Prosta historia. Jak się wymienia okna?

Myśl o wymianie okien może wielu przyprawić o ból głowy. Przeprowadza się ją na tyle rzadko, że większość ludzi nie ma żadnego doświadczenia w tej kwestii. Dlatego też okien nie sprzedaje się w marketach, ale w wyspecjalizowanych salonach sprzedaży, które oferują od razu pełen serwis montażowy. Oto krótki przewodnik dla osoby zainteresowanej wymianą okien.

DOKŁADNY POMIAR OTWORU

 

SPRAWNY MONTAŻ OKNA

 

CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK

 

Po pierwsze: wybór okien

Najczęściej okna wymienia się, gdy zauważamy, że zaczynają się zużywać, tj. wieje od nich, ucieka prze nie ciepło, a także gdy zmieniamy wystrój mieszkania. Dużo rzadziej powodem są zniszczenia dokonane w trakcie włamania lub w wyniku działania czynników atmosferycznych. Jeśli uważamy, że nasze okna są przestarzałe lub nie spełniają naszych wymagań, sprawdźmy, co jest tego przyczyną. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z parametrów izolacyjnych, to powinniśmy poszukać okien energooszczędnych i dźwiękoszczelnych. Gdy zmieniamy wystrój mieszkania, przejrzyjmy dokładnie bogatą ofertę designerskich rozwiązań. Natomiast jeśli nasze okna padły ofiarą włamywaczy powinniśmy sprawdzić ofertę okien antywłamaniowych oraz zapoznać się z gwarancją wytrzymałości oferowaną przez producentów.

Po drugie: wizyta w salonie i pomiar

Okna kupujemy w wyspecjalizowanych salonach, które oferują kompleksową obsługę: od doradztwa, pomiaru poprzez montaż, serwis posprzedażowy oraz gwarancję. wykwalifikowany sprzedawca pomoże nam dobrać optymalny model okna, a następnie umówi się na wizytę, podczas której specjalista dokona pomiaru.

Po trzecie: wizyta monterów

To element, którego wszyscy obawiamy się najbardziej. Wymiana okien wydaje się czymś bardzo skomplikowanym, co musi zająć dużo czasu i zakończyć się bałaganem, a nawet zniszczeniem sporej części mieszkania. Zupełnie niesłusznie. Obecnie wymiana okien to „operacja” wykonywana z niemal chirurgiczną precyzją, a wykwalifikowanym specjalistom nie zabiera wiele czasu. W zależności od ilości okien będzie to od kilku do kilkunastu godzin. Jedyne co musimy zrobić to zdjąć zasłony, żaluzje, doniczki z kwiatkami i inne elementy znajdujące się w bezpośrednim otoczeniu okna. Na podłodze monterzy rozłożą folię ochronną, zatem nie trzeba przygotowywać dodatkowych zabezpieczeń.

Po czwarte: sprzątanie

Wbrew pozorom nie ma z tym dużo pracy. Ekipa montażowa wykonuje wszystkie czynności murarskie związane z przywróceniem mieszkania do stanu pierwotnego oraz sprząta gruz i inne śmieci będące efektem montażu. Po wizycie monterów wystarczy tylko odkurzyć mieszkanie. Gdy ekipa zakończy prace, należy pamiętać o odbiorze dokumentów gwarancyjnych i certyfikatów bezpieczeństwa w przypadku okien antywłamaniowych.

Wyślij zapytanie
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Oknoplast Sp. z o.o. z siedzibą w Ochmanowie, Ochmanów 117, 32-003 Podłęże. Pani/Pana dane osobowe podane w ramach formularza będą przetwarzane przez Oknoplast Sp. z o.o. i wyznaczonych dystrybutorów w celach kontaktowych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych
Wysłanie wiadomości oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi zapytania lub w celu kierowania do Pani/Pana treści marketingowych w przypadku wyrażenia zgody na ich przesyłanie. Wyrażone zgody można wycofać w dowolnym momencie wysyłając nam wiadomość na adres email: privacy@oknoplast.com.pl*Pola wymagane