Home Baza wiedzy Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe: połączenie nowoczesności z tradycją

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe: połączenie nowoczesności z tradycją


Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe - Pixel - Oknoplast

opublikowane 10 lis 2023

3 minuty

Budując lub remontując swój dom, musimy podjąć wiele ważnych decyzji, jedną z nich jest wybór drzwi balkonowych. Musimy zdecydować, czy wybierzemy klasyczne drzwi balkonowe dwuskrzydłowe, czy też zdecydujemy się na nowoczesne drzwi przesuwne. W poniższym artykule omówimy połączenie klasyki z elementami nowoczesnych rozwiązań. 

Spis treści:

 1. Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe – różnice
 2. Tradycyjny Urok Drzwi Dwuskrzydłowych
 3. Jak Drzwi Balkonowe Dwuskrzydłowe Łączą Nowoczesność z Tradycją?
 4. Czym się kierować przy wyborze pakietu szybowego?
 5. Podsumowanie
 6. FAQ

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe – różnice

Drzwi tarasowe 2 skrzydłowe i drzwi balkonowe 2 skrzydłowe różnią się zasadniczo przeznaczeniem oraz rozmiarem. Drzwi balkonowe zazwyczaj prowadzą do mniejszych przestrzeni zewnętrznych takich jak balkony i loggie. Projektuje się je tak, aby maksymalizować dostępne miejsce, są zazwyczaj wybierane do mieszkań i apartamentów z ograniczoną ilością miejsca. Z kolei drzwi tarasowe projektowane są z myślą o większych przestrzeniach i częściej spotykamy je w domach jednorodzinnych z bezpośrednim dostępem do tarasu lub ogrodu. Oferują nam pełniejsze otwarcie, co sprzyja płynnemu połączeniu wnętrza domu z zewnętrzną strefą relaksu.

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe - Prismatic - Oknoplast
Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe – Prismatic – Oknoplast

Tradycyjny urok drzwi dwuskrzydłowych

Drzwi dwuskrzydłowe to synonim klasyki i elegancji. Ich tradycyjny urok wynika z harmonii symetrii i balansu, które wprowadzają do przestrzeni domowej. Dwie równe części, z których każdą możemy otwierać lub zamykać osobno  dodają nie tylko elegancji, ale również funkcjonalności.  Ich konstrukcja jest często bogata  w detale takie jak finezyjne zdobienia, ornamenty czy klasyczne klamki.  Drzwi dwuskrzydłowe, zarówno w wersji balkonowej, jak i tarasowej, są wybierane przez tych, którzy cenią sobie nie tylko piękno, ale i trwałość klasycznych rozwiązań, dodając swoim domom niepowtarzalnego, tradycyjnego charakteru. Kolejnym klasycznym rozwiązaniem są drzwi balkonowe ze szprosami. To pionowe lub poziome podziały na szybach, które dodają  drzwiom balkonowym eleganckiego wyglądu. Zazwyczaj dobierane są do eleganckich i klasycznych wnętrz.

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe łączą nowoczesność z tradycją?

Tradycyjne drzwi balkonowe możemy łączyć z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa i energooszczędności. Omówimy to na przykładzie okien Winergetic Premium dostępnych w ofercie OKNOPLAST. Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe Winergetic Premium należą do linii produktów o bardzo dobrych parametrach izolacji termicznej, co pozwala nam obniżyć rachunki za ogrzewanie, ale również korzystnie wpływa na środowisko naturalne. Drzwi te spełniają nie tylko rygorystyczne wymagania dotyczące budownictwa energooszczędnego, ale równie cechują się doskonałą izolacją akustyczną. Okna Winergetic Premium możemy połączyć z dwoma nowoczesnymi rozwiązaniami takimi jak:

 • Klamka HOPPE SecuForte – jest to innowacyjny dodatek, który oferuje nowy wymiar zabezpieczenia antywłamaniowego. Wszystko za sprawą nowatorskiej konstrukcji, w której rączka klamki i trzpień nie są ze sobą połączone. Klasyczne, jak i te ekstremalne metody włamania są praktycznie niemożliwe: konstrukcja klamki przeciwdziała przesunięciu okucia okiennego od zewnątrz, przekucia ramy i szyby. Dodatkowo Zastosowana zasada „najpierw naciśnij – następnie przekręć” zabezpiecza przed niekontrolowanym otwarciem okna, np. przez dzieci.
 • Nawiewniki ciśnieniowe – to specjalne urządzenia dedykowane do okien, które umożliwiają kontrolowany przepływ powietrza pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem budynku. Ich działanie oparte jest o zasadę różnicy ciśnień: zewnętrzne części mają ergonomiczny kształt, który zwiększa prędkość przepływu powietrza na zewnątrz, chroniąc jednocześnie przed deszczem i owadami.

Dowiedź się więcej: https://oknoplast.com.pl/okna/winergetic-premium/

Drzwi balkonowe Winergetic Premium
Drzwi balkonowe Winergetic Premium

Czym się kierować przy wyborze pakietu szybowego?

Jedną z najważniejszych decyzji, która będzie miała wpływ na wydajność naszego okna, jest wybór odpowiedniego pakietu szybowego. Na co więc zwrócić uwagę?

 • ilość komór – mamy do wyboru pakiety jedno, dwu lub trzykomorowe. Im więcej komór tym lepsza izolacja termiczna, a tym samym większa energooszczędność. 
 • wypełnienie gazem szlachetnym –  tutaj do wyboru mamy Argon, lub Krypton, ten drugi jest droższy i rzadziej stosowany, ale lepiej izoluje nasze okno.
 • ciepła ramka dystansowa – jest umiejscowiona pomiędzy szybami i zapewnia szczelność pakietu szybowego i zapobiega osadzaniu się w nim pary wodnej. Ramki mogą być wykonane z aluminium lub z tworzywa warmatec, które przewodzi 5 razy mniej ciepła, dzięki czemu znacząco podnosi parametry izolacyjne całego okna

Pakiety szybowe  w zależności od użytych materiałów mogą pełnić różne funkcje takie jak: termoizolacyjna, antywłamaniowa, dźwiękochłonna oraz przeciwsłoneczna. 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat pakietów szybowych, zajrzyj tutaj: https://oknoplast.com.pl/blog/co-musisz-wiedziec-o-pakietach-szybowych/

Podsumowanie – drzwi balkonowe dwuskrzydłowe

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe, będą doskonałym wyborem dla wszystkich miłośników tradycyjnych rozwiązań., Wyposażenie ich w nowoczesne technologie takie jak: klamka HOPPE, nawiewniki ciśnieniowe  oraz dobrej jakości pakiet szybowy umożliwi nam połączenie klasycznej elegancji z energooszczędnością. Dzięki takim rozwiązaniom będziemy cieszyć się nie tylko niższymi rachunkami, ale również zadbamy o środowisko naturalne.

FAQ – drzwi balkonowe dwuskrzydłowe

Jakie drzwi balkonowe dwuskrzydłowe wybrać – bez słupka czy ze słupkiem?

Zdecydowanie polecamy wybrać wersję bez słupka. Takie drzwi będą idealne do częstego użytkowania i nie będą stanowiły bariery np. dla osób z niepełnosprawnościami. Umożliwią nam też łatwiejsze połączenie domu z tarasem lub ogrodem.

Jaki wymiar mają standardowe drzwi balkonowe?

Szerokość: Zazwyczaj od 120 cm do 180 cm.

Wysokość: Najczęściej spotykane to 200 cm lub 210 cm.

Ile kosztują drzwi balkonowe z montażem?

W zależności od materiału, producenta i regionu, ceny mogą się znacznie różnić. Koszt montażu może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od złożoności instalacji. Polecamy pozyskanie kilku wycen, aby znaleźć najlepszą ofertę jakościowo-cenową.

 

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i wydarzeniach OKNOPLAST.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów