Home Baza wiedzy Jak zestawiać ze sobą firany i zasłony?

Jak zestawiać ze sobą firany i zasłony?


opublikowane 21 cze 2016

2 minuty

Wyobrażasz sobie okno, w którym nie ma zasłon i firanek? My nie. Wiele osób ma jednak obawy przed udekorowaniem swoich okien w ten sposób. Na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo proste – ot powieś firanę oraz zasłonę i wszystko będzie w porządku! Ale jakie, jakiej długości? Tylko firankę, a może tylko zasłonkę? A jeśli obydwie na raz, to jak je zestawić?! Spokojnie – rozwiewamy wszystko wątpliwości!

zaslony w pokoju dzieciecym

Firanka i zasłonka – duet idealny!

Nie istnieje jedna reguła, która mówi nam, czy w oknie powinna zawisnąć tylko firanka, tylko zasłonka, a może obydwie na raz. Oczywiście wszystkie mamy, babcie i ciocie „dobre rady” będą nam miały bardzo wiele do powiedzenia w tym temacie. Niekoniecznie warto ich słuchać, bo powinniśmy zapytać przede wszystkim siebie – nie tylko o to, co nam się podoba, ale jakie są nasze potrzeby. Jeżeli zależy nam na częstym, całkowitym osłanianiu okna (przed wścibskim okiem sąsiadów albo ostrymi promieniami słońca), a z jakichś powodów nie mamy rolet, zasłony to mus! Jeśli nie mamy potrzeby odgradzania się w ten sposób od świata zewnętrznego, a chcemy udekorować okno, wybierzmy delikatną firankę dowolnej długości. Jeśli zależy nam na obu efektach – zestawmy firankę i zasłonę. Jak to zrobić? Zasłona powinna być chociaż trochę ciemniejsza niż firanka. Jeśli chodzi o długość, to możemy pokusić się o asymetrię – wtedy zasłony powinny być dłuższe (kilka centymetrów nad podłogą). Firanki muszą zaś sięgać do parapetu, a jeśli lubimy raczej standardowe rozwiązania – mogą sięgać długości zasłon.

Zaslony w nowoczesnym salonie

Nie zapominajmy o stylu wnętrza!

Zanim kupimy konkretne firanki czy zasłony (przygotujmy się na ogromny wybór w sklepach), określmy, jaki mamy styl wnętrza. Jeśli szukamy materiałów do okna w salonie, który urządzony jest w stylu retro, to oczywistym jest, że nie zdecydujemy się na zasłony w biało-czarną kratkę, które dobrze będą wyglądać w zestawieniu np. z bardzo modnym teraz stylem skandynawskim. W stylistyce vintage świetnie sprawdzą się zasłony z naturalnych materiałów w beżowym kolorze, które można „fikuśnie” upiąć.

Klasyczna aranzacja salonu

Wielkość na znaczenie

Nie przesadźmy też z ilością i grubością materiałów. Jeśli nasze pomieszczenie jest małe, to nie wieszajmy w oknach grubych zasłon i kilkuwarstwowych firan. Lepiej pozostawić okno „lżejszym”, tak by do pokoju wpadało jak najwięcej światła, które optycznie powiększy pomieszczenie. Udanych zakupów!

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast

Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów