Home Baza wiedzy Pierwsze wrażenie ma znaczenie, czyli jak dbać o wygląd domu

Pierwsze wrażenie ma znaczenie, czyli jak dbać o wygląd domu


Zadbany-dom-Oknoplast

Nie oszukujmy się. Wygląd ma znaczenie. Jak duże? To już kwestia indywidualna. O jakim wyglądzie mówimy? Oczywiście o… domu! To jak prezentują się nasze cztery kąty z zewnątrz jest równie istotne jak samo wnętrze. Co zrobić, by przestrzeń wokół domu przyciągała uwagę? Sprawdźcie nasze pomysły!

Podstawa podstaw czyli ogrodzenie

Zacznijmy od początku. Na pierwszy rzut oka najbardziej prowizoryczne, a jednocześnie niezwykle często pomijane czyli ogrodzenie. To właśnie ono jest pierwszym punktem, z którym stykają się nasi goście. Zaniedbane, zarośnięte, brudne, a do tego niedziałający domofon. Mówiąc wprost, to właśnie od ogrodzenia zależy pierwszy efekt. Możemy skutecznie zniechęcić do odwiedzin, gdy jeszcze przed wejściem na posesję narażamy naszych gości na nieprzyjemne doznania. Na rynku mamy dostępnych wiele modeli – drewniane, betonowe, metalowe – niezależnie od preferencji powinniśmy się jednak kierować jedną zasadą. Ogrodzenie ma być spójną częścią domu. Powinno pasować do budynku, a nie być jego przeciwieństwem. Czasem wystarczy po prostu drewniany płot, a wzdłuż jego linii pięknie przycięte krzewy. Nie trzeba wiele, by pierwsze wrażenie było pozytywne.  

Brama-dom-ogordzenie-Oknoplast

Niezbędne elementy, które budują spójną całość

Nawet najpiękniejsze wnętrze domu nie wystarczy, jeśli elewacja budzi zastrzeżenia. Dbałość o wygląd zewnętrzny domu to przede wszystkim podejmowanie systematycznych prac konserwacyjnych. Narażony na warunki atmosferyczne budynek znacznie szybciej ulega zniszczeniom. Ściany, rynny, dach – każdy z tych elementów wymaga odpowiednich prac. W przypadku elewacji warto raz na kilka lat urządzić generalne „porządki”. Oprócz czyszczenia mówimy tu również o ponownym malowaniu. To pracochłonny zabieg jednak jego efekt wart jest poświęcenia. Rynny i dach to nieco bardziej skomplikowane elementy, o której trzeba dbać przez niemal cały rok. Doglądać, sprawdzać, czyścić – taka systematyczna kontrola to szansa na znacznie dłuższy okres przydatności i o wiele piękniejszy wygląd domu.  

Czyszczenie-rynny-Oknoplast

Odpowiedni dobór kolorów

Najważniejsze elementy domu, które decydują o jego wyglądzie zewnętrznym? Oczywiście okna i drzwi. Po pierwsze, systematyczne czyszczenie to klucz do sukcesu. Brudne okna skutecznie odstraszają i zniechęcają do odwiedzin. Po drugie, właściwy dobór kolorystyczny. Spójna całość, a co za tym idzie schludny wygląd, to również odpowiednia gama barw. Na szczęście decyzja nie kończy się na wyborze pomiędzy białym, a brązowym. Na rynku mamy dostępnych wiele odcieni, które pomogą w wykreowaniu idealnej przestrzeni. Wśród okien PIXEL znajdziemy m.in. antracyt, antracyt quartz, winchester czy uwielbiany orzech. Tak szeroki wybór to szansa na skomponowanie pięknego i spójnego wyglądu domu.  

Dom-z-duzymi-oknami-Oknoplast

…bo ogród ma znaczenie!

Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości? :) Piękny ogród nie tylko cieszy oko, ale też jest miejscem, w którym można odpocząć. Zaprosić gości na grilla, usiąść wśród kwiatów, zrelaksować się z ulubioną książką w dłoni. Stworzenie pięknego ogrodu wymaga sporo pracy. Doglądanie kwiatów to zadanie, które wymaga nieustannej uwagi. Systematyczna pielęgnacja to w tym przypadku słowo klucz. Jeśli brakuje Ci czasu, by doglądać roślin, to postaw na sprawdzone rozwiązania. Wystarczy równo przystrzyżona trawa i np. na parapetach doniczki pełne ziół. Taki ogród nie wymaga nieustannego doglądania, a już cieszy oko. Do tego pasujący zestaw mebli ogrodowych, kilka lampionów i może… hamak?  

Zadbany-ogród-Oknoplast

Wygląd ostateczny czyli…

Każdy z wymienionych elementów ma znaczenie, jednak to czystość jest w tym przypadku najważniejsza. Umyte okna, ścieżka pozbawiona liści, schowana w garażu kosiarka. Nic tak nie psuje wyglądu jak porozrzucane po ogrodzenie przybory, czy brudne wejście. Warto skupić się na podstawach, a następnie krok po kroku realizować misję „piękny dom”!

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów