Home Baza wiedzy Kuchnia z wyjściem na taras – otwórz się na zieleń!

Kuchnia z wyjściem na taras – otwórz się na zieleń!


Drzwi-tarasowe-w-jadalni-Oknoplast

Taras to naturalne przedłużenie domu, otwarte na ogród i świeże powietrze. Zazwyczaj łączy się go z salonem, ale czy to jedyny sposób? Czy kuchnia z wyjściem na taras to dobry pomysł? Sprawdzamy blaski i cienie takiego rozwiązania!

Taras – dobre rozwiązanie?

Co w ogóle przemawia za zbudowaniem tarasu? Czy nie lepiej postawić na drzwi prowadzące bezpośrednio do ogrodu? Ilu inwestorów, tyle opinii. Warto postawić na taras przede wszystkim, gdy dużo czasu spędzamy z rodziną. To miejsce półotwarte, połączone bezpośrednio i z domem i z ogrodem. Praktyczny pomost, na którym zorganizujemy grilla, odpoczniemy po ciężkim dniu czy odetchniemy świeżym powietrzem, nie martwiąc się o deszcz. Dzięki wydzieleniu powierzchni na taras, resztę ogrodu możemy zagospodarować w dowolny wybrany przez nas sposób – sadząc kwiaty, tworząc przydomową uprawę warzyw czy owoców, albo budując mały plac zabaw dla dzieci.

Rodzinny-obiad-na-tarasie-Oknoplast

Kuchnia z wyjściem na taras

Najczęściej drzwi prowadzące na taras umieszczamy w salonie. W nowoczesnych domach jednak często kuchnię łączy się z salonem. Czy warto wobec tego umieścić wyjście w części kuchennej? Ma to swoje zalety, na przykład możliwość jeszcze szybszego przetransportowania smakołyków z kuchni na taras czy do ogrodu. Rodzinne garden party wymaga dobrej komunikacji na linii dom-ogród.  

Wyjście-na-balkon-z-kuchni

Drzwi na taras

Niezależnie od tego, gdzie zdecydujemy się umieścić drzwi prowadzące na taras, warto zadbać o to, by nie ograniczały dostępnej wewnątrz przestrzeni. Ma to szczególne znaczenie, jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże. Zamiast klasycznych drzwi rozwieranych, możemy zaopatrzyć się w drzwi HST (podnoszono-przesuwne) lub PSK (uchylno-przesuwne). Bez problemu można połączyć to rozwiązanie z dużymi przeszkleniami – otwierane skrzydło może mieć nawet 3 m szerokości, a dzięki zastosowaniu specjalnych ościeżnic otwiera się je bez żadnego wysiłku.  

Drzwi-tarasowe-przesuwane
OKNOPLAST, drzwi tarasowe HST PREMIUM

Funkcjonalnym dodatkiem może być dostępny także w ofercie OKNOPLAST niski próg balkonowy Win Step. Jego wysokość to jedyne 20 mm, dzięki czemu przechodzenie z domu na taras będzie bezpieczne i łatwe, nawet dla dzieci czy osób starszych. Kuchnia z wyjściem na taras może być ciekawym rozwiązaniem, z którego będziecie korzystać wielokrotnie z radością. Zanim jednak zdecydujecie się na tego typu inwestycję, warto poważnie się zastanowić… a później wprowadzić w życie!

Czytaj też:

Okno w kuchni – jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Kuchnia to dla wielu z nas ulubione miejsce w domu. Na jej funkcjonalność oraz panującą w niej atmosferę szczególny wpływ mają okna. Wyjaśniamy, jak dobrać okno do kuchni i na co zwrócić szczególną uwagę.

Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię Oknoplast
Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię?

„Kuchnia to serce każdego domu”. Trudno się z tym nie zgodzić. W wielu mieszkaniach to pomieszczenie, które jest niczym… „centrum dowodzenia”! Spędzamy w nim sporą część każdego dnia. Przygotowujemy posiłki dla siebie i rodziny, ale także przyjmujemy gości. Nie bez kozery mówi się, że w kuchni są najlepsze przyjęcia:) Jak więc urządzić to pomieszczenie, by było funkcjonalne i piękne jednocześnie?

Mała kuchnia w bloku Oknoplast
Jak rozjaśnić ciemną kuchnię

Kuchnie w blokach cechuje często niewielka przestrzeń oraz ograniczony dostęp światła słonecznego. Niełatwo poradzić sobie z aranżacją takiego pomieszczenia, zwłaszcza jeśli w projekcie zabrakło miejsca na okno. Jak rozjaśnić ciemną kuchnię i możliwie najlepiej wykorzystać jest funkcjonalność?

Kuchnia połączona z salonem
Otwarta kuchnia – tak czy nie?

Coraz częściej w naszych wnętrzach decydujemy się na rozwiązania, które pomogą nam optycznie powiększyć przestrzeń. Łączymy różne pomieszczenia po to, by zyskać jedną spójną całość. Każdy dodatkowy metr mieszkania ma znaczenie, dlatego coraz większą popularność zyskują kuchnie otwarte. Co oznacza otwarta kuchnia? Jakie ma plusy i minusy? Sprawdziliśmy to dla Was.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów