Drzwi

Drzwi wewnętrzne – jakie wybrać?

Kupując drzwi wewnętrzne nie musimy dobierać ich do konkretnych pomieszczeń. Tj. te same drzwi spełnią swoje zadanie w przypadku salonu czy pokoju dziecięcego. Ważne tylko, by drzwi do łazienki czy toalety posiadały specjalne podcięcie wentylacyjne lub kanały wentylacyjne (normy wskazują, by powietrze z tego typu wnętrz wymieniało się co ok. 15 minut). Podstawowy podział drzwi wewnętrznych dzieli je na drzwi wypełnione „plastrem miodu” (najsłabsza dźwiękoszczelność), drzwi wypełnione płytą nawiercaną (średnia dźwiękoszczelność) i drzwi z wypełnieniem pełnym wykazujące najlepszą ochronę przed hałasem. Ostatni typ drzwi ze względu na najwyższe właściwości akustyczne jest najdroższy, ale warto o nim pomyśleć np. w przypadku sypialni. Drzwi dzielimy również na:

  • laminowane (najprostsza konstrukcja i najsłabsze jakość, koszt ok. 800 zł z ościeżnicą),
  • lakierowane (ok. 1400 zł za całość)
  • fornirowane (pokryte prawdziwym drewnem, koszt ok. 1800 zł)
  • drzwi z lakobelu (pokryte barwionym szkłem, najbardziej wytrzymałe i oczywiście najdroższe – ich koszt sięga nawet 5-6 tys. złotym).

Dobierz drzwi do swoich potrzeb, upodobań i zasobności portfela – na pewno się uda!

Skomentuj

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry


Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez Oknoplast Sp.z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.) oraz na otrzymywanie od Oknoplast Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

FreshMail.pl