Home Baza wiedzy Wabi – Sabi – nowy trend wnętrzarski, który zmienia rzeczywistość!

Wabi – Sabi – nowy trend wnętrzarski, który zmienia rzeczywistość!


opublikowane 19 sty 2018

2 minuty

Porządek idealny. Nienagannie ułożone poduszki, lśniące okna – a jako wisienka na torcie – kuchnia, która bardziej przypomina laboratorium. Brzmi jak mieszkanie, w którym nie chciałbyś mieszkać? To dobrze się składa. 2018 rok należy do Wabi – Sabi, trendu wnętrzarskiego, który stawia na niedoskonałości!

Sekret tkwi w… odejściu od ideału!

Wabi-Sabi to hit wnętrzarski na nowy rok. Trend, który wprowadza powiew świeżości do świata, w którym wszystko musi być perfekcyjne. Tym razem sekret tkwi w… niedoskonałościach! To one odpowiadają za jedyny, niepowtarzalny charakter domu. To właśnie one ukazują prawdziwe oblicze właścicieli. Obnażają ich codzienność, w której nie ma miejsca i czasu na ślepe dążenie do ideału. Pozostawienie niezasłanego łóżka, czy dwa niezmyte talerze w zlewie to nic złego! To oznaka, że dom jest doskonały w swych niedoskonałościach.  

Kwintesencja trendu 

Styl, który ma zawładnąć wnętrzami w 2018 roku, ma swoje korzenie w Japonii. Światopogląd koncentruje się wokół niedoskonałości i nietrwałości. Dotyczy to nie tylko filozofii, która zakłada odejście od nieustannego skupiania się wokół perfekcji. Wabi – Sabi to również organiczne materiały i autentyczne elementy wystroju, w których królują drobne defekty. Deska do krojenia z widocznymi śladami użytkowania, delikatnie uszczerbiona ceramika, czy zasłony na oknach, których nierówne frędzelki podkreślają wyjątkowy charakter wnętrza. Zamiast sterylnej bieli – kremy i beże, a także odcienie nieoczywiste i nieco zaskakujące, które można wprowadzić za pomocą istotnych elementów jak np.: okien. Wybór modelu PIXEL w kolorze antracyt quartz idealnie wpisze się w nowy trend. Kwintesencja Wabi – Sabi to akceptacja dla rzeczywistości, w której piękno nie kryje się w nieskazitelnie czystym mieszkaniu. Prawdziwa wartość domu to ludzie, a nie idealne przedmioty, które stanowią zaledwie dodatek dla szczęśliwego życia.

Wabi – Sabi w praktyce

Co zrobić, by wprowadzić do wnętrza najnowszy trend? W przypadku Wabi – Sabi to nic trudnego. Wystarczy cieszyć się codziennością. Z dystansem podchodzić do sztucznie narzuconych kryteriów, którym wcale nie trzeba sprostać. Taka filozofia pozwala celebrować każdy dzień, a chyba właśnie w tym kryje się kwintesencja szczęśliwego życia? Wabi – Sabi zdobywa coraz większą liczbę zwolenników i zupełnie nas to nie dziwi – to styl, którego filozofia od razu skradła nasze serce!

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów