Home Baza wiedzy Modne okna – trendy w 2021 roku

Modne okna – trendy w 2021 roku


Modne okna - trendy 2021 oknoplast

opublikowane 29 sty 2021

3 minuty

Jakich trendów możemy spodziewać się w branży okiennej w 2021 roku? Z pewnością coraz powszechniejszego wykorzystania systemów automatyzacji oraz wielkoformatowych przeszkleń i minimalistycznego designu profili. Wśród modnych kolorów okien w 2021 roku najważniejsze będą czerń, biel i jasne drewno. Co jeszcze warto wiedzieć o trendach okiennych na 2021 rok?

Wraz z początkiem nowej dekady w świecie projektowania wnętrz do głosu zaczęły dochodzić rozwiązania, dzięki którym zaciera się granica między światem zewnętrznym a wnętrzami. Oprócz kolorów zaczerpniętych z natury czy wprowadzenia do pomieszczeń dużej ilości żywych roślin i naturalnych materiałów, projektanci stawiają na wielkoformatowe okna z wąskimi profilami wpuszczające do środka więcej światła słonecznego. Branża nie pozostaje jednak głucha na szybki rozwój technologiczny, dlatego popularne są również systemy inteligentnego domu, które pozwalają m.in. na zdalne sterowanie oknami i drzwiami.


Szklane ściany – trendy okienne 2021

Od kilku lat chętnie wykorzystywane wielkoformatowe okna z dużymi przeszkleniami w 2021 roku będą najgorętszym trendem w branży. Szklane ściany, a więc przeszklenia od sufitu po podłogę, staną się w nadchodzących miesiącach alternatywą dla drogiego szkła strukturalnego. Dlaczego? Są one nie tylko estetyczne, ale także ciepłe i ciche, dzięki zastosowaniu profili i pakietów szybowych odznaczających się wysokim, a nawet ponadstandardowym w przypadku okien OKNOPLAST, poziomem izolacji cieplej i akustycznej. Z powodzeniem mogą zastąpić ścianę wykonaną w technologii murowanej czy szkieletowej, oferując skuteczną ochronę przed wyziębieniem wnętrza jesienią i zimą oraz jego nadmiernym nagrzaniem wiosną i latem.

Dobrze umiejscowione okna wieloformatowe doświetlają naturalnymi promieniami słonecznymi wnętrze budynku, optycznie je powiększając, poprawiając nastrój domowników, a także pozwalają na „wprowadzenie” świata zewnętrznego do wnętrz i cieszenie się panoramą z pozycji własnej kanapy czy łóżka.

Drzwi tarasowe HST Premium, rolety Sol Evolution i okna Pixel OKNOPLAST


Automatyzacja i komfort – modne okna 2021

W 2021 roku, podobnie jak w minionych miesiącach, coraz częściej sięgać będziemy po systemy automatycznego sterowania m.in. oknami, drzwiami tarasowymi i zewnętrznymi, takimi jak np. Smart OKNOPLAST. Zamiast wyjątkiem zaczną się one stawać w nowoczesnych budynkach standardem. Nic dziwnego, rozwiązanie z zastosowaniem siłowników i systemu sterowania pozwala na poprawę jakości życia i podwyższenie komfortu mieszkańców, a jednocześnie staje się coraz bardziej przystępne cenowo.

Jak w praktyce wygląda korzystanie z okien automatycznych? Można je otwierać, uchylać lub zamykać za pomocą np. przycisku na ścianie, pilota zdalnego bądź aplikacji w smartfonie jak w przypadku Smart OKNOPLAST. Do systemu sterowania można włączyć również rolety zewnętrzne lub rolety czy żaluzje wewnątrz budynku, operując nimi wedle uznania zależnie od pogody czy pory dnia.Minimalistyczny design okien – trendy 2021

Już w minionym sezonie producenci stolarki okiennej zaczęli „odchudzenie okien”.  Na całym świecie popularne stały się modele o minimalistycznym designie i jednocześnie maksymalnej ochronie przed utratą ciepła oraz hałasem (np. OKNOPLAST Prismatic).

Jakie konkretnie rozwiązania pozwalają na uzyskanie minimalistycznych okien? Są to przede wszystkim cieńsze niż dotychczas ramy i węższe profile okienne, niewidoczne zawiasy, płaskie uszczelki pasujące do koloru profilu, eleganckie i nierzucające się w oczy klamki, ukryte progi w drzwiach tarasowych, a nawet – w niektórych przypadkach – tzw. ukryte skrzydła, które wyglądają jak nieotwierane okna fix ze stałym szkleniem. Rozwiązania te, zwłaszcza w przypadku okien o dużych rozmiarach i drzwi tarasowych pozwalają na lepsze doświetlenie wnętrza promieniami słonecznymi, a także dogrzanie go w okresie zimowym. Im cieńsza jest rama okna, tym większa jest powierzchnia szyby, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się w większym stopniu widokami na zewnątrz.

Wysmuklona rama okna Prismatic Oknoplast


Czerń, biel i jasne drewno – modne kolory okien 2021

W 2021 roku wśród najmodniejszych kolorów okien nadal królować będzie czerń (np. OKNOPLAST Black Jet). Okna z ciemnymi ramami są nie tylko niezwykle eleganckie, ale też minimalistyczne i dodają budynkowi luksusowego charakteru. Doskonale sprawdzą się w budownictwie o różnym stylu – zarówno w nowoczesnych „stodołach”, jak i klasycznych domach nawiązujących do zabytków. Równie chętnie co w przypadku elewacji projektanci będą stosować czarne ramy we wnętrzach. Są one ponadczasowe i doskonale dopasowują się do aranżacji w różnych stylach.

Niemniej od czerni popularnym kolorem okien w 2021 roku będzie… biel. Tak, tak – przez lata kojarzona z pierwszymi oknami z PVC wraca dziś do łask. Coraz chętniej sięgają po białe okna (zwłaszcza z cienkimi ramami i w wielkich formatach) architekci i inwestorzy budynków nowoczesnych.

Pierwszy rok nowej dekady stoi również pod znakiem naturalnego, jasnego drewna. W ofertach producentów okien PVC nie brakuje więc propozycji imitujących idealnie bielone czy zszarzałe drewno oraz ciepłych, ale jasnych odcieni dębu czy buku. W OKNOPLAST są to okleiny m.in. Sheffield Oak i Woodec Turner Oak Malt.

Okno Prolux OKNOPLAST Real Wood Golden Oak

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów