Home Baza wiedzy Nietypowa domowa przestrzeń – jak ją urządzić?

Nietypowa domowa przestrzeń – jak ją urządzić?


Domowa-siłownia_Oknoplast

opublikowane 22 lut 2019

3 minuty

Dom – miejsce, które jest nasze do A do Z. Co się w nim kryje? To zależy tylko od nas i… od naszej wyobraźni! Jakie nietypowe przestrzenie mogą się w nim znaleźć? Oto kilka naszych propozycji.

Królestwo wyobraźni

Miejsce, o którym marzy wielu. Domowa biblioteka to przestrzeń, która dosłownie przenosi nas do innego świata. Półki wypełnione po brzegi książkami, wygodne fotele i ogrom światła. To sytuacja idealna, jeśli oczywiście dysponujemy osobnym pomieszczeniem, które możemy przeznaczyć na domową bibliotekę. Wtedy możemy szaleć do woli.

Co, gdy jednak miejsca brak? Domową bibliotekę można wydzielić w jednym z pokoi – najlepiej w salonie. Takie wnętrze musi stanowić harmonijną całość, dlatego dobierając meble warto myśleć o bibliotece, jako o integralnej części pomieszczenia.

Co jeszcze jest ważne? Oczywiście światło. Zarówno sztuczne, jak i naturalne. Im więcej, tym lepiej, dlatego wygodny do czytania fotel warto ustawić pod jednym z okien. Aby do naszych pomieszczeń wpadało możliwie dużo światła wybierajmy okna o dużej powierzchni szyby oraz zadbajmy o ich czystość przez cały rok.

Domowa biblioteczka - oknoplast

Dla zdrowia i relaksu

Coraz chętniej poświęcamy wolny czas na ćwiczenia. Bieganie, CrossFit, pilates, sporty siłowe – lista dostępnych aktywności jest bardzo długa. Aby zaoszczędzić czas na dojazdy do klubu fitness i pracować nad formą w domowym zaciszu, coraz więcej osób decyduje się na urządzenie siłowni w domu.

Jak zaplanować taką przestrzeń w domu? Poza oczywistymi metrami kwadratowymi i sprzętem do ćwiczeń jest jeszcze kilka istotnych elementów, o których należy pamiętać.

Po pierwsze, pomieszczenie musi być bezpieczne. W związku z tym podłogę warto pokryć wykładziną antypoślizgową, która pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek. Po drugie, liczy się komfort, zarówno nasz, jak i naszych sąsiadów, czyli wygłuszenie. Do wyciszania tego rodzaju pomieszczeń poleca się matę z włókna poliestrowego. Po trzecie, odpowiednia wentylacja. To element, o którym nie wolno zapominać! Na koniec odpowiednie światło, sprzęt i gotowe. Idealnie, jeśli mamy możliwość ustawienia sprzętów cardio przy oknie. Nic tak nie umili ćwiczeń, jak piękny widok za oknem i naturalne światło. Teraz już tylko odpowiednia motywacja i systematyczność dzieli nas od sukcesu?

Domowa siłownia z oknem aluminiowym o nietypowym kształcie – Grupa OKNOPLAST

Alternatywa dla kina

Propozycja dla wszystkich miłośników filmów. Kino domowe to miejsce, które jeszcze kilka lat temu wiązało się z dużymi kosztami. Dziś możemy wykreować taką przestrzeń bez nadmiernego nadwyrężania budżetu. To miejsce, które nie potrzebuje dodatkowego pokoju. Wystarczą małe zmiany np. w salonie.

Jak zamienić duży pokój w kino? Zasady są proste. Ekran na ścianie i rzutnik przytwierdzony do sufitu powinny zrobić robotę. Obowiązkowo duża i wygodna kanapa, na której nie zabraknie poduszek i koca. Ważny jest też stolik, na którym postawimy przekąski, które umilą nam czas przy ulubionych filmach. Aby nic nie zakłócało naszego komfortu podczas seansu warto pomyśleć o odpowiednim zaciemnieniu pomieszczenia. W zależności od pory roku, dnia i umiejscowienia naszych okien możemy wykorzystać zasłony lub rolety zewnętrzne.

Kino domowe jak zamontować projektor

Centrum rozrywki

Jakie jeszcze pomieszczenia pojawiają się w naszych domach? Miłośnicy gier chętnie inwestują w domowe salony gier. To właśnie tutaj spędzają długie godziny w towarzystwie ulubionej rozrywki. Ekran i konsola, duży stół do planszówek i wygodne krzesła dla przyjaciół – możliwości jest wiele i wybór odpowiedniej drogi zależy tylko od nas i od typu preferowanej przez nas rozrywki.

Osoby, które uwielbiają poświęcać się malowaniu, coraz chętniej wydzielają miejsce na domową pracownię. Klimat takich wnętrz jest niepowtarzalny! Sztaluga, różnokolorowe farby i wszechobecne prace. Prawdziwie artystyczna przestrzeń, twórcza enklawa właściciela, do którego nie zawsze mogą zajrzeć osoby postronne.

Pokój do gier

Dom to nasza przestrzeń. Miejsce, które kreujemy według własnych potrzeb. Uwielbiamy sport, książki, a może dobry film? Niezależnie od upodobań warto poświęcić czas i energię po to, by stworzyć swoje idealne, tylko nasze i wyjątkowe wnętrze.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Winergetic Premium

Okno WINERGETIC PREMIUM należy do linii produktów o wyjątkowo korzystnych parametrach izolacji termicznej to optymalne połączenie nowatorskiej technologii i autorskiego designu. Rewelacyjne właściwości izolacji termicznej to realne obniżenie kosztów za energię elektryczną i odpowiedzialny wybór.

Okno Koncept Oknoplast

Koncept

Okno KONCEPT to uniwersalne połącznie klasycznej estetyki i użytkowych właściwości, które sprawdzą się w budynkach wielorodzinnych, szeregowych, czy jednorodzinnych. Prosty, geometryczny profil okna KONCEPT kryje w sobie optymalne rozwiązania technologiczne: zaczepy antywyważeniowe SafetyPlus dla większego bezpieczeństwa, czy mechanizm blokowania uchyłu dla lepszego komfortu.

Roleta Luna Oknoplast

Luna

Roleta zewnętrzna LUNA to optymalne połączenie funkcjonalności, technologii oraz ponadczasowej elegancji. Idealnie dopełnia estetykę budynków wykończonych w różnych stylach. Unikalna konstrukcja systemu zapewnia możliwość osadzenia rolety na profilach poszerzających ramę okienną, co pozwala na wyjątkowo ciepły montaż. Dzięki zastosowaniu w elementach budowy trwałego i odpornego na czynniki atmosferyczne aluminium, roleta LUNA będzie idealnym wyborem do budynków położonych w górach lub nad morzem.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów