Styl Hamptons dekoracja wnętrz Oknoplast
Dekoracje

Wnętrza z klasą, czyli jak urządzić dom w stylu Hamptons

Styl wnętrz znany na całym świecie? Oczywiście Hamptons! Klasa, elegancja, a jednocześnie przytulna atmosfera. To właśnie te elementy wyróżniają wyjątkowe aranżacje prosto ze Stanów Zjednoczonych. Co zrobić, by nasze mieszkania zaczęły przypominać nadmorskie posiadłości? Sprawdźcie nasze pomysły.

 

Styl Hamptons – co go charakteryzuje?

Nazwa pochodzi od miejscowości położonych na Long Island – Southampton oraz East Hampton. To miejsca, do których zamożni nowojorczycy uciekają odpocząć od zgiełku miasta. Nadmorski klimat, cisza i spokój. To połączenie pomogło wykształcić specyficzny i już znany na całym świecie styl tzw. Hamptons.

Wnętrza charakteryzuje elegancja, ale z przymrużeniem oka. Liczą się harmonia z otoczeniem i wszelkie detale nawiązujące do nadmorskiego klimatu. Zarówno kolory, jak i kształty, garściami czerpią z otoczenia. Niezwykłe, letnie rezydencje nowojorczyków zachwycają prostotą i klasą, a jednocześnie są świetną inspiracją do miejskich wnętrz. Z pomocą kilku odpowiednich tricków można wzbogacić swoje cztery kąty i przeobrazić je w namiastkę posiadłości z Long Island. Od czego zacząć?

 

Podstawowe zasady

Styl Hamptons ma swoje ściśle określone zasady. Przede wszystkim spójna kolorystyka. Wszystkie odcienie są powiązane z nadmorską lokalizacją. We wnętrzach królują więc błękit, granat, biel, a także beże i szarości. To właśnie te kolory stanowią bazę wszystkich aranżacji – jeśli szaleństwo, to kontrolowane i tylko w dodatkach. Podstawowa forma jest prosta i daje duże pole manewru.

Styl Hamptons to również dbałość o stałe element, takie jak drzwi i okna, a także podłogi. Te pierwsze najlepiej sprawdzą się w bieli. Model Pixel to oprócz szerokiej gamy kolorystycznej również gwarancja aż 22% więcej światła, a w końcu w nadmorskich posiadłościach słońce to podstawa. Warto z pomocą tego modelu przemycić nieco więcej promieni do swojego wnętrza, by poczuć się jak na Long Island. Następnie – podłogi. Drewniane, solidne i pięknie utrzymane. Co dalej?

 

Elegancja, ale… na luzie

Styl Hamptons został wykreowany przez zamożnych nowojorczyków. Mimo to, oprócz elegancji i luksusu, charakteryzuje go swoboda i luźne podejście do nadmorskich klimatów. Liczą się faktury i wzory, a te znajdziemy m.in na poduszkach, kocach, czy wazonach.

Przełamaniem elegancji są również marynarskie atrybuty. Grube sznury, paski i drewniane koła sterowe. Każdy z tych elementów nadaje wnętrzom specyficznego charakteru. Niby jest elegancko, a jednak przytulnie. Mieszanka faktur i materiałów sprawia, że aranżacje nabierają głębi.

 

Styl Hamptons to dla wielu uosobienie luksusu. Piękne meble, wysokiej jakości dodatki i dbałość o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. To jednak wnętrza, w których panuje niezwykła atmosfera. Liczą się komfort, wygoda i luz, którego nadmorskim miejscowościom nie brakuje.

Warto ze stylu Hamptons zaczerpnąć to co najlepsze i z pomocą kilku, nawet drobnych akcentów, przywołać odległy klimat do Polski. Kolor, faktura, a może marynarskie koło? Wybór należy do Was 🙂

 

 


Okno Prismatic

Okno Prismatic


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Wnętrza z klasą, czyli jak urządzić dom w stylu Hamptons

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry