jak urządzić mieszkanie w styli minimal glam
Wnętrza

Nowoczesne wnętrza i styl glamour

Miłośnicy nowoczesnych wnętrz i dodatków w stylu glamour mają przed sobą nie lada wyzwanie. Połączenie obu tych światów wymaga przemyślanych decyzji. Dlaczego? Bo są skrajnie różne! Nowoczesność równa się minimalizm, a glam to przepych i błysk. Jak więc dorzucić do przestrzeni nutkę stylu glamour, by nie przesadzić? Oto nasze propozycje!

Glamour na przestrzeni lat

Na wstępnie najważniejsza informacja. Glamour to już nie to samo, co kiedyś. Owszem, jest przepych, jest i błysk, ale w nieco innym wydaniu. Glamour sprzed lat to styl, w którym ilość elementów mogła przytłaczać. Dzisiaj mówimy o odświeżonej stylistyce, która inspiruje się przeszłością. Jest bardziej przejrzyście i co ważne – wnętrze w stylu glamour nie oznacza, że cała przestrzeń została zaprojektowania z wykorzystaniem dodatków w tym charakterze.

Eleganckie wnętrzne z białą kanapą


Elegancki splendor, czyli na co warto postawić

Nowoczesność to zupełnie inny biegun. Spotkamy tu zazwyczaj spokojną paletę barw. Beże, brązy, szarości, biel oraz czerń, a więc… idealną bazę pod dodatki glam! W nowoczesnych aranżacjach liczy się technologia, skrupulatny dobór materiałów, wzorów i faktur. Wybrane rzeczy muszą do siebie pasować. Wydawać się może, że dobór dodatków glam okaże się niemożliwy. Na szczęście mamy istotny element, który scala nowoczesność i glam – połysk!

To właśnie on może pojawić się w obu stylach. Nowoczesne przestrzenie – szczególnie te zaprojektowane w duchu minimalizmu – oraz wnętrza w stylu glamour, kojarzone są właśnie z błyskiem.

Można go przemycić w najróżniejszy sposób np. z pomocą kryształów. Kiedyś widowiskowe żyrandole ozdabiały przestrzeń, dziś możemy odnaleźć w sklepach produkty, które dopełnią aranżację np. w minimalistycznej jadalni czy salonie.

Złota wyspa w Kuchni OKNOPLAST


Ważny element glamour?

Kiedyś znajdowały się niemal w każdym pomieszczeniu. O czym mowa? Oczywiście o tapetach! Zdobne, kolorowe i połyskujące. Tak wyglądały kiedyś. Dzisiaj, by wzbogacić nowoczesne wnętrza nutką glamu, warto pokusić się właśnie o ich wykorzystanie.

Na rynku mamy dostępne najróżniejsze wariacje kolorystyczne i niezwykłe faktury. Warto wybrać się do sklepu i zdecydować na zakup jednego modelu, który stanie się motywem przewodnim wnętrz. Jaki? Jeśli chcemy glam, to warto pamiętać o błysku, ale w spokojniejszej formie np. w delikatnych odcieniach szarości, które wzbogacone zostaną brokatem. Brzmi nieco odważnie, ale uwierzcie – takie połączenie na pewno się sprawdzi.

Naturalny urok tapet, szczególnie tych błyszczących, podkreśli dzienne światło, dlatego przy projektowaniu przestrzeni warto umiejscowić tapety w dobrze nasłonecznionym miejscu. O odpowiedni nastrój zadba szczególnie model Pixel, który wpuszcza aż 22% więcej promieni słonecznych do pomieszczenia. Dzięki temu urok naszych tapet zostanie jeszcze bardziej podkreślony.


Nowoczesność i glamour. Dwa różne światy, które jak się okazuje łączy całkiem sporo. Dla tych, którzy stoją przed pytaniem, czy warto je łączyć, odpowiadamy… TAK!


PROMOCJA

PROMOCJA


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Nowoczesne wnętrza i styl glamour

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry