drzwi tarasowe HST
Wnętrza

Jakie kolory będą modne w 2021 roku?

Połowa roku to moment, w którym wiadomo już, jak przestawiają się prognozy kolorystyczne na kolejny sezon. Planujesz remont w następnym roku i nie wiesz, jakie barwy wybrać? Zobacz, jaka paleta kolorów – zdaniem specjalistów – będzie modna w branży urządzania wnętrz wiosną i latem 2021 roku. Przedstawiamy trendy kolorystyczne na pierwszą połowę 2021 roku.

Mocne i optymistyczne – barwy WGSN na 2021 rok

WGSN (od ang. Worth Global Style Network) to światowej sławy firma prognozująca trendy kolorystyczne m.in. w branży urządzania wnętrz. Każdego roku jej specjaliści ze wsparciem siostrzanej marki Coloro przedstawiają pięć kluczowych kolorów, które będą ich zdaniem dominować w kolejnym sezonie w różnych branżach.

Jakie barwy będą zdaniem WGNS modne w sezonie wiosna/lato 2021? Wśród propozycji WGSN pojawiły się barwy mocne, optymistyczne i zaczerpnięte z palety naturalnych kolorów przyrody. Są to: niebieski w lazurowym odcieniu o nazwie A.I. Aqua, żółty Lemon Sherbet, zielony Quiet Wave, czerwony Oxy Fire i najbardziej stonowany ze wszystkich szary Good Gray.Pierwsza barwa, a więc A.I. Aqua, przywodzi na myśl lazur morza w ciepłych krajach. Inspirowana jest ona technologią i światem cyfrowym, a poziom jej nasycenia pomaga skupić się przed intensywną aktywnością. Dzięki swojej wszechstronności z pewnością w przyszłym roku zobaczymy go nie tylko wśród najmodniejszych barw farb do ścian wewnętrznych, ale także np. na tapicerkach mebli wypoczynkowych czy elementach dekoracyjnych.

Lemon Sherbet to kolor, który udowadnia, że żółty wcale nie musi być trudnym kolorem w aranżacji wnętrz. Jego musztardowy, niezbyt nasycony odcień przywołuje miłe wspomnienie słonecznych dni, jednocześnie nie męcząc i nie dominując we wnętrzu. Quiet Wave wpisuje się doskonale w nurt naturalnych, biofilicznych wnętrz.

Spokojna, zgaszona, ale też chłodna zieleń od WGSN zastosowana w salonie czy sypialni nada im optymistycznego i relaksującego charakteru. Zupełnie odmienne zadanie we wnętrzach spełniać ma Oxy Fire, a więc czerwień o terakotowym odcieniu. W zależności od użytego światła odcień ten wygląda na bardziej pomarańczowy lub mocniej czerwony. Barwa ta stosowana będzie nie tylko do urozmaicenia kolekcji produktów do dekoracji wnętrz, ale również przez producentów farb. Nieco zaskakująco w zestawieniu kluczowym kolorów na wiosnę i lato 2021 roku WGSN wygląda spokojna, ciepła szarość Good Gray. Stanowić ma ona przeciwwagę dla pozostałych, mocnych barw i z powodzeniem można ją z nimi zestawiać w projektowaniu wnętrz.

Zobacz też Najmodniejsze kolory okien – trendy na 2020 rokStonowane i odważne – kolory na wiosnę/lato 2021 od Pantone

Gdy mowa o modnych barwach, nie sposób pominąć odcieni wskazywanych na konkretny sezon przez specjalistów Pantone Color Institute. Organizacja ta od ponad dwóch dekad prognozuje trendy kolorystyczne dla poligrafii, branży dekoracji wnętrz, przemysłu czy mody. Jakie kolory wytypowała w swoim raporcie „Color Trends Highlights” jako najmodniejsze w sezonie wiosna/lato 2021?

Specjaliści Pantone wskazali aż 21 barw, które pogrupowane zostały na trzy palety kolorów – Summer Bouqet (pol. letni bukiet), Intoxicating (pol. upojny), Power Surge (pol. wzrost mocy).

Pierwsza grupa obejmuje siedem kolorów kojarzących się z kwiatami późnego, spalonego już słońcem lata. Większość stanowią ciepłe, nieco przydymione odcienie różu w kolorze piwonii, oraz moreli i czerwieni przechodzącej w bordo i brąz. Uzupełnieniem są oliwkowa zieleń, kremowa biel oraz zamszowy, jasny brąz. Te naturalne barwy widoczne były w urządzaniu wnętrz czy w modzie już w tym sezonie, jednak za rok będą one grały pierwsze skrzypce.  Paleta Intoxicating ma zupełnie inny, bardziej żywiołowy charakter. Obok żywej, cytrynowej żółci pojawiają się w niej zszarzała lawenda i przybrudzony róż. W grupie tej znaleźć można także dwa zupełnie odmienne odcienie zielonego – chłodny, ale nasycony seledynowy oraz ciepły groszkowy – a także jasny beż, który dodaje zestawieniu świeżości. Te odważne kolory być może nie będą pasować do każdego wnętrza, jednak na pewno sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. Wśród barw określonych jako Power Surge pojawiły się dynamiczne, inspirującego do działania, ale jednocześnie kontrastujące ze sobą barwy. Obok mocnej czerwieni Red Maple pojawia się ciemny niebieski Nobility, a przy nasyconym różu w odcieniu miąższu melona limonkowa zieleń. W palecie tej specjaliści Pantone zastosowali także pomarańcz mango oraz odcienie różu – jasny, cukierkowy oraz ciemny, amarantowy. Wnętrza, w których zestawione zostaną ze sobą kolory z tego zestawienia z pewnością nie będą nudne.


Promocja Zimowa

Promocja Zimowa


Poznaj nasze okna

Jakie kolory będą modne w 2021 roku?
Do góry