Domowa-siłownia_Oknoplast
Porady

Nietypowa domowa przestrzeń – jak ją urządzić?

Dom – miejsce, które jest nasze do A do Z. Co się w nim kryje? To zależy tylko od nas i… od naszej wyobraźni! Jakie nietypowe przestrzenie mogą się w nim znaleźć? Oto kilka naszych propozycji.

Królestwo wyobraźni

Miejsce, o którym marzy wielu. Domowa biblioteka to przestrzeń, która dosłownie przenosi nas do innego świata. Półki wypełnione po brzegi książkami, wygodne fotele i ogrom światła. To sytuacja idealna, jeśli oczywiście dysponujemy osobnym pomieszczeniem, które możemy przeznaczyć na domową bibliotekę. Wtedy możemy szaleć do woli.

Co, gdy jednak miejsca brak? Domową bibliotekę można wydzielić w jednym z pokoi – najlepiej w salonie. Takie wnętrze musi stanowić harmonijną całość, dlatego dobierając meble warto myśleć o bibliotece, jako o integralnej części pomieszczenia.

Co jeszcze jest ważne? Oczywiście światło. Zarówno sztuczne, jak i naturalne. Im więcej, tym lepiej, dlatego wygodny do czytania fotel warto ustawić pod jednym z okien. Aby do naszych pomieszczeń wpadało możliwie dużo światła wybierajmy okna o dużej powierzchni szyby oraz zadbajmy o ich czystość przez cały rok.

Domowa biblioteczka - oknoplast

Dla zdrowia i relaksu

Coraz chętniej poświęcamy wolny czas na ćwiczenia. Bieganie, CrossFit, pilates, sporty siłowe – lista dostępnych aktywności jest bardzo długa. Aby zaoszczędzić czas na dojazdy do klubu fitness i pracować nad formą w domowym zaciszu, coraz więcej osób decyduje się na urządzenie siłowni w domu.

Jak zaplanować taką przestrzeń w domu? Poza oczywistymi metrami kwadratowymi i sprzętem do ćwiczeń jest jeszcze kilka istotnych elementów, o których należy pamiętać.

Po pierwsze, pomieszczenie musi być bezpieczne. W związku z tym podłogę warto pokryć wykładziną antypoślizgową, która pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek. Po drugie, liczy się komfort, zarówno nasz, jak i naszych sąsiadów, czyli wygłuszenie. Do wyciszania tego rodzaju pomieszczeń poleca się matę z włókna poliestrowego. Po trzecie, odpowiednia wentylacja. To element, o którym nie wolno zapominać! Na koniec odpowiednie światło, sprzęt i gotowe. Idealnie, jeśli mamy możliwość ustawienia sprzętów cardio przy oknie. Nic tak nie umili ćwiczeń, jak piękny widok za oknem i naturalne światło. Teraz już tylko odpowiednia motywacja i systematyczność dzieli nas od sukcesu 😉

Domowa siłownia z oknem aluminiowym o nietypowym kształcie – Grupa OKNOPLAST

Alternatywa dla kina

Propozycja dla wszystkich miłośników filmów. Kino domowe to miejsce, które jeszcze kilka lat temu wiązało się z dużymi kosztami. Dziś możemy wykreować taką przestrzeń bez nadmiernego nadwyrężania budżetu. To miejsce, które nie potrzebuje dodatkowego pokoju. Wystarczą małe zmiany np. w salonie.

Jak zamienić duży pokój w kino? Zasady są proste. Ekran na ścianie i rzutnik przytwierdzony do sufitu powinny zrobić robotę. Obowiązkowo duża i wygodna kanapa, na której nie zabraknie poduszek i koca. Ważny jest też stolik, na którym postawimy przekąski, które umilą nam czas przy ulubionych filmach. Aby nic nie zakłócało naszego komfortu podczas seansu warto pomyśleć o odpowiednim zaciemnieniu pomieszczenia. W zależności od pory roku, dnia i umiejscowienia naszych okien możemy wykorzystać zasłony lub rolety zewnętrzne.

Kino domowe jak zamontować projektor

Centrum rozrywki

Jakie jeszcze pomieszczenia pojawiają się w naszych domach? Miłośnicy gier chętnie inwestują w domowe salony gier. To właśnie tutaj spędzają długie godziny w towarzystwie ulubionej rozrywki. Ekran i konsola, duży stół do planszówek i wygodne krzesła dla przyjaciół – możliwości jest wiele i wybór odpowiedniej drogi zależy tylko od nas i od typu preferowanej przez nas rozrywki.

Osoby, które uwielbiają poświęcać się malowaniu, coraz chętniej wydzielają miejsce na domową pracownię. Klimat takich wnętrz jest niepowtarzalny! Sztaluga, różnokolorowe farby i wszechobecne prace. Prawdziwie artystyczna przestrzeń, twórcza enklawa właściciela, do którego nie zawsze mogą zajrzeć osoby postronne.

Pokój do gier

Dom to nasza przestrzeń. Miejsce, które kreujemy według własnych potrzeb. Uwielbiamy sport, książki, a może dobry film? Niezależnie od upodobań warto poświęcić czas i energię po to, by stworzyć swoje idealne, tylko nasze i wyjątkowe wnętrze.


Wiosenna Wyprzedaż

Wiosenna Wyprzedaż


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Nietypowa domowa przestrzeń – jak ją urządzić?

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry