Sztuka we wnetrzach - jak ją dobrać
Dekoracje

Sztuka we wnętrzu – jak ją wprowadzić?

W jakich wnętrzach czujemy się najlepiej? W takich, które podkreślają nasz charakter i wyrażają naszą osobowość. Jednym z najlepszych sposób na taki wyraz jest wprowadzenie do naszych wnętrz sztuki. Jaką sztukę najczęściej wybieramy? Co króluje w naszych wnętrzach? Sprawdźcie!

Stylowe wnętrze Oknoplast


Sztuka czyli…

Cofając się do historii i przywołując w pamięci dawne wnętrza, natrafiamy na jeden nieodzowny element, który znajdował się niemal w każdym z nich – obrazy. To właśnie one ozdabiały domy niezależnie od klasy społecznej i pochodzenia ich mieszkańców. Od pomieszczeń po brzegi wypełnionych dziełami sztuki, po skromne pamiątki przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niezależnie od ilości, sztuka była ważnym elementem i tak jest również dzisiaj.

Współczesne przestrzenie wypełnia sztuka w nowoczesnym wydaniu. Dzieło sztuki może być harmonijnym dopełnieniem naszych pomieszczeń, podnosi jego prestiż i sprawia, że staję się nasze i wyjątkowe.

Nowoczesny apartament Oknoplast


To Ty decydujesz

Sztuka może kojarzyć się z czymś niedostępnym. Jednak w dzisiejszych czasach mnogość form i łatwy dostęp do prac młodych czy bardziej doświadczonych artystów sprawia, że sztuka na stałe weszła pod strzechy.

Do naszych wnętrz wybieramy nie tylko obrazy, ale również rzeźby, plakaty, ilustracje, fotografie, figurki, grafiki, szkło, porcelanę i całe mnóstwo innych elementów ozdobnych. To, co wybierzemy, zależy tylko od nas. To trochę jak z winem – wielu sommelierów powie, że dobre wino to takie, które nam smakuje. Podobnie jest ze sztuką. Odpowiedni wybór dzieł do naszego wnętrza zależy od tego, co nam się podoba.

Grafiki na ścianę - jakie wybrać


Jeśli lubimy współczesnych artystów, to ten kierunek będzie właściwy. Abstrakcja, a może klasyczne malarstwo? Decyzję podejmijmy w zgodzie z własnym gustem, a nie modą. Trendy zmieniają się nieustannie, dlatego akurat w tej dziedzinie nie warto za nimi podążać. Wybierając obrazy, ilustracje, czy plakaty warto skupić się na sobie. Na tym, czym są one dla nas, co symbolizują i jakie niosą za sobą emocje.

Kolory obraz w stylowym salonie


Symboliczne lub na całość

Sztukę do wnętrza można wprowadzić na różne sposoby. Możemy postawić na mocny akcent i ozdobić np. całą ścianę ilustracjami ulubionych artystów. Taka ekspozycja sprawi, że prace staną się główną częścią przestrzeni i całkowicie ją odmienią.

Możemy też postawić na prostotę i minimalizm. Wybór tylko jednego obrazu i umieszczenie go w centralnym miejscu może stanowić idealne dopełnienie aranżacji naszego wnętrza. Ważne, by ten jeden obraz był dobrze widoczny. Warto pomyśleć o tym, by miejsce, w którym się on znajduje, było odpowiednio wyeksponowane.

Abstrakcyjne grafiki czerń i biel
Nowoczesne wnetrze Oknoplast


Dobierając obrazy pomyślmy też o tym, jak będą się one komponować z całym naszym wnętrzem. Czy kolor ramy współgra z kolorystyką pomieszczenia? Czy w pokoju mamy wystarczającą ilość światła, aby dobrze wyeksponować naszą dumę? Aby zapewnić sobie wystarczającą ilość światła warto wybierać okna, które zapewnią maksymalne doświetlenie naszych pomieszczeń. Może to być minimalistyczne w swojej stylistyce okno Pixel lub bardziej klasyczne okno Prolux. Oba, dzięki węższej ramie skrzydła, zapewniają 22% więcej światła w pomieszczeniu niż zwykłe okna.

Ekspozycja obrazu w nowoczesnym wnętrzu


Eksponujmy nasze pamiątki

Sztuka to nie tylko obrazy. To również fotografie. Nie tylko te od znanych fotografów, ale też te wykonane przez nas. Momenty, które uchwycone na zdjęciach przypominają nam o wyjątkowych osobach i chwilach. To elementy sztuki, którym tym bardziej warto poświęcić uwagę i stworzyć dla nich wyjątkowe miejsce. Zdjęcia można oprawić np. w wybranym jednym modelu ramek lub pójść na całość i nieco poszaleć przy ich wyborze.

Jak eksponować zdjęcia na ścianie


Ponadczasowa dekoracja

Nasze wnętrza chętnie ozdabiamy też rzeźbami i różnego rodzaju figurkami. Mogą być nowoczesne, eleganckie, czasem ekscentryczne i zaskakujące. Przy ich wyborze warto kierować się przede wszystkim stylem, w jakim urządzone jest dane pomieszczenie.

W nowoczesnych wnętrzach trudno wyobrazić sobie vintage dodatki – chyba, że mówimy o popularnym na 2019 roku stylu, którym jest Eklektyzm. W innym wypadku lepiej trzymać się jednej, spójnej linii i dobierać elementy tak, by pasowały do całości.

Czarne i złoty ozdoby we wnętrzu


Dzięki sztuce wnętrza zmieniają swój charakter. Czy warto mieć ją w swoich wnętrzach? Odpowiedź brzmi zdecydowanie tak, ale tylko w takiej formie, która nam odpowiada! Nie bójmy się sztuki i bawmy się nią w naszych wnętrzach!


Wiosenna Wyprzedaż

Wiosenna Wyprzedaż


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Sztuka we wnętrzu – jak ją wprowadzić?

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry