Home Baza wiedzy Poznaj drzwi tarasowe Slide

Poznaj drzwi tarasowe Slide


Drzwi tarasowe SLIDE

opublikowane 11 kwi 2023

3 minuty

Nadszedł moment wyboru drzwi tarasowych i zastanawiasz się, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie? Marzysz o drzwiach przesuwnych, ale modele uchylno-przesuwne (PSK, PSK-Z) czy odstawno-przesuwne (PSK ATRIUM) nie do końca odpowiadają Twoim potrzebom, a HST może okazać się poza budżetem? Jeśli tak, to warto rozważyć najnowszą na rynku “przesuwkę” czyli OKNOPLAST Slide. Dlaczego warto zamontować je u siebie w domu? Czym się wyróżniają? Sprawdzamy! 

Slide jest rozwiązaniem łączącym w sobie to, co najlepsze w systemach PSK i HST. 

Sposób otwierania zbliżony jest do tego znanego nam z HST właśnie – skrzydło przesuwa się po osobnym torze, co przekłada się na prostotę i komfort użytkowania. Wystarczy użyć niewiele siły, by nawet duże skrzydło swobodnie sunęło po szynie. System ryglowania, a więc zamykania drzwi tarasowych SLIDE, zbliżony jest natomiast do tego wykorzystanego w modelach PSK-Z i PSK ATRIUM. Dzięki zastosowanej konstrukcji także cena podobna jest bardziej do tego drugiego rozwiązania, co z pewnością ucieszy niejednego inwestora. 

Slide to dobra opcja, jeśli planujesz zakup drzwi tarasowych do wymiaru ramy maksymalnie 3500 x 2500 mm (w schemacie A – z jednym skrzydłem przesuwnym i częścią stałą) i jednocześnie szukasz tańszej, ale wygodnej w obsłudze alternatywy dla drzwi HST.

Lekkie wnętrza pełne światła 

Drzwi tarasowe Slide cenione są także za nowoczesny i dopracowany design. W nieotwieralnej części okna zastosowano bardzo cienkie profile, dzięki czemu udało się uzyskać większą niż przeciętnie powierzchnię przeszklenia. W efekcie do pomieszczenia wpada więcej naturalnego światła. Całość konstrukcji wydaje się też wizualnie lżejsza mimo dużych rozmiarów (maksymalnie rama w schemacie otwierania A może mieć wielkość 3500 x 2500 mm). 

Jeśli w kuchni masz okno nad zlewem, możesz zastosować konstrukcję Slide w małym rozmiarze i rozwiązać problem blokowania otwarcia okna przez baterię nad zlewozmywakiem. Minimalny wymiar w jakim można wykonać okno na konstrukcji Slide to 1570 x 950 mm. Slide posiada niewidoczne od wewnątrz pomieszczenia okucia jezdne – podobnie jak w konstrukcjach HST. W przypadku okna na takiej wysokości jest to niekwestionowana zaleta.

drzwi tarasowe SLIDE
Drzwi tarasowe SLIDE

Slide – jak to działa?

Przyjrzyjmy się teraz bliżej temu, jak wygląda otwieranie i zamykanie drzwi tarasowych Slide. Aby je otworzyć, przekręcamy klamkę w górę o 180 stopni. Skrzydło przesuwa się swobodnie w bok, równolegle do nieotwieranej części drzwi. Skrzydło porusza się swobodnie na osobnym torze na specjalnych wózkach jezdnych. 

Przy przekręceniu klamki w dół, podobnie jak w HST, skrzydło jest delikatnie domykane do ościeżnicy. Dzięki temu nie musimy używać siły przy zamykaniu, a obsługa jest łatwa i intuicyjna oraz mniej wrażliwa na błędy eksploatacyjne.

Okno z klasą 

Warto wspomnieć o kolejnej, niekwestionowanej zalecie drzwi tarasowych Slide, czyli ich szczelności. Wysoka klasa okien i optymalne parametry wytrzymałości na napór wiatru z zewnątrz, wodoszczelności oraz przepuszczalności powietrza udało się uzyskać przez zastosowanie elastycznych uszczelek przylgowych na całym obwodzie skrzydła oraz wyjątkowej uszczelki przylgowej ramy. Po zamknięciu drzwi są one automatycznie i w równym stopniu dociskane po odwodzie do ościeżnicy. Pozytywny wpływ na zwiększenie szczelności tego modelu drzwi tarasowych ma również wykorzystanie w konstrukcji aktywnych punktów ryglowania. Przy zamykaniu dociągają one bowiem dodatkowo skrzydło do ościeżnicy.

Dzięki możliwości zastosowania pakietów trzyszybowych Slide zapewnia wysoką izolacyjność cieplną. Wpływ na to ma oczywiście też sześciokomorowy profil ramy o głębokości zabudowy 140 mm i czterokomorowy profil skrzydła o głębokości zabudowy 70 mm. Dzięki temu, współczynnik przenikania ciepła Uw dla całej konstrukcji może wynieść Uw = 0,82 W/(m2K) co plasuje system Slide w kategorii stolarki energooszczędnej. 

Eleganckie wykończenie 

Możliwość tworzenia dużych przeszkleń, bogata oferta dostępnych kolorów – wszystko to sprawia, że drzwi tarasowe Slide cieszą się coraz większą popularnością. 

Stabilność i możliwość tworzenia dużych konstrukcji oferuje szeroki zakres zastosowania. Minimalistyczny design pozwala na maksymalizację powierzchni przeszklonej, która zapewnia więcej naturalnego światła w pomieszczeniu. Dodatkowo minimalistyczny design profili, który doskonale sprawdzą się w każdym budownictwie, przystępna cena i mamy gotowy przepis na sukces. 

Produkty, które mogą Cię zainteresować

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast
Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów