Home Baza wiedzy Drzwi wewnętrzne – jakie wybrać?

Drzwi wewnętrzne – jakie wybrać?


opublikowane 02 kwi 2016

1 minuta

Kupując drzwi wewnętrzne nie musimy dobierać ich do konkretnych pomieszczeń. Tj. te same drzwi spełnią swoje zadanie w przypadku salonu czy pokoju dziecięcego. Ważne tylko, by drzwi do łazienki czy toalety posiadały specjalne podcięcie wentylacyjne lub kanały wentylacyjne (normy wskazują, by powietrze z tego typu wnętrz wymieniało się co ok. 15 minut).

Podstawowy podział drzwi wewnętrznych dzieli je na drzwi wypełnione „plastrem miodu” (najsłabsza dźwiękoszczelność), drzwi wypełnione płytą nawiercaną (średnia dźwiękoszczelność) i drzwi z wypełnieniem pełnym wykazujące najlepszą ochronę przed hałasem.

Ostatni typ drzwi ze względu na najwyższe właściwości akustyczne jest najdroższy, ale warto o nim pomyśleć np. w przypadku sypialni. Drzwi dzielimy również na:

 • laminowane (najprostsza konstrukcja i najsłabsze jakość, koszt ok. 800 zł z ościeżnicą),
 • lakierowane (ok. 1400 zł za całość)
 • fornirowane (pokryte prawdziwym drewnem, koszt ok. 1800 zł)
 • drzwi z lakobelu (pokryte barwionym szkłem, najbardziej wytrzymałe i oczywiście najdroższe – ich koszt sięga nawet 5-6 tys. złotym).

Dobierz drzwi do swoich potrzeb, upodobań i zasobności portfela – na pewno się uda!

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast

Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów