Home Baza wiedzy Dom bezpieczny dla dziecka

Dom bezpieczny dla dziecka


Dom bezpieczny dla dziecka

opublikowane 07 cze 2019

3 minuty

Priorytet dla wszystkich rodziców? Bez wątpienia zapewnienie bezpieczeństwa swoim pociechom. Pojawienie się na świecie dzieci często zmienia to, jak wyglądają nasze wnętrza. Na pierwszy plan wysuwają się właśnie kwestie bezpieczeństwa i komfortu. Jak je zapewnić najmłodszym mieszkańcom?

Przestrzeń pełna niespodzianek

Czy nasze domy są bezpieczne dla dzieci? Mogą być i to w 100%, o ile odpowiednio je przygotujemy. Co to oznacza? Warto spojrzeć na swoje mieszkanie oczami dziecka.

Ciekawość świata dominuje u maluchów, a co najgorsze – nie znają one zagrożeń, więc każdy element otoczenia jest tak samo interesujący. Kontakty, kable, czajnik, schody, ostre przedmioty, czy środki chemiczne. Każdy z nich znajduje się na liście „do obejrzenia”.

Dziecko mały odkrywca


Podstawą jest zabezpieczenie przedmiotów, które znajdziemy w całym domu, czyli na pierwszy plan wysuwają się kontakty i kable. Oba elementy da się jednak bez problemu zabezpieczyć. W przypadku kontaktów mamy do dyspozycji specjalne nakładki. Natomiast wszelkie kable z łatwością pochowamy do specjalnych pudełek.


Ciekawość świata

Kolejnym, niezwykle ważnym aspektem jest zabezpieczenie okien i drzwi. To właśnie one stanowią duże zagrożenie dla ciekawskich maluchów. Najczęściej mamy do czynienia z próbami otwierania okien, czy wkładaniem rąk w szczelinę. To popularne przypadki, którym na szczęście łatwo zapobiec. Jednym ze sposobów – prostym, ale skutecznym – jest zamykana na klucz klamka OKNOPLAST dESIGN+. Dzięki niej mamy pewność, że nasze dzieci nie otworzą samodzielnie żadnego z okien. To rodzice za pomocą klucza kontrolują proces otwierania i zamykania.

Okna bezpieczne dla dzieci OKNOPLAST


Kuchenne niebezpieczeństwa

Jedno z tych miejsc, które uwielbiają wszyscy domownicy? Bez wątpienia kuchnia! Niestety, to właśnie tutaj czyha na pociechy wiele niebezpieczeństw. Kurki z gazem, wrzątek, ostre noże i sprzęty AGD. Dla dziecka to właśnie kuchnia stanowi jedno z największych zagrożeń. Co więc zrobić, by stała się ona nieco bardziej przyjazna?

Po pierwsze, wszystkie niebezpieczne przedmioty powinny znaleźć się na wysokości będącej poza zasięgiem dziecka. To i tak wciąż za mało, dlatego by mieć gwarancję należy zaopatrzyć się w kilka drobiazgów. Na rynku dostępnych jest wiele gadżetów, które uniemożliwiają samodzielne otwarcie szuflad oraz szafek. Istnieją m.in. blokady drzwi, przyssawki oraz plastry zabezpieczające, nakładki narożne i wiele, wiele innych. Wszystko zależy od tego, jakie mamy meble. Dzięki takim „drobiazgom” nie musimy się obawiać, że nasz maluch zacznie samodzielnie buszować po szafkach. Po drugie, jeśli dysponujemy kuchenką na gaz, to koniecznie musimy pomyśleć o zakupie zabezpieczeń na kurki gazowe. Po trzecie, ostrożności nigdy za wiele. Wszelkiego rodzaju przedmioty – nawet te z pozoru bezpieczne – należy trzymać w głębi blatu. Dzieci uwielbiają sięgać w górę, a ich ciekawość świata wygrywa ze wszystkim wokół. Nawet zwykły kubek może okazać się niebezpieczny, dlatego im głębiej znajdą się przedmioty, tym lepiej.

Jak zabezpieczyć szafki w kuchni przed dziećmi


Co czai się w łazience

Kolejna przestrzeń – kolejne niebezpieczeństwa. W łazience należy uważać przede wszystkim na środki chemiczne. Tutaj również swoje zastosowanie powinny znaleźć zabezpieczenia do szafek. Dodatkowo warto pomyśleć o drobiazgach, które ułatwią kąpiele dzieci. Niezbędne będą antypoślizgowe akcesoria, czyli mata lub paski do wanny, a także nakładki na glazurę. Dzięki takim drobiazgom unikniemy nieszczęśliwych wypadków.

Dziecko bezpieczne w łazience

Dom to miejsce, które powinno być oazą bezpieczeństwa. Warto poświęcić swój czas i energię na to, by odpowiednio przygotować się na przyjście dzieci i zabezpieczyć najbardziej newralgiczne miejsca. Ostrożności nigdy za wiele! Każdego dnia warto śledzić poczynania naszych dzieci i sprawdzać, gdzie jeszcze sięga ich wyobraźnia i chęć odkrywania!

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast
Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów