Home Baza wiedzy Dom pełen relaksu, czyli jak wykreować idealną przestrzeń do wypoczynku

Dom pełen relaksu, czyli jak wykreować idealną przestrzeń do wypoczynku


Miejsce-na-relaks-w-Twoim-domu

opublikowane 17 sie 2018

3 minuty

Dom to miejsce, do którego chcemy wracać się relaksować. Codzienna rzeczywistość jednak często jest daleka od ideału – praca przez większą część dnia oraz szereg obowiązków pozazawodowych sprawiają, że nie potrafimy lub po prostu nie mamy czasu odpocząć. Tymczasem warto wygospodarować choćby pół godziny dziennie na chwilę tylko dla siebie. By wówczas relaks był w pełni efektywny, wykreujmy we własnej przestrzeni kąciki prawdziwego wytchnienia. To oczywiste, ale jakże istotne!  

Kanapa-w-salonie-Oknoplast

Zacznijmy od podstaw

Wygodna sofa lub kanapa w domu to podstawa. To na niej siedzimy bądź leżymy oglądając telewizję, czytając prasę i książki, czy po prostu rozmawiając z rodziną. To kluczowe miejsce do odpoczynku. Dlatego sofę trzeba wybierać rozważnie i świadomie – to zakup na lata, który przecież nie należy do najtańszych. Jeżeli metraż salonu nam na to pozwala, wybierzmy kanapę z tzw. szezlongiem i ustawmy ją tak, by dłuższa część znalazła się dokładnie naprzeciwko telewizora. Wówczas jego oglądanie stanie się w pełni komfortowe – koniec przekrzywiania głowy i zmieniania pozycji co 5 minut. Nie planujesz teraz zakupu sofy? Zaopatrz się w podnóżek pasujący stylem i kolorystyką do kanapy.  

Kanapa przed telewizorem

Jak kanapa to i fotel

Fotele, prawdziwie designerskie, zaczęły być niezwykle popularne w polskich wnętrzach. W sklepach meblowych znajdziemy szereg różnych modeli, tak by z łatwością dobrać je do naszego pomieszczenia. Jednak trzeba pamiętać, że wygląd to nie wszystko – fotel musi być przede wszystkim wygodny. Dlatego lepiej sprawdzić go w sklepie stacjonarnym (zakupu i tak w większości przypadków można dokonać drogą internetową). Do fotela koniecznie podnóżek – bez niego nie będzie w pełni wygodne. Obok mały stoliczek na kubek z herbatą i książkę. Warto pomyśleć też o dobrym doświetleniu. Lampa z góry (może być stojąca, wychodząca nad fotel) lub z boku w pełni się w sprawdzi szczególnie wtedy, gdy akurat to relaksujące miejsce będzie nam służyć głównie do czytania.  

Fotel-do-czytania-ksiazek-Oknoplast

A gdyby tak się… pobujać?

Wiszące fotele, a nawet hamaki we wnętrzach mogą wydawać się dość nietypowe, ale (na szczęście!) to coraz częstszy widok w polskich domach i mieszkaniach. No bo dlaczego tego typu mebli mielibyśmy nie wykorzystywać we własnych wnętrzach? Nie tylko są bardzo wygodne, ale też… doskonale wyglądają. Jedyny problem, jaki może się pojawić to niewystarczająca ilość miejsca. Jeśli w salonie już go brakuje, to poszukajmy tej przestrzeni w pozostałych pokojach lub na balkonie/tarasie. Jeśli chodzi o to ostatnie – relaks w hamaku czy na huśtawce będzie mógł mieć miejsce tylko w ciepłym okresie, ale jeśli tylko zrobi się zimniej, mamy przecież do dyspozycji piękne, ciepłe, puchate koce. :)  

Hamak-w-pokoju-Oknoplast

Balkony i tarasy

A jeśli już o nich mowa, to warto przypomnieć, że balkony i tarasy to wprost idealne miejsca do relaksu. Rośliny upiększą te przestrzenie, ale również sprawią nam wiele radości (szczególnie gdy posadzimy np. pomidorki koktajlowe, lub nawet… marchewki i ogórki!). Nie możemy zapomnieć o meblach. Powinny być nie tylko piękne, ale przede wszystkim wygodne i wykonane z dobrej jakości materiałów, co pozwoli im przetrwać wiele sezonów w świetnym stanie. Możemy do nich dodać komfortowe poduchy, trochę dodatków (np. girlandy świetlne), świece i… pozostaje tylko się relaksować!  

Jak urządzić mały balkon

Duży parapet? Jest na niego sposób

Patrzenie przez okno uspokaja. A gdyby tak złapać chwilę oddechu wyglądając przez okno Pixel, wygodnie przy tym siedząc? Możemy wykorzystać duże, szerokie parapety, a jeśli posiadamy te bardziej standardowe nic nie stoi na przeszkodzie, by codzienny widok podziwiać z fotela np. bujanego.  

Nie zapominajmy o łazience

Łazienka to nie tylko pomieszczenie sanitarne, ale także doskonałe miejsce do pełnego relaksu. Zadbajmy o to, by była po prostu ładna (kolorowe ręczniki, plakaty na ścianach, świece, światełka, drabinka dekoracyjna) i… koniecznie kupmy półkę na wannę. To nic innego jak prosta nakładka, na której można postawić kieliszek wina, książkę, świeczki i… może deser? Sklepy wnętrzarskie oferują mnóstwo rozwiązań.  

Domowe spa w łazience

Mamy nadzieję, że nasze pomysły Was zainspirują do stworzenia idealnego miejsca do relaksu. A nam nie pozostaje już nic innego niż życzyć udanego relaksu!

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów