy się z salonem. Czy warto wobec tego umieścić wyjście w części kuchennej? Ma to swoje zalety, na przykład możliwość jeszcze szybszego przetransportowania smakołyków z kuchni na taras czy do ogrodu. Rodzinne garden party wymaga dobrej komunikacji na linii dom-ogród.

 

Wyjście-na-balkon-z-kuchni

Drzwi na taras

Niezależnie od tego, gdzie zdecydujemy się umieścić drzwi prowadzące na taras, warto zadbać o to, by nie ograniczały dostępnej wewnątrz przestrzeni. Ma to szczególne znaczenie, jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże. Zamiast klasycznych drzwi rozwieranych, możemy zaopatrzyć się w drzwi HST (podnoszono-przesuwne) lub PSK (uchylno-przesuwne). Bez problemu można połączyć to rozwiązanie z dużymi przeszkleniami – otwierane skrzydło może mieć nawet 3 m szerokości, a dzięki zastosowaniu specjalnych ościeżnic otwiera się je bez żadnego wysiłku.

 

Drzwi-tarasowe-przesuwane

OKNOPLAST, drzwi tarasowe HST PREMIUM

Funkcjonalnym dodatkiem może być dostępny także w ofercie OKNOPLAST niski próg balkonowy Win Step. Jego wysokość to jedyne 20 mm, dzięki czemu przechodzenie z domu na taras będzie bezpieczne i łatwe, nawet dla dzieci czy osób starszych.

Kuchnia z wyjściem na taras może być ciekawym rozwiązaniem, z którego będziecie korzystać wielokrotnie z radością. Zanim jednak zdecydujecie się na tego typu inwestycję, warto poważnie się zastanowić… a później wprowadzić w życie!

Poznaj modele okien OKNOPLAST >> lub znajdź najbliższy salon OKNOPLAST >>

Okno Prismatic

Okno Prismatic

Poznaj nasze okna

Kuchnia z wyjściem na taras – otwórz się na zieleń!
Do góry