Home Baza wiedzy Najpiękniejsze ozdoby wielkanocne na okno i drzwi

Najpiękniejsze ozdoby wielkanocne na okno i drzwi


Pomysły na wielkanocne ozdoby

opublikowane 04 mar 2024

3 minuty

Promienie wiosennego słońca wpadające przez okno i zieleniące się drzewa to sygnał, że Wielkanoc tuż-tuż. Warto w tym szczególnym okresie udekorować dom – i to nie tylko świąteczny stół. Modne są obecnie zwłaszcza ozdoby wielkanocne na okno i parapet. Dekorują one nie tylko wnętrza, ale też można je podziwiać z zewnątrz. Jakie ozdoby wielkanocne na okno wybrać w 2024 roku?

SPIS TREŚCI:

  1. Popularne ozdoby wielkanocne na okno? Wianki!
  2. Najciekawsze wiszące ozdoby wielkanocne na okno
  3. Jakie wielkanocne ozdoby na okno wybrać? Figurki i świeczniki na parapet
  4. Ozdoby wielkanocne na okienny parapet – kwiaty w wazonie

Popularne ozdoby wielkanocne na okno? Wianki!

Chociaż wianki kojarzą się głównie z dekoracjami bożonarodzeniowymi, warto wieszać je w domu również w okresie Wielkanocnym. Bazą takich ozdób wielkanocnych na okno powinny być jednak nie kółka z gałązek iglastych, a np. z wikliny, pędów winorośli czy słomy. W ostatnich latach szczególną popularnością, co widać m.in. na Instagramie czy Pinterest, cieszą się takie ozdoby wielkanocne na okno, jak wieńce z witek wierzbowych z rozwiniętymi już tzw. baziami.

Wielkanocne wianki na okna i drzwi

Aby poczuć tchnienie wiosny, można w okresie świątecznym zdecydować się też na ozdoby wielkanocne na okno w formie wianków z kwiatów. Popularne są wersje bardzo bogato zdobione, w których kwiaty – żywe lub sztuczne wysokiej jakości – przylegają ciasno do siebie. Ciekawym rozwiązaniem są też kółka, np. z gałązek wierzbowych z pojedynczymi kwiatami, np. z dopiero rozwijającymi się pąkami. Do takich wielkanocnych ozdób na okno pasować będą także typowo świąteczne elementy, np. wydmuszki jaj, piórka, kurczaczki lub zajączki.

Wielkanocne ozdoby na okna i drzwi

Najciekawsze wiszące ozdoby wielkanocne na okno

Chcesz udekorować okna na Wielkanoc, ale nie odpowiadają Ci powszechnie stosowane wianki? Wybierz innego typu wiszące ozdoby wielkanocne na okno. Popularnym, niedrogim i łatwym również w samodzielnym przygotowaniu rozwiązaniem są girlandy wielkanocne na okno. Do sznurka, np. jutowego, lub kawałka muliny czy wstążeczki można przyczepić wycięte z papieru zajączki, kurczaczki czy też wydmuszki jajek i piórka. Ciekawe wyglądają też girlandy wielkanocne na okno z kwiatami, w tym żywymi wetkniętymi do niewielkich szklanych pojemników, np. słoiczków czy probówek.

Ozdoby wielkanocne diy

Jeśli nie masz ochoty wykonywać ozdób wielkanocnych na okno DIY, wybierz się na zakupy. W sklepach w okresie przedświątecznym znajdziesz różnego typu wiszące dekoracje na okna na Wielkanoc, np. papierowe zawieszki wielkanocne, gniazdka z jajkami i piórkami, zawieszki w formie pastelowych wydmuszek czy gotowe stroiki na okno na bazie metalowe koła. Takie ozdoby wielkanocne na okno szczególnie dobrze prezentują się na oknach ze szprosami o klasycznej formie, ale z powodzeniem możesz zastosować je także na wielkoformatowych oknach – zwłaszcza niezasłanianych na stałe np. firanami.

Girlanda zajaczek

Jakie wielkanocne ozdoby na okno wybrać? Figurki i świeczniki na parapet

Wieszanie ozdób wielkanocnych na okno wydaje Ci się przesadą? Podstaw na dekoracje wielkanocne na parapet. Do wyboru masz przede wszystkim modele o różnej wielkości, w odmiennych stylach i całej masie rozmaitych kolorów. Do wnętrza o stonowanej kolorystyce pasować będą zarówno białe, kremowe czy beżowe figurki wielkanocnych zająców, jajek czy kurczaków, jak również modele bez zbędnych zdobień i o pastelowej palecie barw. We wnętrzach w żywych kolorach warto zdecydować się na ozdoby wielkanocne na parapet okna o bardziej wyrazistym wyglądzie, np. w kolorach soczystej, wiosennej trawy czy żółci żonkili.

Wieczorami parapety i przestrzeń tuż przy nich oświetlać mogą blaskiem świec wielkanocne świeczniki czy latarenki. Od wersji bożonarodzeniowych czy całorocznych takie dekoracje okiennego parapetu różnią się one m.in. wykorzystaniem symboli wielkanocnych, tj. jajek, zajączków i kurczaczków. Najlepiej takie ozdoby wielkanocne na parapet okienny prezentują się ustawiane w grupach – szczególnie w nieparzystej liczbie trzech elementów. Jeśli dysponujesz prostym świecznikiem o neutralnej barwie, wystarczy, że ozdobisz go gałązkami pokrytymi bazami, żonkilami czy wydmuszkami jajek.

Ozdoby swiateczne

Ozdoby wielkanocne na okienny parapet – kwiaty w wazonie

Lubisz proste rozwiązania? Mamy propozycję idealną dla Ciebie – do tego stosunkowo niedrogą i bardzo łatwą w realizacji. Jeśli okna w Twoim domu nie są na stałe zasłaniane np. firanami, warto ich parapet okienny ozdobić wazonem z żywymi kwiatami. W okresie wielkanocnym szczególnie chętnie sięga się po dostępne wtedy gatunki takie jak: żonkile, narcyzy, jaskry, tulipany, krokusy, szafirki czy hiacynty. Niektóre z tych naturalnych ozdób wielkanocnych na okno nich dostępne są w doniczkach, więc warto włożyć je do estetycznych, niekoniecznie wielkanocnych osłonek.

Jakie wazony wybrać do ozdobienia parapetu okna w okresie wielkanocnym? Sprawdzą się tak naprawdę naczynia tego typu w każdym stylu – dobieraj je do aranżacji wnętrza i własnego gustu. Co ciekawe, nadal popularne są nietypowe wazony, tj. butelki z kolorowego szkła, baniaki do produkcji wina, w których dobrze prezentują się gałęzie kwitnącej jabłoni czy wiśni. W 2024 roku szczególnie polecane są także gliniane czy ceramiczne wazony w kolorach ziemi i o matowym wykończeniu. Do nich warto wkładać niesymetryczne, nieco zwariowane kompozycje kwiatowe.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i wydarzeniach OKNOPLAST.