Wnętrza

Jak wygospodarować miejsce na garderobę?

W polskich mieszkaniach ze świecą szukać prawdziwych garderób. Trudno wygospodarować tyle przestrzeni szczególnie w blokach z wielkiej płyty. Z drugiej strony najnowsze trendy dają dowód na to, że w wielu mieszkaniach garderoba się zmieści i to bez efektu zagracenia. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Która z kobiet nie marzy o własnej garderobie, w której już nigdy nie braknie miejsca na nowe ubrania i buty? To nie tylko luksus dla miłośniczek mody, ale przede wszystkim komfort dla całej rodziny. Dobrze zorganizowana garderoba pozwoli utrzymać w porządku wszystkie rzeczy pozasezonowe czy ubrania, które ubieramy tylko na specjalne okazje. Bez upychania i nerwów, że znowu coś się pogniotło z racji małej ilości miejsca.

garderoba w domu

(Nie)standardowo

Duża, przesuwna szafa w sypialni to standardowa wersja garderoby. Wiadomo jednak – do tego rodzaju mebla nie można wejść, by podczas porannego kompletowania outfitu widzieć jakie rzeczy mamy do dyspozycji. Możesz wszystko umieścić za… kotarą (umieszczoną na zamontowanej przy suficie szynie). Gaderoba powinna wtedy znajdować się przy ścianie, na całej jej długości. Na zasłonką umieść drążki do wieszaków, szafki (standardowe lub materiałowe), kosze, pudełka itd. Na pewno znajdzie się też miejsce na lustro!

Garderoba w podobnej wersji może sprawdzić się też bez kotarki. Wersja saute wymaga jednak większego porządku. Oczywiście, tutaj problemem może okazać się kurz, ale jeśli na widoku będą znajdować się rzeczy codzienne, podczas gdy te pozasezonowe będą schowane w pokrowcach – nic się nie stanie.

garderoba

Z prawdziwego zdarzenia…

Duży przedpokój w mieszkaniu determinuje już położenie naszej garderoby. Warto zainwestować w projekt od fachowca, bowiem taki składzik w tym miejscu, wymaga przechowywania nie tylko ubrań, ale wielu innych rzeczy (np. mopa/odkurzacza czy deski na prasowanie – to niby niewielkie elementy, ale ich schowanie może naprawdę spędzać nam sen z powiek!)

Jeśli masz duże mieszkanie albo dom i marzy Ci się garderoba z prawdziwego zdarzenia, to zacznij ją planować na etapie projektu. Doskonale byłoby, aby do wydzielonej strefy wpadało światło naturalne (umożliwi nam to duże okno w sypialni, które będzie można „podzielić”, np. Pixel). By była w miarę wygodna w korzystaniu, musi mieć wielkość minimum 1,5 m x 1,5 m (najlepiej jednak przekroczyć 2 m.). Taka przestrzeń daje nam możliwość stworzenia garderoby w kształcie litery U. Wtedy korzystanie z jej zasobów jest ułatwione i sprawia mnóstwo frajdy. Uwierzcie – nie tylko kobietom.

Powodzenia!


Wiosenna Wyprzedaż

Wiosenna Wyprzedaż


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Jak wygospodarować miejsce na garderobę?

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry