Home Baza wiedzy Poznaj okna Pixel

Poznaj okna Pixel


Okno Pixel Oknoplast

opublikowane 11 kwi 2023

3 minuty

Szukasz okien, które odznaczają się nowoczesnym wyglądem, wysoką estetyką wykończenia i jakością wykonania oraz wysokimi parametrami termoizolacyjnymi? Poznaj model Pixel OKNOPLAST. Oferuje on wyższy poziom designu, skuteczną ochronę przed stratami ciepła oraz zapewnia nawet o 22% więcej światła słonecznego w pomieszczeniach.

Minimalistyczny design

Okna Pixel to pod względem technicznym rozwiązanie bliźniacze do systemu Prolux. Tym, co je różni jest stylistyka. Pixel przypadnie do gustu osobom ceniącym minimalistyczny design. Nowoczesny wygląd uzyskaliśmy przez zastosowanie specjalnie zaprojektowanych profili okiennych i listew przyszybowych bez zaokrągleń, o prostokątnych, ostro zarysowanych krawędziach. Listwy dodatkowo usytuowane zostały w stosunku do szyby pod kątem 90 stopni, dzięki czemu okno zyskało surowy, modernistyczny wygląd. Zastąpienie prostymi liniami klasycznych obłości w smukłych, 6-komorowych profilach ramy i skrzydła udało się stworzyć eleganckie okno o industrialnym charakterze. Idealnie kwadratowa linia tego modelu doskonale pasuje do nowo stawianych budynków o prostej bryle i nowoczesnym designie, np. popularnych nowoczesnych stodół czy kubistycznych willi z płaskim dachem. Z powodzeniem model Pixel OKNOPLAST można zastosować również jako okna na wymianę w budynkach z rynku wtórnego, które wymagają odświeżenia i uwspółcześnienia wyglądu elewacji.Jaśniejsze wnętrza

Współcześnie coraz większą wagę przykładamy do prawidłowego doświetlenia wnętrz światłem naturalnym. Jaśniejsze pomieszczenia można uzyskać między innymi przez zastosowanie okien o większej niż standardowo powierzchni szyb. Jak uzyskać taki efekt? W oknach Pixel zastosowaliśmy węższy aż o 33% w porównaniu z innymi modelami słupek ruchomy z symetrycznie umieszczoną klamką. Zredukowaliśmy także wysokość skrzydła okiennego o 10 mm (zabudowa 108 mm). W efekcie model ten odznacza się dużo większą powierzchnią przeszkleń. Dzięki temu wpuszcza do pomieszczenia nawet o 22% więcej światła naturalnego.

Okno PIXEL Oknoplast nietypowy ksztaltCiepło i oszczędnie

Okna Pixel nie tylko chronią przed stratami ciepła, a więc również energii wykorzystanej do ogrzania pomieszczenia. Dzięki niestandardowej, niższej wysokości skrzydła i zastosowaniu wąskiego, ruchomego słupka pomieszczenie jest lepiej doświetlone i dogrzane z zewnątrz, co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania. W modelu tym zastosowano również dodatkową uszczelkę chroniącą przed „ucieczką” ciepłego powietrza i dostawaniem się do wnętrza zimnego. Większa głębokość zabudowy skrzydła (74 mm) pozwala natomiast na zastosowanie szerszych, a więc cieplejszych pakietów szybowych. Współczynnik przenikania ciepła szyby, a więc Ug, w oknach Pixel wynosi 0,83 W/(m2K), a przy zastosowaniu ciepłej ramki Warmatec, zwiększającej właściwości termoizolacyjne okna, nawet 0,5 W/(m2K).

Kluczowe bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo antywłamaniowe w przypadku okien Pixel zapewnią okucia antywłamaniowe w klasie RC1 lub RC2. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi chronione patentem, wielokrotnie gięte zbrojenie skrzydła ze stali ocynkowanej o grubości do 1,75 mm, do którego doczepione są zaczepy antywyważeniowe SafetyPlus. Dzięki swojej grubości, kształtowi i geometrii zbrojenie „usztywnia” okno, przez co w modelu Pixel można zastosować przeszklenia o dużych wymiarach. Zapobiega ono także wygięciu skrzydła okiennego łomem lub innym narzędziem przy próbie włamania. Okna Pixel, w systemie OKNOPLAST SMART, mogą być sterowane zdalnie, a więc za pomocą aplikacji mobilnej. Do wyboru masz pięć pakietów sterowania, które można połączyć np. z alarmem. Dzięki SMART, niezależnie od tego, gdzie jesteś, możesz otwierać i zamykać okna, a także uruchamiać i wyłączać alarm.Estetyczne wykończenie

Okna Pixel już na pierwszy rzut oka pozytywnie zaskakują nowoczesną linią i minimalistycznymi profilami o ostrych krawędziach. Równie dobre wrażenie robią, gdy przyjrzymy się im bliżej. W OKNOPLAST stawiamy na estetykę i wysoki poziom wykonania. Istotne są dla nas również szczegóły, ponieważ to one składają się na ogólną ocenę produktu. Jakie rozwiązania estetyczne zastosowaliśmy w tych oknach? Okna dostępne są w szerokiej palecie kolorów drewnopodobnych oraz z palety RAL. W modelu Pixel dostępna jest technologia okleinowania Colorfull, a więc oferująca jednolity kolor i strukturę profili w całym oknie, nawet po otwarciu skrzydła. Na wygląd okien wpływają także uszczelki w narożach listwy przyszybowej wykończone pod kątem 45 stopni, proste listwy przyszybowe dopasowane do kształtu profilu, niewidoczne zawiasy Winkhaus Prolight Select oraz możliwość wyboru super cienkiego zgrzewu. Walory estetyczne okien Pixel podnoszą także smuklejsze i węższe niż standardowo skrzydło, profile o ostrych krawędziach i wąski słupek ruchomy z symetrycznie umieszczoną klamką PIXEL – specjalnie zaprojektowaną do tego modelu. 

7 lat gwarancji

Wiemy, jak wysokiej jakości produktem są nasze okna, dlatego również model Pixel objęty jest siedmioletnią gwarancją. W odróżnieniu od innych ofert na rynku, nasza gwarancja wolna jest od obostrzeń niekorzystnych dla klienta. W praktyce oznacza to między innymi, że kupujący okna Pixel OKNOPLAST nie muszą – jak zdarza się w przypadku okien innych marek – wykonywać ich regularnych i odpłatnych przeglądów, aby móc korzystać w przyszłości z gwarancji. 

Chcesz wiedzieć więcej o oknach Pixel? Zobacz, jak się prezentują lub porozmawiaj o nich ze specjalistami z naszych salonów sprzedaży.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów