Home Baza wiedzy Jakie meble ogrodowe wybrać w 2024 roku? Trendy i inspiracje

Jakie meble ogrodowe wybrać w 2024 roku? Trendy i inspiracje


Meble ogrodowe trendy 2024

opublikowane 18 mar 2024

3 minuty

Przedwiośnie to najlepszy czas na zakup mebli ogrodowych. Dlaczego? Sezon ogródkowy jest coraz bliżej, a w sklepach możesz liczyć na pełny asortyment wyposażenia tarasów i balkonów. Zanim kupisz meble ogrodowe w 2024 roku, sprawdź najnowsze trendy.

SPIS TREŚCI:

 1. Zaokrąglone meble ogrodowe – trend 2024
 2. Modne meble ogrodowe? Inspirowane salonem i ażurowe!
 3. Funkcjonalność i wygląd – modułowe meble ogrodowe
 4. Trendy w meblach ogrodowych – aluminium na topie


Zaokrąglone meble ogrodowe – trend 2024

Jaki jest jeden z najbardziej zauważalnych trendów dotyczących mebli ogrodowych w 2024 roku? Obłe, zaokrąglone i „przyjazne” użytkownikom kształty zarówno stołów, stolików, jak również foteli, krzeseł i kanap ogrodowych. Wypierają one meble ogrodowe o ostrych kantach, które przez wiele lat dominowały w nowoczesnych aranżacjach tarasów i balkonów. Miękkie krzywizny najnowszych mebli ogrodowych, zdaniem projektantów, mają sprzyjać nawiązywaniu kontaktu osobom z nich korzystającym. W jaki sposób?

Przy stole o prostokątnym czy kwadratowym blacie najłatwiej skupić uwagę na osobie naprzeciwko. W przypadku blatu owalnego czy okrągłego przy zajmowaniu pozycji nie ograniczają nas ostre kąty i krawędzie. Organiczne, inspirowane naturą obłości zauważalne są też w przypadku ogrodowych mebli wypoczynkowych. Sofy i fotele mają zakrzywione oparcia o delikatnej, zaokrąglonej krawędzi. W stelażach nowoczesnych i modnych mebli ogrodowych najczęściej stosuje się obecnie też aluminiowe rurki o okrągłym przekroju.

Modne meble ogrodowe 2024
Taras z beżowymi meblami, drzwi tarasowe HST Premium, okno Prismatic.


Modne meble ogrodowe? Inspirowane salonem i ażurowe!

Meble ogrodowe w 2024 roku zdecydowanie wymykają się konwencjonalnemu podejściu. Coraz mniej jest w ofertach producentów modeli wykonanych w całości z tworzywa sztucznego, metalu lub zabezpieczonego przed wilgocią drewna. Częściej niż kiedykolwiek indziej wytwarzają oni obecnie meble ogrodowe inspirowane wyposażeniem salonu. W praktyce oznacza to, że nowoczesne meble ogrodowe są miększe, bardziej zaokrąglone i przytulniejsze – zupełnie jak modele wypoczynkowe w pokoju dziennym. Takie meble ogrodowe doskonale pasują do aranżacji tarasu czy balkonu, które mają być przedłużeniem estetyki wnętrza domu. Trudno odróżnić na pierwszy rzut oka, czy są modelami zewnętrznymi, mimo że zabezpieczone są najczęściej przed działaniem czynników atmosferycznych.

W meblach ogrodowych na 2024 rok zaważyć można także sympatię projektantów do przejrzystości ażurowych form oraz pionowej powtarzalności. Chętniej sięgają oni w swoich realizacjach po meble częściowo tapicerowane – np. w pełnym, miękkim siedziskiem i ażurowym oparciem czy podłokietnikami. Takie meble ogrodowe dodają aranżacji lekkości i nowoczesności. Jednocześnie też nie blokują dopływu światła słonecznego przez okna, zwłaszcza modele wielkoformatowe, do wnętrza domu. Szczególnie popularne w 2024 roku będą meble ogrodowe wyplatane wodoodpornymi linkami w rozmaitych kolorach w połączeniu z aluminiowym stelażem.

Meble ogrodowe w 2024 stają się przedłużeniem salonu

Funkcjonalność i wygląd – modułowe meble ogrodowe

Ważne miejsce wśród trendów dotyczących mebli ogrodowych w 2024 roku zajmuje wielofunkcyjność. Odpowiedzią na nie jest rosnąca oferta modułowych mebli ogrodowych. Tworzone z pojedynczych elementów, według własnej wizji sofy ogrodowe czy innego typu meble wypoczynkowe odpowiadają dokładnie na potrzeby domowników. Modułowe meble ogrodowe są elastyczne i dynamiczne, ponieważ można dostosować je też do wielkości przestrzeni tarasu czy balkonu. Zaletą mebli ogrodowych tworzonych z modułów jest też możliwość tworzenia nowych kombinacji z dostępnych elementów lub ich uzupełniania o nowe.

Moda na moduły pojawia się nie tylko w przypadku wypoczynkowych mebli ogrodowych. Coraz częściej w ofertach producentów znaleźć można też wielofunkcyjne, modułowe szafki czy wyspy kuchenne do zewnętrznych kuchni. Ich rozmiar, styl czy funkcjonalność można dopasować do własnych oczekiwań. Wystarczy połączyć odpowiednie elementy, aby uzyskać ciekawe i skrojone na miarę modułowe meble ogrodowe. Projektanci w 2024 roku sprawili, że tego typu meble ogrodowe wtapiają się w krajobraz ogrodu lepiej niż kiedykolwiek indziej. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu kolorów ziemi i naturalnych materiałów.

Modułowe meble na taras

Trendy w meblach ogrodowych – aluminium na topie

Jakie materiały będą dominować w meblach ogrodowych w 2024 roku? Przeglądając oferty najważniejszych producentów takiego asortymentu, sprawa jest jasna – królem 2024 roku będzie aluminium. Chociaż surowiec ten pojawiał się już w meblach ogrodowych w minionych latach, w 2024 roku będzie najważniejszy. Co więcej, zamiast stelaży z profili o kwadratowym przekroju, modniejsze będą meble ogrodowe z rurek aluminiowych. Swoją popularność aluminiowe meble ogrodowe zawdzięczają nie tylko lekkości, ale też łatwości recyklingu i nowoczesnemu wyglądowi.

Aluminium, dotychczas najczęściej wykorzystywane przy wypoczynkowych meblach ogrodowych, w 2024 roku pojawi się też przy produkcji stołów czy krzeseł. Do ich produkcji firmy wykorzystywać będą m.in. siatki aluminiowe – idealne jako ramy blatów. Aluminiowe elementy będą łączone także z bardziej tradycyjnymi surowcami takimi jak: drewno, sznur czy kamień, a także nowoczesnymi, wspomnianymi wcześniej kolorowymi linami w trwałym oplocie z tworzywa sztucznego. Dzięki temu surowy wygląd aluminium zostanie złagodzony i ocieplony.

Nowoczesne meble ogrodowe

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i wydarzeniach OKNOPLAST.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów