Home Baza wiedzy Kiedy okno nadaje się do wymiany?

Kiedy okno nadaje się do wymiany?


opublikowane 07 cze 2017

2 minuty

Nie trzeba być fachowcem, by zauważyć, kiedy nasze wnętrza wymagają remontu. Brudne ściany czy wytarte panele łatwo dostrzec gołym okien. Wydaje Ci się, że musisz być profesjonalistą/stką, żeby ostatecznie stwierdzić, że przyszedł również czas na wymianę okien? Niekoniecznie! Podpowiadamy, jak sprawdzić to samodzielnie. Gotowy/a?

„Ulubiona czynność” – mycie okien

Czy wiesz, że… niektórzy lubią myć okna? Szczególnie ci, którzy niedawno je wymienili. Tak, tak – wytrzymałe i jakościowe okna, szczególnie gdy były niedawno wstawiane, są łatwe w utrzymaniu czystości. Stare i mocno już „doświadczone” niekoniecznie – takie szyby i ramy są bardzo trudne do wyczyszczenia. To dla Ciebie jeden z pierwszych sygnałów, że być może trzeba będzie wziąć pod uwagę wymianę okien.

Oszczędność nie tylko czasu, ale i… pieniędzy

Mając nowe okna, oszczędzasz czas (ekspresowe mycie okien) i na pewno… nerwy. Nie chodzi tylko o wspomniane aspekty dbania o porządek, ale o rachunki za ogrzewanie. Przejrzysta, „świeża” szyba (szczególnie jeśli jest dużych rozmiarów) wpuszcza do wnętrza o wiele więcej światła, niż ta wieloletnia. A więcej światła, to cieplejsze wnętrze. W kwestii oszczędzania na rachunkach o wiele bardziej liczy się jednak szczelność. Jak sprawdzić, czy ta w Twoich oknach jest odpowiednia? Wykonaj…

…”próbę dymu”!

Masz wrażenie, że rachunki za ogrzewanie wynoszą więcej niż powinny? Zamiast domniemywać, wykonaj domowy test. Skieruj w stronę okna trochę dymu (np. z gorącej potrawy). Jeżeli ucieknie błyskawicznie – masz niemal pewność, że szczelność pozostawia wiele do życzenia.

Ochrona przed hałasem

Nie zamykamy jednak tematu szczelności. Przecież okna chronią nas nie tylko przed chłodem, ale również przed dużym hałasem. Sprawdź, czy masz podstawy do tego, by sądzić, że w Twoim mieszkaniu jest za głośno. Zastosuj decybelomierz. Norma natężenia dźwiękowego dla mieszkań wynosi 30 dB w nocy i 40 dB w dzień. Nowe, zwykłe okna obniżają natężenie dźwięku o 30-32 dB, a dźwiękoszczelne – nawet o 35-36 dB.

Próba opony samochodowej

Spokojnie, nikogo nie namawiamy do tego, by w mieszkaniu rzucał oponą w swoje okna. Na  potrzeby naszego wideo, realizowanego w ramach projektu OknoplastLab, poddaliśmy Pixel tak ciężkiej próbie. Okno nie zaznało nawet najmniejszego uszczerbku. Na co dzień na pewno nietrudno Ci zauważyć czy Twoje okno wytrzyma silniejsze podmuchy wiatru, burzę lub przypadkowe uderzenie piłki. Prawdopodobnie nie masz już najmniejszych wątpliwości co do tego, czy okna powinny być wymienione. Jeśli jednak wciąż nie pozbyłeś/aś się dylematów – zapytaj fachowca budowlanego. Możesz też porozmawiać z konsultantem Oknoplast – podjedź lub zadzwoń do najbliższego salonu. Wyszukiwarkę salonów znajdziesz TUTAJ. Powodzenia!

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

Pixel

System PIXEL to wyważone połączenie elegancji, estetyki i funkcjonalności. Industrialny charakter zyskał dzięki zastosowaniu profili bez zaokrągleń oraz ostro zarysowanej listwie przyszybowej. Okno PIXEL to nie tylko wyjątkowy design. Doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej, większa powierzchnia szyb oraz możliwość wyboru wąskiego słupka ruchomego z symetrycznie umieszczoną klamką centralą sprawiają, że system PIXEL to uniwersalny wybór.

Okno Prolux - Oknoplast

Prolux

Okno PROLUX zostało zaprojektowane tak, aby doświetlić pomieszczenia. Dzięki obniżeniu profilu skrzydła do wnętrza wpada średnio o 22% więcej światła. System PROLUX z charakterystycznym, autorskim profilem z zaokrągloną listwą przyszybową to uniwersalna propozycja dla wielu typów i stylów zabudowy. Możliwość okleinowania profilu w technologii ColorFull sprawia, że okno PROLUX to estetyczny i praktyczny wybór.

Prismatic

System PRISMATIC to rozwiązanie o smukłej formie i wysokiej funkcjonalności, oferujące perspektywę wielu korzyści. Trzecia, środkowa uszczelka w konstrukcji systemu PRISMATIC to gwarancja szczelności i izolacji termicznej. Większa powierzchnia przeszkleń, uzyskana dzięki niższemu profilowi to dodatkowe korzyści: optymalnie doświetlone wnętrza i mniej zużytego plastiku do produkcji okna to ukłon w stronę harmonii ze środowiskiem.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów