Haj urzadzić lazienkę z oknem
Wnętrza

Jak urządzić łazienkę z oknem

Łazienka jest miejscem, w którym spędzamy kilkaset godzin w ciągu roku. To niemało, prawda? Właśnie dlatego nie powinniśmy lekceważyć wykonania gruntownie przemyślanego projektu. W naszym dobrze rozumianym interesie jest to, czy będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, planując prace?

Łazienka zawsze powinna być urządzona funkcjonalnie i gustownie. Pamiętajmy przy tym, że podejmowane prace aranżacyjne na ogół różnią się w zależności od metrażu pomieszczenia, którym dysponujemy. Właśnie dlatego warto gruntownie przemyśleć, jak urządzić małą łazienkę z oknem. Podpowiadamy i proponujemy ciekawe rozwiązania.

Jak urządzić łazienkę z oknem Oknoplast


Mała łazienka z oknem – co należy uwzględnić?

Rozważając wyposażenie omawianego pomieszczenia, musimy uwzględnić, jakie potrzeby będą mieć domownicy. Gdy mamy do dyspozycji niewielki metraż, dalej możemy przecież wybierać pomiędzy prysznicem a wanną. Wystarczy dobrać odpowiednie modele. Ponadto przemyślmy, jak duże są niektóre elementy wyposażenia AGD. Większość z nas w łazience ma pralkę, która nie może być przeniesiona gdzie indziej. Oznacza to, że pewne rozwiązania narzucają się same, jednak nadal mamy spore pole do popisu.Mała łazienka – duży problem?

Zaaranżowanie niewielkiej łazienki z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych elementów jej wyposażenia nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście jest wiele sposobów na to, jak urządzić małą łazienkę z oknem. Pamiętajmy przy tym o kilku kluczowych zasadach i wskazówkach. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na ogromną rolę naturalnego światła w projektowaniu wnętrz. Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ilość promieni słonecznych wpadających przez okno łazienkowe ma duże znaczenie. To właśnie one sprawiają, że łazienka wydaje się optycznie znacznie większa, niż jest w rzeczywistości. W związku z tym dobór okien ma tak duże znaczenie. Warto wybrać okna o obniżonej ramie jak okno Prismatic Oknoplast, które zapewnia więcej światła w pomieszczeniu.

Korzystając z nich, mamy pewność, że jedno z ważnych pomieszczeń w domu będzie odpowiednio naświetlone. Co jeszcze należy zrobić i jakie elementy wyposażenia dobrać, żeby osiągnąć ten niewiarygodny, optyczny efekt?

Światło powiękzy optycznie pomieszczenie


Jasne kolory górą

Projektanci wnętrz na każdym kroku podkreślają, że jasne kolory we wnętrzu domu sprawiają, że wydaje się on znacznie większy, niż jest w rzeczywistości. Reguła ta odnosi się również do łazienki. Jeśli będą w niej dominować jasne barwy (przede wszystkim biel), a dodatkowo właściwie dobierzemy oświetlenie, mamy zagwarantowany sukces.Okno w łazience i jego różne funkcje

Okno, jak zostało wspomniane już wcześniej, także ma niebagatelne znaczenie. Przede wszystkim dostarcza naturalne światło, ale to nie wszystko. Spełnia jeszcze jedną, ważną funkcję – zapewnia wymianę powietrza. Ta jest szczególnie ważna w miejscu o dużej wilgotności. Odprowadzanie nadmiaru pary wodnej sprzyja nie tylko wentylacji pomieszczenia, ale również chroni je przed pojawieniem się niebezpiecznych dla zdrowia grzybów. Ponadto pleśń wygląda bardzo nieestetycznie i sprawia, że fugi tracą swój kolor. Jej usuwanie nie jest wcale proste i bywa czasochłonne. Odpowiednio dobrana stolarka okienna odgrywa zatem niezwykle ważną rolę w aranżacji wnętrza. Sprzyja odpowiedniej termoizolacji i wymianie powietrza wewnątrz domu, przez co znacząco wpływa na nasze codzienne samopoczucie.

Jak zapewnić dobrą wentylację w łazience


Urządzanie małej łazienki z oknem staje się, jak widać, o wiele prostsze, gdy zna się podstawowe zasady aranżacji. Przybliżyliśmy ważne właściwości, o których należy pamiętać, przystępując do urządzania miejsca, w którym spędzamy setki godzin rocznie.


PROMOCJA

PROMOCJA


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Jak urządzić łazienkę z oknem

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry