Home Baza wiedzy Jakie okna do konkretnych pomieszczeń?

Jakie okna do konkretnych pomieszczeń?


okno w kuchni

opublikowane 07 cze 2016

2 minuty

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że wszystkie okna w domu czy mieszkaniu są takie same. W wielu przypadkach tak właśnie jest, niemniej jednak taki sam wygląd wcale nie oznacza takich samych parametrów. Kupując okna, warto dobierać je do pomieszczeń, a tak naprawdę do funkcji, jakie mają spełniać.

Okno w sercu mieszkania

Zacznijmy od serca domu/mieszkania, czyli od kuchni. Aranżując to pomieszczenie powinniśmy szczególnie pamiętać o dużym dopływie światła. Dlatego doskonale sprawdzą się tutaj nasze okna Pixel (do 22% więcej światła niż w przypadku tradycyjnego okna). W kuchni najlepiej wmontować okno nad blatem – duża ilość promieni spływających na powierzchnię, na której przygotowujemy potrawy, to strzał w dziesiątkę! Warto zadbać o to, by okno otwierało się łatwo i sprawnie – nie raz podczas gotowania (i nie tylko) będziemy się czuć bardziej komfortowo, gdy będzie lekko uchylone.

okno w sypialni

Okna zadbają o Twój sen

Co z oknem w sypialni? Jeśli mieszkamy w spokojnym, cichym miejscu, to możemy zdecydować się właściwie na dowolne okno. Jeżeli jednak dobiega do nas sporo hałasów z ulicy, bez wahania zdecydujmy się na dobre okno dźwiękoszczelne z ramą aluminiową lub metalową. Rama plastikowa w tym przypadku się sprawdzi, ponieważ nie utrzyma ciężkiej, izolującej dźwięki, szyby. Podobnie wygląda to w przypadku salonu, w którym jednak dźwiękoszczelność jest mniej wymagana niż w sypialni.

Kwiaty na oknie w łazience

Ekonomiczne rozwiązanie w łazience

A co z łazienką? Warto postarać się o okno w tym pomieszczeniu. Poprawi to nasz komfort użytkowania łazienki. W krótką chwilę będziemy mogli ją wywietrzyć, a w lecie cieszyć się przyjemną kąpielą słuchając dźwięków z zewnątrz. Nie zapominajmy o innym bardzo praktycznym aspekcie. Okno w łazience pozwoli nam zaoszczędzić! Jak to się dzieje? Najczęściej wchodzimy do łazienki w dzień. Załatwiamy swoje potrzeby, myjemy ręce i wychodzimy. Gdy nie ma okna – musimy zaświecać sztuczne światło. Gdy wmontujemy okno, możemy liczyć na ekonomiczne oświetlenie w dzień. Szczególnie wieczorem pamiętajmy o tym, by szyba w oknie była osłonięta – nikt nie chce być podglądany. Opcji jest kilka – m.in. folia mleczna czy po prostu rolety.

okna klatka schodowa

Duże, dające sporą ilość światła okna warto wstawić też na klatkę schodową (bezpieczeństwo!). Nie wiesz jakie okno dopasować do swoich wnętrz? Zapytaj naszych specjalistówhttps://oknoplast.com.pl/znajdz-salon.

Produkty, które mogą Cię zainteresować:

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Pixel

System PIXEL to wyważone połączenie elegancji, estetyki i funkcjonalności. Industrialny charakter zyskał dzięki zastosowaniu profili bez zaokrągleń oraz ostro zarysowanej listwie przyszybowej. Okno PIXEL to nie tylko wyjątkowy design. Doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej, większa powierzchnia szyb oraz możliwość wyboru wąskiego słupka ruchomego z symetrycznie umieszczoną klamką centralą sprawiają, że system PIXEL to uniwersalny wybór.

Okno Prolux - Oknoplast
Prolux

Okno PROLUX zostało zaprojektowane tak, aby doświetlić pomieszczenia. Dzięki obniżeniu profilu skrzydła do wnętrza wpada średnio o 22% więcej światła. System PROLUX z charakterystycznym, autorskim profilem z zaokrągloną listwą przyszybową to uniwersalna propozycja dla wielu typów i stylów zabudowy. Możliwość okleinowania profilu w technologii ColorFull sprawia, że okno PROLUX to estetyczny i praktyczny wybór.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów