Dekoracje

Na czym można oszczędzić urządzając mieszkanie? 5 istotnych porad!

Urządzanie mieszkania to z pewnością jedna z przyjemniejszych rzeczy. Niestety często bardzo kosztowna – nie zawsze to co nam się podoba, jest na naszą kieszeń. Ale nic straconego! Znamy sposoby, które pomogą zaoszczędzić parę groszy.

 

Po pierwsze: fachowcy

Decydując się np. na montaż kuchni, czy zabudowanej szafy radzimy sprawdzić oferty kilku firm. Okazuje się, że różnice w cenach mogą być naprawdę spore. Dlatego zawsze należy poprosić o wycenę kilka ekip i wybrać tę najbardziej konkurencyjną. Warto również sprawdzić czy sklep, w którym zamawiamy np. kuchnię, ma w swojej ofercie montaż. Bardzo często tak łączona usługa wychodzi dużo taniej! Nie trzeba też wspominać o tym, że profesjonalny montaż to o wiele bezpieczniejsza opcja niż samodzielne działanie. To samo tyczy się okien – wybierając te od Oknoplast, warto zapytać sprzedawcę także o usługę montażu.

Po drugie: porównuj ceny

Warto również sprawdzać ceny materiałów, mebli czy dodatków. Okazuje się, że np. narożnik tego samego producenta w kilku sklepach może mieć różne ceny. Radzimy również sprawdzić ceny u lokalnych dostawców. Być może taniej wyjdzie nas zamówienie szafy na wymiar niż kupno w sklepie. Oczywiście cena będzie zależała od jakości oraz wykorzystanego materiału.

Po trzecie: pchli targ, rzeczy używane

Podczas urządzania mieszkania warto wybrać się na pchli targ, odwiedzić „wystawki”, a także zajrzeć na do internetu (np. na aukcje www), by przejrzeć oferty osób, które sprzedają niepotrzebne rzeczy do domu. To idealny sposób na wyłowienie prawdziwych perełek (często nowych!) w niskich cenach!

Po czwarte zrób to sam

Urządzanie mieszkania to nie tylko wybór mebli czy dodatków, ale np. wymiana zamków czy naprawa kontaktu. Ślusarz czy elektryk może sobie słono policzyć za taką usługę, a tak naprawdę wymiana zamka to nie taka wielka filozofia. Jak się do tego zabrać? Pomocne okażą się poradniki np. na YouTube’ie. Tego typu tutoriale, a także blogi wnętrzarskie są pełne pomysłów i podpowiedzi dotyczących prostych napraw, czy renowacji starych mebli, a także sugestii na wykorzystanie starych skrzynek i innych pozornie niepotrzebnych elementów. DIY („Do it yourself” czyli z angielskiego „Zrób to sam”) jest na czasie! Ręcznie robione rzeczy to nie tylko aktualny trend, ale również świetna zabawa i satysfakcja!

Po piąte: jakość przede wszystkim

Niestety często co jest tanie to jest… drogie. Dlatego nie oszczędzajmy na materiałach niskiej jakości. Będą nam służyć krótko – z czasem przestaną być funkcjonalne, a ich wygląd będzie pozostawiał wiele do życzenia. To przede wszystkim tyczy się tak strategicznych elementów w mieszkaniu/domu jak okna. Wysokiej jakości, nowoczesne, ekologiczne – tak jak okna Oknoplast, np. Pixel. Tym bardziej, że często najwyższa jakość wcale nie wiąże się z najwyższą ceną, co potwierdzają produkty Oknoplast.

Powodzenia! A Wy na czym zaoszczędziliście podczas urządzania Waszego gniazdka?

Promocja – do -46% na okna

Promocja zimowa do -46% na okna


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Na czym można oszczędzić urządzając mieszkanie? 5 istotnych porad!

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry