Home Baza wiedzy Komfortowy dom. Na co zwrócić uwagę?

Komfortowy dom. Na co zwrócić uwagę?


komfortowy dom

Wygodny, funkcjonalny i taki, do którego chce się wracać. Dom lub mieszkanie to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Tutaj odpoczywamy, planujemy, coraz częściej również pracujemy i uczymy się. Jak sprawić, aby wnętrza stały się komfortowe i przyjazne dla nas? Podpowiadamy!

Funkcjonalny układ pomieszczeń i ciąg komunikacyjny

Jeśli jesteś na etapie budowy lub zakupu mieszkania, w którym możliwa jest ingerencja w układ pomieszczeń, zadbaj o to, aby ich rozkład był funkcjonalny. Co to oznacza? Wnętrze rozplanuj tak, aby komunikacja była naturalna i nie ingerowała w życie i spokój domowników. To, co z pewnością się nie sprawdzi to pokoje przechodnie, kuchnia oddalona od jadali lub salonu, czy sypialnia od strony południowo-zachodniej. Jeśli pracujesz w trybie zdalnym, zadbaj aby Twoje biuro znalazło się w doświetlonej części domu, z dala od hałasu i zgiełku dnia codziennego. Spiżarnia? Pomieszczenie gospodarcze? Pamiętaj, aby rozplanować je w tej część lokum, w której nie będziesz eksponować zawartości tych wnętrz, a w przypadku schowka na produkty spożywcze – będzie on sąsiadował z kuchnią. Idealnym rozwiązaniem dla funkcjonalnego układu pomieszczeń jest konsultacja z architektem wnętrz, który po poznaniu naszych potrzeb i oczekiwań, stworzy wygodną oraz praktyczną przestrzeń.

Okna: wyciszające i termoizolujące

Nic tak nie psuje nastroju, jak hałas i dyskomfort termiczny. Jak temu zaradzić planując urządzanie komfortowego domu, mieszkania? Podstawą jest dobra izolacja – tutaj mamy na myśli nie tylko strukturę budynku, ale również stolarkę okienną i drzwiową, która w znacznym stopniu wpływa na komfort akustyczny i termiczny. Aby zapobiec utracie ciepła zimą lub latem skutecznie zatrzymać chłód w pomieszczeniach, warto przyjrzeć się współczynnikom, które wpływają na te wartości:

 • Ug: to współczynnik przenikania ciepła szyby, czyli ten który informuje nas o właściwościach termoizolacyjnych samego pakietu szybowego.
 • Uw: najbardziej znany i najczęściej prezentowany przez producentów, współczynnik przenikania ciepła całego okna.
 • Rw: to wartość określająca izolację akustyczną okna, czyli informuje nas o zdolności okien do tłumienia hałasów z zewnątrz
 • Lt: współczynnik przenikania… światła! Jest to stosunek ilości światła słonecznego docierającego do szyby zespolonej, do ilości światła, która zostaje przez nią przepuszczona. Podawany w %, im wyższą osiąga wartość, tym więcej światła będzie w pomieszczeniu!
OKNOPLAST Winergetic Premium Passive


Tylko, jakie okna wybrać, aby zachować najlepszą izolację cieplną i akustyczną? W OKNOPLAST mamy dla Ciebie rozwiązanie, które spełni wszystkie powyższe wymagania: skutecznie ochroni przed zimnem i wyciszy hałas z zewnątrz. System Winergetic to jeden z najniższych na rynku współczynników przenikania ciepła: Uw = 0,64 W/(m²K). Taka wartość sprawia, że Winergetic Premium Passive jest oknem idealnym do budownictwa pasywnego. Jeśli dodamy do tego izolację akustyczną na poziomie: Rw = 36dB(-2,6) dB, to mamy pewność, że system Winergetic stworzy komfortowe wnętrze.

System effiAIR: świeże powietrze to podstawa

Co sprawia, że czujemy się komfortowo w naszych wnętrzach? Świeże powietrze! A co jeśli warunki pogodowe nie sprzyjają wietrzeniu ze względu na deszcz, wiatr i zimno? Z pomocą przychodzi system effiAIR OKNOPLAST. Co to takiego? To system efektywnej wentylacji obwodowej, który dba o cyrkulację powietrza, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo przed włamaniem. W kuchni pozbędzie się zapachów, w łazience pary, w sypialni zapewni zdrowy sen i ciszę, w salonie obroni Cię przed insektami, a z garażu pomoże usunąć spaliny. Dzięki odstawieniu skrzydła od ramy, tworzy się 6-cio mm szczelina po całym obwodzie okna. Pozwala to na naturalne wietrzenie i budowanie zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Co więcej, w tej pozycji okucie gwarantuje odporność na włamanie dokładnie taką, jak przy oknie zaryglowanym. Proste, prawda? I skuteczne!

System OKNOPLAST effiAIR


Meble i dodatki w Twoim stylu!

Nic tak nie podnosi naszego poczucia komfortu, jak przestrzeń wypełniona przedmiotami, które lubimy i które odzwierciedlają nasz styl. Lubisz mocne i wyraziste kolory? Postaw na maksymalizm lub cluttercore. Cenisz ład i porządek? Urządź się w stylu minimalistycznym lub simplicity. Najważniejsza przy wyborze mebli i dodatków jest nie tylko nasza estetyka, ale również funkcjonalność tych przedmiotów oraz ich jakość. Warto postawić na rozwiązania, które posłużą nam wiele lat, będą cieszyć oko i sprawiać, że nasza przestrzeń będzie zapraszać do relaksu.

Smart dom: przyszłość nadeszła

Inteligentne rozwiązania, które wspomagają naszą codzienność to już stały element życia. W wielu domach pracują roboty sprzątające, stacje koszące trawnik, czy elektrycznie sterowane bramy garażowe. Nie dziwi więc fakt, że smart rozwiązania zaczynają dotyczyć każdego elementu domu – teraz za pomocą smartphone możemy sterować klimatyzacją, światłem i dźwiękiem. Możemy również… kontrolować otwieranie i zamykanie okien, drzwi i rolet zewnętrznych. W OKNOPLAST możesz doposażyć stolarkę w rozwiązanie smart i sterować poszczególnymi elementami za pomocą przycisku naściennego, pilota lub telefonu. Dodatkowo kontrolę nad oknami, drzwiami, czy roletami możemy łatwo połączyć z całym systemem inteligentnego sterowania domu. Komfortowa przyszłość już puka do Twoich drzwi. Otworzysz?

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów