Home Baza wiedzy Urządzamy balkon, czyli jak kreatywnie zaaranżować kilka m2

Urządzamy balkon, czyli jak kreatywnie zaaranżować kilka m2


Urządzamy-mały-balkon

opublikowane 15 cze 2018

2 minuty

Tajemniczy ogród… na balkonie? Właściwie czemu nie? Kilka metrów kwadratowych to z pozoru niewielka przestrzeń, jednak uwierzcie nam – wystarczy kilka sprytnych tricków i Wasz balkon zamieni się w idealne miejsce do relaksu. Jak kreatywnie wykorzystać dostępną powierzchnię? Co zrobić, by w środku miasta cieszyć się prywatnym skrawkiem zieleni?

Mała przestrzeń = duży potencjał

Wbrew pozorom niewielki metraż to żaden problem. Ważny z perspektywy doboru odpowiednich mebli oraz dodatków jest kształt balkonu. Prostokąty, kwadraty, trójkąty, a nawet zaokrąglone powierzchnie. Od nich przede wszystkim zależy to, w jaki sposób mamy podejść do zaprojektowania wnętrza. Prostokątny balkon to wciąż najczęściej spotykana opcja. W tym przypadku ważne jest, by meble nie zagraciły przestrzeni na całej szerokości. Warto więc pomyśleć o wydzieleniu kącika np.: w rogu balkonu, a nie stawianiu mebli na środku – wtedy pole manewru pozostaje naprawdę niewielkie.

Jak dobrać odpowiednie meble?

Wybór na pewno nie będzie prosty. Przede wszystkim dlatego, że na rynku mamy niemal nieograniczoną liczbę możliwości. Wiemy, jaki nasz balkon ma kształt – wiemy, że pod niego warto dobrać odpowiednie meble. Dla wąskich przestrzeni idealne będą kanapy. Nie zajmą zbyt wiele miejsce, a jednocześnie przynajmniej 2 osoby będą mogły spędzać na niej czas. Wszelkiego rodzaju wiszące fotele to również świetna alternatywa. Po pierwsze, mini hamak to niezwykle efektowne rozwiązanie! Po drugie, jest bardzo wygodny. Kolejnym pomysłem – ekonomicznym ze względu na wykorzystane miejsce i koszty – są meble z palet. To obecny hit wnętrzarski! Wykonana z palet kanapa, do tego niewielki stolik i gotowe.

Balkon pełen kwiatów

Im więcej, tym lepiej? Zależy, co kto lubi. Ilość nie ma znaczenia – ważne jest natomiast rozmieszczenie kwiatów. Małe przestrzenie trudno zagospodarować, dlatego gdy liczy się każdy centymetr, warto pomyśleć o wykorzystaniu ścian. Zamiast stojących na podłodze doniczek, lepiej postawić kwiaty na półkach lub drabinie. Niezwykle efektowne są również ściany z palet, które ułożone jedna na drugiej, tworzą coś w rodzaju wielkiego regału. Rozstawione na nich kwiaty i lampiony to piękna kompozycja.

Dodatki, które zrobią wrażenie!

Balkon to nie tylko meble i kwiaty, to również drobiazgi, które tworzą wyjątkowy klimat. Drewniane lub wiklinowe podnóżki to piękny dodatek, a jednocześnie jeszcze większy komfort. Mini dywan np. w kształcie koła lub niewielkiego prostokąta – najlepiej, by kolorystycznie pasował do całości. Doniczki również mają znaczenie. Warto przy ich wyborze pomyśleć o spójnej całości i trzymać się jednej gamy kolorystycznej. Pięknie wygląda zestawienie kwiatów i naturalnych materiałów – meble z palet, drewniane podnóżki, a do tego ceramiczne doniczki. Brzmi jak połączenie idealne. Istotnym elementem są również okna. Warto pomyśleć o ich zagospodarowaniu. Przede wszystkim wykorzystać dostępną na parapetach przestrzeń. Doniczki z rosnącymi ziołami albo dodatkowe lampki na pewno zrobią wrażenie.  

Balkon to mała, a jednak wyjątkowa przestrzeń, o którą warto zadbać. Kilka godzin pracy to naprawdę niewiele, gdy pomyślimy o porankach spędzonych na świeżym powietrzu. Kawa, ulubiona książka, wokół kwiaty i klimatyczne dodatki. Przekonaliśmy Was, że warto?

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów