Home Baza wiedzy 4 trendy wnętrzarskie, które wyszły z mody w 2020

4 trendy wnętrzarskie, które wyszły z mody w 2020


juz nie trendy w 2020

opublikowane 14 maj 2020

3 minuty

Projektanci i specjaliści branży urządzania wnętrz przewidują, że wraz z nastaniem nowej dekady do głosu dojdą nowe trendy wnętrzarskie. Oznacza to, że część z dotychczas modnych rozwiązań odejdzie do lamusa. Które konkretnie?


Pożegnaj szarość w roli głównej

Szarość to kolor, który nieprzerwanie towarzyszy nam przy urządzaniu wnętrz od mniej więcej dekady. Szare w naszych domach były nie tylko ściany, ale także meble wypoczynkowe, dodatki czy meble kuchenne. Wraz z nastaniem nowego dziesięciolecia coraz bardziej zauważalny jest odwrót od chłodnych tonów ku naturalnym barwom. Szczególnie modne obecnie są neutralne odcienie beżu, ciepłe wersje bieli, a także przybrudzone odcienie zielonego, niebieskiego, pomarańczowego, czerwieni czy brązu.

Czy szarość zostanie całkowicie wyeliminowana ze współczesnych projektów wnętrz? Miłośnicy tego koloru mogą odetchnąć z ulgą, jednak powinni nastawić się na zmiany. Możemy zapomnieć z pewnością o popularnych w ostatnich latach aranżacjach wnętrz stworzonych w całości z szarych elementów, tj. szarych ścian, mebli i dodatków. Zdaniem specjalistów takie wnętrza są zbyt chłodne i sterylne. We współczesnych projektach szarość przybierać będzie ciepłe, ziemiste, bardziej naturalne i złamane brązem odcienie, a także stosowana będzie z umiarem jako akcent, np. w formie dodatków.


Zapomnij o białej kuchni

Patrząc na najnowsze propozycje najważniejszych światowych producentów mebli kuchennych, możemy stwierdzić, że białe kuchnie – wraz ze starą dekadą – odeszły w zapomnienie. Biała kuchnia na wysoki połysk, jeszcze do niedawna obiekt pożądania większości osób urządzających swoje cztery kąty, dziś wypierana jest skutecznie przez kuchnie z kolorowymi i satynowymi lub matowymi frontami. Dlaczego? Specjaliści branży urządzania wnętrz tłumaczą tę zmianę coraz częstszą potrzebą tworzenia przytulnych i spersonalizowanych aranżacji we własnych domach. Taki efekt ciężko było uzyskać, stosując w całej kuchni laboratoryjną, sterylną, ale też – przez wielu uważaną za nijaką – biel.

Co zatem wybrać zamiast całkowicie białej kuchni w 2020 roku i kolejnych latach? Na topie będą w nadchodzących miesiącach zwłaszcza meble kuchenne o kolorowych frontach w przygaszonych, naturalnych odcieniach niebieskiego, zieleni, beżu i pomarańczowego. Białe kuchnie – zwłaszcza w stylu tradycyjnym – nadal będą popularne. Warto jednak wybierać ciepłe odcienie tego koloru i łączyć go z naturalnym drewnem, kamieniem (np. modnym marmurem) oraz kolorowymi ścianami, aby uniknąć efektu pełnej bieli.


Styl industrialny zastąp naturalnym

W ciągu ostatniej dekady niezwykłą popularnością na całym świecie cieszył się styl industrialny. Wyróżniał się on m.in. dużymi, otwartymi przestrzeniami z elementami typowymi dla budynków przemysłowych, a więc metalowymi schodami, wielkimi oknami ze stalową ramą, ceglanymi ścianami, wiszącymi pod sufitem „lampami” składającymi się z kabli i dekoracyjnych żarówek, a także starymi lub postarzanymi meblami ze stali czy używanego drewna. Dziś te surowe wnętrza coraz rzadziej znajdują zwolenników wśród projektantów wnętrz. Ci, zamiast klimatu przemysłowego, stawiają obecnie na naturę.

Dlaczego? Współczesny świat jest sam w sobie wystarczająco surowy, chłodny i zmechanizowany. Specjaliści branży nawołują więc, aby – urządzając wnętrze domu czy mieszkania –  starać się tworzyć przestrzenie bliższe naturze. Modny w 2020 roku jest zwłaszcza styl określany jako biofilia, wprowadzający do wnętrz naturalne surowce (np. drewno, wełnę, rattan, skórę, szkło, kamień), kolory ziemi, szemrzące źródła wody czy żywe rośliny doniczkowe. Stosując takie zabiegi, przebywając we wnętrzu, możemy poczuć się jak na świeży powietrzu, łatwiej się zrelaksować i odczuć korzyści płynące z kontaktu z naturą.


Akcentowe ściany odchodzą do lamusa

Jedna ściana pomalowana na mocny kolor, pokryta dekoracyjną tapetą, cegła lub płytkami imitującymi kamień to standard wnętrzarski w wielu współczesnych domach. Nic dziwnego – jeszcze niedawno akcentowe ściany, a więc wyróżniające się od pozostałych wyglądem, były bardzo modne. Niektórzy projektanci wnętrz w najnowszych aranżacjach na 2020 rok nadal stosują to rozwiązanie. Zdecydowana większość zamiast jednej ściany, kolorem czy wzorem pokrywa jednak je wszystkie zgodnie z popularnym hasłem „Idź na całość lub idź do domu”.

Mianem szczególnie niemodnych określane bywają obecnie akcentowe ściany w jasnych, pastelowych kolorach takich jak np. jasny, modny w 2017 roku millennial pink, a także pojedyncze ściany pokryte płytkami imitującymi cegły. Czy skazani jesteśmy więc na nudne ściany? Absolutnie nie! W nadchodzących miesiącach, a także z pewnością latach – w urządzaniu wnętrz modne będzie dekorowanie wszystkich (a nie jednej) ścian tapetami o ciekawych wzorach czy kolorowymi farbami. Co więcej, barwy ze ścian, jak przekonują projektanci, mogą zagościć także na suficie.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast

Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów