Home Baza wiedzy Piękna i nowoczesna – brama garażowa Belado

Piękna i nowoczesna – brama garażowa Belado


Brama_Belado_Oknoplast_1

opublikowane 22 paź 2020

4 minuty

Wraz z premierą modelu OKNOPLAST Belado segment bram garażowych wchodzi na wyższy poziom. Pora powitać innowacyjny model na miarę XXI wieku – cieplejszy, bezpieczniejszy i bardziej elegancki w użytkowaniu niż jego poprzednicy. Przedstawiamy Belado – bramę garażową w klasie jakości premium.

Rozpoczynasz budowę domu lub myślisz o wymianie starej bramy garażowej na nowszy model? Zobacz, czym – oprócz jakości premium i unikatowych rozwiązań technologicznych – wyróżnia się nasza nowość, czyli model OKNOPLAST Belado.


Ciepło, cieplej, najcieplej

Brama garażowa OKNOPLAST Belado zapewnia zdecydowane wyższy poziom izolacji termicznej niż większość dostępnych na rynku modeli. Skutecznie chroni przed stratami ciepła i wychłodzeniem wnętrza garażu oraz przylegających do niego pomieszczeń mieszkalnych przez cały rok – również zimą. To najlepszy wybór dla tych, którzy chcą spędzać czas w garażu w komfortowych warunkach niezależnie od pogody i temperatury na zewnątrz. Czym Belado wyróżnia się na tle konkurencji? Doskonałe parametry, a więc współczynnik przenikania ciepła K dla paneli na poziomie 0,34 W/m²K, uzyskaliśmy przez zastosowanie wyjątkowo grubego pancerza z ociepleniem o grubości aż 67 milimetrów.

Inne rozwiązania, które sprawiają, że brama Belado skutecznie chroni wnętrze garażu przed wychłodzeniem, deszczem i wiatrem, to m.in. opatentowana konstrukcja segmentów z przegrodą termiczną, dodatkowe uszczelki między panelami i podwójna elastyczna uszczelka przypodłogowa. Jako opcje dostępne są także – potrójne szyby w przeszkleniu oraz dodatkowe listwy docieplające ościeżnicę, tzw. thermoframe, które zwiększają izolacyjność cieplną bramy nawet o 15%. Dzięki innowacyjnej budowie brama garażowa Belado może być z powodzeniem stosowana w budynkach energooszczędnych, a także w ogrzewanych garażach, które wykorzystywane są do innych celów, np. jako miejsce prób podczas gry na instrumencie, pralnia, spiżarnia czy warsztat majsterkowicza.

Elegancka z każdej strony

Większość bram garażowych pięknie wygląda tylko z zewnątrz, od środka oferując niezbyt estetyczny design. Modelem OKNOPLAST Belado chcemy udowodnić, że również wewnętrza strona bramy może wyglądać elegancko i cieszyć oczy domowników – zwłaszcza jeśli garaż wykorzystywany jest do innych celów niż przechowywanie samochodu. Jak to osiągnęliśmy? Zastosowaliśmy jednolite wykończenie strony wewnętrznej płaszcza bramy. W efekcie ma ona na gładką fakturę na całej powierzchni segmentów, a także pomalowana jest na elegancką biel. Detale takie jak profile i zawiasy pomalowane są również w kolorze bramy, dzięki czemu, elementy te nie rzucają się w oczy.

Z zewnątrz brama Belado dostępna jest w szerokiej palecie kolorów oraz dużym wyborze nowoczesnych, lakierowanych wykończeń, np. gładkiej czy satynowej, oraz drewnopodobnych oklein. Można ją więc z powodzeniem zastosować do budynków o rozmaitych stylach architektonicznych – zarówno tradycyjnych domów, jak i nowoczesnych willi. Lakierowanie zastosowane w bramie garażowej Belado nie tylko podnosi walory estetyczne tego modelu, ale także sprawia, że jest ona bardziej wytrzymała na czynniki atmosferyczne, a przez to trwalsza niż inne, nielakierowane modele. Chcąc nadać indywidualnego charakteru bramie Belado, możesz zdecydować się na umieszczenie w segmentach bramy okien lub okrągłych przeszkleń dwukomorowych. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość zastosowania LED-owej listwy oświetleniowej rzucającej światło od góry na zewnętrzną część bramy.Cicho jak w domu

Ponadstandardowa grubość drzwi garażowych Belado sprawia, że są o nie tylko wyjątkowo ciepłe, ale także… ciche. 67-milimetrowa warstwa ocieplenia z twardej pianki PUR (poliuretanowej) zamknięta między wysokiej jakości stalowymi blachami przekłada się na skuteczną izolację akustyczną pomieszczenia. Współczynnik izolacji akustycznej RW dla przegrody, w tym przypadku bramy garażowej Belado, jest bardzo wysoki i jednocześnie zdecydowanie lepszy niż w przypadku innych, dostępnych na rynku modeli.

Stosując bramę OKNOPLAST Belado, możesz więc uzyskać w garażu standard akustyczny zbliżony do wymaganego w przypadku pomieszczeń mieszkalnych. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy garaż ma służyć nie tylko do przechowywania samochodu, ale również np. jako dodatkowa przestrzeń domowa taka jak sala prób muzycznych czy pralnia. Belado ze swoimi właściwościami akustycznymi sprawdzi się również w sytuacji, gdy garaż sąsiaduje bezpośrednio z pomieszczeniami mieszkalnymi, a dom usytuowany jest blisko źródeł stałego hałasu, np. ruchliwej drogi, lotniska czy torów kolejowych.

Bezpieczniej niż kiedykolwiek wcześniej

Brama garażu przylegającego bezpośrednio do budynku mieszkalnego bądź znajdującego w obrębie budynku często wykorzystywana jest przez złodziei. Niezwykle istotne jest więc, aby była solidna i trudna do otwarcia przez nieproszonych gości. Model OKNOPLAST Belado odznacza się najwyższym dostępnym obecnie na rynku poziomem zabezpieczenia antywłamaniowego w klasie RC2. Oznacza to, że brama skutecznie jest w stanie oprzeć się próbom otwarcia poprzez kopanie, uderzanie, wyrywanie czy podważanie przy użyciu narzędzi (np. łomu, śrubokręta czy obcęgów). Rozwiązanie to – w odróżnieniu od konkurencji – stosujemy w przypadku bramy Belado w standardzie, a więc we wszystkich sprzedawanych egzemplarzach, a nie jako opcję.

Model ten odznacza się również wysokim poziomem bezpieczeństwa użytkowania. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu obustronnego – a więc od wewnątrz i na zewnątrz – zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem palców. Dzięki sprężynie naciągowej lub sprężynie skrętno-wałowej z dwustronnym zabezpieczeniem na wypadek pęknięcia jednej ze sprężyn, zniwelowane zostało także ryzyko kontuzji głowy czy ramion w wyniku przypadkowego przytrzaśnięcia bramą. Obawiasz się, że brama podczas automatycznego zamykania może zrobić krzywdę Twojemu dziecku lub zwierzęciu domowemu? O takich sytuacjach nie ma mowy w przypadku modelu OKNOPLAST Belado z dodatkowymi fotokomórkami bezpieczeństwa. Wykrywają one przeszkody i osoby w świetle bramy oraz natychmiast przerywają jej zamykanie.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast

Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów