Okna

Parapety drewniane – tak czy nie?

Najczęściej wybierane parapety to te wykonane z kamienia. Przemawia za nimi wiele plusów, m.in. trwałość czy łatwość w utrzymaniu. Nie odbiegają od nich również parapety drewniane, które cieszą się sporym zainteresowaniem, jak wiele innych drewnianych elementów wyposażenia mieszkań. Wykonywane są z różnych gatunków drewna, co pozwala na szeroki wybór takiego parapetu, który idealnie będzie komponował się w naszym wnętrzu.

Jedną z głównych wad parapetu drewnianego jest jego cena, szczególnie jeżeli chodzi o wykonanie z drewna litego w formie lameli litych (drewno jest łączone na szerokości). Oczywiście można pokusić się o tańsze i tym samym – słabsze jakościowo rozwiązanie. Drewniana powierzchnia wymaga impregnacji – nie zawsze zapewnia nam ją producent. Jeżeli drewno jest surowe, to we własnym zakresie musimy wykonać bejcowanie, lakierowanie czy olejowanie. Wówczas ryzyko odkształceń czy innych uszkodzeń się zmniejsza. Czasem mimo dobrej impregnacji nie unikniemy zarysowań czy zniszczeń spowodowanych dużą wilgotnością, dlatego np. do łazienek lepiej wybrać inny rodzaj parapetu. Pamiętajmy, że drewniany parapet to parapet ekologiczny. Przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom naturalnych materiałów.


Okno Prismatic

Okno Prismatic


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry