Home Baza wiedzy Jak urządzić łazienkę z oknem

Jak urządzić łazienkę z oknem


Haj urzadzić lazienkę z oknem

opublikowane 10 sty 2020

3 minuty

Łazienka jest miejscem, w którym spędzamy kilkaset godzin w ciągu roku. To niemało, prawda? Właśnie dlatego nie powinniśmy lekceważyć wykonania gruntownie przemyślanego projektu. W naszym dobrze rozumianym interesie jest to, czy będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, planując prace?

Łazienka zawsze powinna być urządzona funkcjonalnie i gustownie. Pamiętajmy przy tym, że podejmowane prace aranżacyjne na ogół różnią się w zależności od metrażu pomieszczenia, którym dysponujemy. Właśnie dlatego warto gruntownie przemyśleć, jak urządzić małą łazienkę z oknem. Podpowiadamy i proponujemy ciekawe rozwiązania.

Jak urządzić łazienkę z oknem Oknoplast


Mała łazienka z oknem – co należy uwzględnić?

Rozważając wyposażenie omawianego pomieszczenia, musimy uwzględnić, jakie potrzeby będą mieć domownicy. Gdy mamy do dyspozycji niewielki metraż, dalej możemy przecież wybierać pomiędzy prysznicem a wanną. Wystarczy dobrać odpowiednie modele. Ponadto przemyślmy, jak duże są niektóre elementy wyposażenia AGD. Większość z nas w łazience ma pralkę, która nie może być przeniesiona gdzie indziej. Oznacza to, że pewne rozwiązania narzucają się same, jednak nadal mamy spore pole do popisu.


Mała łazienka – duży problem?

Zaaranżowanie niewielkiej łazienki z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych elementów jej wyposażenia nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście jest wiele sposobów na to, jak urządzić małą łazienkę z oknem. Pamiętajmy przy tym o kilku kluczowych zasadach i wskazówkach. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na ogromną rolę naturalnego światła w projektowaniu wnętrz. Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ilość promieni słonecznych wpadających przez okno łazienkowe ma duże znaczenie. To właśnie one sprawiają, że łazienka wydaje się optycznie znacznie większa, niż jest w rzeczywistości. W związku z tym dobór okien ma tak duże znaczenie. Warto wybrać okna o obniżonej ramie jak okno Prismatic Oknoplast, które zapewnia więcej światła w pomieszczeniu.

Korzystając z nich, mamy pewność, że jedno z ważnych pomieszczeń w domu będzie odpowiednio naświetlone. Co jeszcze należy zrobić i jakie elementy wyposażenia dobrać, żeby osiągnąć ten niewiarygodny, optyczny efekt?

Światło powiękzy optycznie pomieszczenie


Jasne kolory górą

Projektanci wnętrz na każdym kroku podkreślają, że jasne kolory we wnętrzu domu sprawiają, że wydaje się on znacznie większy, niż jest w rzeczywistości. Reguła ta odnosi się również do łazienki. Jeśli będą w niej dominować jasne barwy (przede wszystkim biel), a dodatkowo właściwie dobierzemy oświetlenie, mamy zagwarantowany sukces.


Okno w łazience i jego różne funkcje

Okno, jak zostało wspomniane już wcześniej, także ma niebagatelne znaczenie. Przede wszystkim dostarcza naturalne światło, ale to nie wszystko. Spełnia jeszcze jedną, ważną funkcję – zapewnia wymianę powietrza. Ta jest szczególnie ważna w miejscu o dużej wilgotności. Odprowadzanie nadmiaru pary wodnej sprzyja nie tylko wentylacji pomieszczenia, ale również chroni je przed pojawieniem się niebezpiecznych dla zdrowia grzybów. Ponadto pleśń wygląda bardzo nieestetycznie i sprawia, że fugi tracą swój kolor. Jej usuwanie nie jest wcale proste i bywa czasochłonne. Odpowiednio dobrana stolarka okienna odgrywa zatem niezwykle ważną rolę w aranżacji wnętrza. Sprzyja odpowiedniej termoizolacji i wymianie powietrza wewnątrz domu, przez co znacząco wpływa na nasze codzienne samopoczucie.

Jak zapewnić dobrą wentylację w łazience


Urządzanie małej łazienki z oknem staje się, jak widać, o wiele prostsze, gdy zna się podstawowe zasady aranżacji. Przybliżyliśmy ważne właściwości, o których należy pamiętać, przystępując do urządzania miejsca, w którym spędzamy setki godzin rocznie.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast

Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów