Kobiece wnętrze - jak je urządzić
Wnętrza

Kobiece mieszkanie – co mówi o właścicielce?

Kobiece wnętrza – jakie one właściwie są? Często utożsamiane są z pastelowymi kolorami i mnogością detali. Ale to tylko jedna z wielu możliwości!

To, jakie dodatki i kolory wybieramy w naszych wnętrzach nie jest przypadkiem. Nasze domy wiele mówią o osobowości i sposobie życia właścicielki. Marzycielki, kobiety sukcesu, miłośniczki sportów, a może fanki minimalizmu? Nasze wnętrza są naszym odbiciem! Jak mogą wyglądać?

Strefa odpoczynku w mieszkaniu OKNOPLAST

Wnętrze, które mówi samo za siebie

O kobiecych mieszkaniach można powiedzieć wiele. Zapewne ile osób, tyle spostrzeżeń. Pewne jest to, że kobiece wnętrza tworzone z uwagą i troską są dopełnieniem osobowości właścicielek. Na podstawie tego, jak wygląda przestrzeń, jesteśmy w stanie wydedukować… jak wyglądają ich upodobania. Mieszkania kobiet to zazwyczaj harmonijne połączenie pasji i pracy, które swoje ujście ma w kolorach, dodatkach i akcesoriach.

Osobowość pełna niespodzianek

Moc wzorów i kolorów w mieszkaniu? To połączenie, które dla wielu oznacza silny i odważny charakter. Ta mieszanka wybuchowa pomaga tworzyć przestrzenie, które są nasycone nie tylko barwami, ale i fakturami.

Kobiety, które nie boją się szaleństw modowych często przenoszą swoją odwagę właśnie na mieszkanie. Istnieje kilka stylów wnętrzarskich, które pasują do ich osobowości. Wśród nich znajdziemy Scandi boho, czyli przestrzenie, w których słowem klucz jest… zabawa! Łączymy dwa skrajne światy, które wspólnie tworzą nie tylko spójne, ale przede wszystkim niepowtarzalne wnętrze.

Do kompletu tradycyjny styl Boho, w którym każda artystyczna dusza się odnajdzie, i jeden z najważniejszych trendów na 2019 rok, czyli eklektyzm, o którym pisaliśmy tu. Symbioza nowości i tradycji. Połączenie skrajnie różnych elementów, które mimo wszystko ze sobą współgrają.

Jak urządzić mieszkanie

Prostota i minimalizm

Przeciwieństwa? Nie musimy szukać daleko! Wnętrza, w których wszystko do siebie pasuje. Każdy drobiazg ma swoje miejsce i jest niezbędnym elementem całości. Nic nie jest tu przypadkowe. To przestrzenie, które wiodą prym nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Minimalizm, styl skandynawski, oraz jego dumny następca, New nordic. Te wnętrza zazwyczaj należą do osób poukładanych, otwartych i towarzyskich, lubiących prostotę i ceniących tzw. hygge. To przestrzenie kobiet, które odnajdują radość w zwykłych chwilach i celebrują codzienność. Ich mieszkania po ciężkim dniu pracy pozwalają się w pełni zrelaksować i cieszyć chwilami w domu.

New nordic jak urządzić

Przestrzeń pełna ciepła

Kobiety – nie bez powodu – określa się mianem strażniczek domowego ciepła. To stwierdzenie, które pozwala docenić kobiety, które uwielbiają swoje domowe zacisze i fakt, że tworzą je nie tylko dla siebie, ale również swoich najbliższych. Dobierając kolory, meble i akcesoria myślą o domu jako o integralnej części życia każdego z mieszkańców. Każdy z nich ma czuć się w nim wyjątkowo.

Stylem, w którym bez wątpienia panuje spokój i harmonia jest styl prowansalski. Delikatne odcienie, duża kuchnia często połączona z salonem, miejsca idealnie skrojone pod wypoczynek. Tak prezentuje się styl, którzy przywędrował z Francji i bez wątpienia znajduje się w czołówce klimatycznych wnętrz. Dzięki niemu udaje się tworzyć przestrzenie, które podobają się… nie tylko właścicielkom 🙂

Wnętrze w stylu prowansalskim Oknoplast

Jakie są kobiece wnętrza? To pytanie, na które nie ma jednej trafnej odpowiedzi. To przestrzenie, w których dominują indywidualne charaktery i upodobania, a to w tym wszystkim jest najważniejsze! A jakie są Wasze wnętrza? Czy zdradzają Wasz charakter?


Wiosenna Wyprzedaż

Wiosenna Wyprzedaż


Poznaj nasze okna

Skomentuj

Kobiece mieszkanie – co mówi o właścicielce?

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry