Okna

Jakie okna do konkretnych pomieszczeń?

okno w kuchni
Okno w kuchni

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że wszystkie okna w domu czy mieszkaniu są takie same. W wielu przypadkach tak właśnie jest, niemniej jednak taki sam wygląd wcale nie oznacza takich samych parametrów. Kupując okna, warto dobierać je do pomieszczeń, a tak naprawdę do funkcji, jakie mają spełniać.


Okno w sercu mieszkania

Zacznijmy od serca domu/mieszkania, czyli od kuchni. Aranżując to pomieszczenie powinniśmy szczególnie pamiętać o dużym dopływie światła. Dlatego doskonale sprawdzą się tutaj nasze okna Pixel (do 22% więcej światła niż w przypadku tradycyjnego okna). W kuchni najlepiej wmontować okno nad blatem – duża ilość promieni spływających na powierzchnię, na której przygotowujemy potrawy, to strzał w dziesiątkę! Warto zadbać o to, by okno otwierało się łatwo i sprawnie – nie raz podczas gotowania (i nie tylko) będziemy się czuć bardziej komfortowo, gdy będzie lekko uchylone.

okno w sypialni

 

Okna zadbają o Twój sen

Co z oknem w sypialni? Jeśli mieszkamy w spokojnym, cichym miejscu, to możemy zdecydować się właściwie na dowolne okno. Jeżeli jednak dobiega do nas sporo hałasów z ulicy, bez wahania zdecydujmy się na dobre okno dźwiękoszczelne z ramą aluminiową lub metalową. Rama plastikowa w tym przypadku się sprawdzi, ponieważ nie utrzyma ciężkiej, izolującej dźwięki, szyby. Podobnie wygląda to w przypadku salonu, w którym jednak dźwiękoszczelność jest mniej wymagana niż w sypialni.

Kwiaty na oknie w łazience


Ekonomiczne rozwiązanie w łazience

A co z łazienką? Warto postarać się o okno w tym pomieszczeniu. Poprawi to nasz komfort użytkowania łazienki. W krótką chwilę będziemy mogli ją wywietrzyć, a w lecie cieszyć się przyjemną kąpielą słuchając dźwięków z zewnątrz. Nie zapominajmy o innym bardzo praktycznym aspekcie. Okno w łazience pozwoli nam zaoszczędzić! Jak to się dzieje? Najczęściej wchodzimy do łazienki w dzień. Załatwiamy swoje potrzeby, myjemy ręce i wychodzimy. Gdy nie ma okna – musimy zaświecać sztuczne światło. Gdy wmontujemy okno, możemy liczyć na ekonomiczne oświetlenie w dzień. Szczególnie wieczorem pamiętajmy o tym, by szyba w oknie była osłonięta – nikt nie chce być podglądany. Opcji jest kilka – m.in. folia mleczna czy po prostu rolety.

okna klatka schodowa

Duże, dające sporą ilość światła okna warto wstawić też na klatkę schodową (bezpieczeństwo!). Nie wiesz jakie okno dopasować do swoich wnętrz? Zapytaj naszych specjalistówhttp://oknoplast.com.pl/znajdz-salon.
Poznaj nasze okna

Skomentuj

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry