Home Baza wiedzy Parapety drewniane – tak czy nie?

Parapety drewniane – tak czy nie?


opublikowane 01 kwi 2016

1 minuta

Najczęściej wybierane parapety to te wykonane z kamienia. Przemawia za nimi wiele plusów, m.in. trwałość czy łatwość w utrzymaniu. Nie odbiegają od nich również parapety drewniane, które cieszą się sporym zainteresowaniem, jak wiele innych drewnianych elementów wyposażenia mieszkań.

Wykonywane są z różnych gatunków drewna, co pozwala na szeroki wybór takiego parapetu, który idealnie będzie komponował się w naszym wnętrzu. Jedną z głównych wad parapetu drewnianego jest jego cena, szczególnie jeżeli chodzi o wykonanie z drewna litego w formie lameli litych (drewno jest łączone na szerokości).

Oczywiście można pokusić się o tańsze i tym samym – słabsze jakościowo rozwiązanie. Drewniana powierzchnia wymaga impregnacji – nie zawsze zapewnia nam ją producent. Jeżeli drewno jest surowe, to we własnym zakresie musimy wykonać bejcowanie, lakierowanie czy olejowanie. Wówczas ryzyko odkształceń czy innych uszkodzeń się zmniejsza. Czasem mimo dobrej impregnacji nie unikniemy zarysowań czy zniszczeń spowodowanych dużą wilgotnością, dlatego np. do łazienek lepiej wybrać inny rodzaj parapetu. Pamiętajmy, że drewniany parapet to parapet ekologiczny. Przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom naturalnych materiałów.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast
Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów