Home Baza wiedzy Wnętrza z klasą, czyli jak urządzić dom w stylu Hamptons

Wnętrza z klasą, czyli jak urządzić dom w stylu Hamptons


Styl Hamptons dekoracja wnętrz Oknoplast

opublikowane 13 lip 2018

2 minuty

Styl wnętrz znany na całym świecie? Oczywiście Hamptons! Klasa, elegancja, a jednocześnie przytulna atmosfera. To właśnie te elementy wyróżniają wyjątkowe aranżacje prosto ze Stanów Zjednoczonych. Co zrobić, by nasze mieszkania zaczęły przypominać nadmorskie posiadłości? Sprawdźcie nasze pomysły.

Styl Hamptons – co go charakteryzuje?

Nazwa pochodzi od miejscowości położonych na Long Island – Southampton oraz East Hampton. To miejsca, do których zamożni nowojorczycy uciekają odpocząć od zgiełku miasta. Nadmorski klimat, cisza i spokój. To połączenie pomogło wykształcić specyficzny i już znany na całym świecie styl tzw. Hamptons. Wnętrza charakteryzuje elegancja, ale z przymrużeniem oka. Liczą się harmonia z otoczeniem i wszelkie detale nawiązujące do nadmorskiego klimatu. Zarówno kolory, jak i kształty, garściami czerpią z otoczenia. Niezwykłe, letnie rezydencje nowojorczyków zachwycają prostotą i klasą, a jednocześnie są świetną inspiracją do miejskich wnętrz. Z pomocą kilku odpowiednich tricków można wzbogacić swoje cztery kąty i przeobrazić je w namiastkę posiadłości z Long Island. Od czego zacząć?

Podstawowe zasady

Styl Hamptons ma swoje ściśle określone zasady. Przede wszystkim spójna kolorystyka. Wszystkie odcienie są powiązane z nadmorską lokalizacją. We wnętrzach królują więc błękit, granat, biel, a także beże i szarości. To właśnie te kolory stanowią bazę wszystkich aranżacji – jeśli szaleństwo, to kontrolowane i tylko w dodatkach. Podstawowa forma jest prosta i daje duże pole manewru. Styl Hamptons to również dbałość o stałe element, takie jak drzwi i okna, a także podłogi. Te pierwsze najlepiej sprawdzą się w bieli. Model Pixel to oprócz szerokiej gamy kolorystycznej również gwarancja aż 22% więcej światła, a w końcu w nadmorskich posiadłościach słońce to podstawa. Warto z pomocą tego modelu przemycić nieco więcej promieni do swojego wnętrza, by poczuć się jak na Long Island. Następnie – podłogi. Drewniane, solidne i pięknie utrzymane. Co dalej?

Elegancja, ale… na luzie

Styl Hamptons został wykreowany przez zamożnych nowojorczyków. Mimo to, oprócz elegancji i luksusu, charakteryzuje go swoboda i luźne podejście do nadmorskich klimatów. Liczą się faktury i wzory, a te znajdziemy m.in na poduszkach, kocach, czy wazonach. Przełamaniem elegancji są również marynarskie atrybuty. Grube sznury, paski i drewniane koła sterowe. Każdy z tych elementów nadaje wnętrzom specyficznego charakteru. Niby jest elegancko, a jednak przytulnie. Mieszanka faktur i materiałów sprawia, że aranżacje nabierają głębi.  Styl Hamptons to dla wielu uosobienie luksusu. Piękne meble, wysokiej jakości dodatki i dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. To jednak wnętrza, w których panuje niezwykła atmosfera. Liczą się komfort, wygoda i luz, którego nadmorskim miejscowościom nie brakuje. Warto ze stylu Hamptons zaczerpnąć to co najlepsze i z pomocą kilku, nawet drobnych akcentów, przywołać odległy klimat do Polski. Kolor, faktura, a może marynarskie koło? Wybór należy do Was :)

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

Pixel

System PIXEL to wyważone połączenie elegancji, estetyki i funkcjonalności. Industrialny charakter zyskał dzięki zastosowaniu profili bez zaokrągleń oraz ostro zarysowanej listwie przyszybowej. Okno PIXEL to nie tylko wyjątkowy design. Doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej, większa powierzchnia szyb oraz możliwość wyboru wąskiego słupka ruchomego z symetrycznie umieszczoną klamką centralą sprawiają, że system PIXEL to uniwersalny wybór.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Drzwi tarasowe SLIDE

SLIDE

Innowacyjny mechanizm zamykania drzwi tarasowych SLIDE pozwala na prostą i intuicyjną obsługę. Dzięki węższej ramie i większym przeszkleniom, system wprowadza do pomieszczeń więcej światła. Minimalistyczny design pozwala na zachowanie spójnej estetyki Twojego wnętrza.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów