okna aluminiowe Aluhaus 75 Oknoplast
Wnętrza

New Nordic, najgorętszy trend wnętrzarski ze Skandynawii

W 2019 jako jeden z najgorętszych trendów określa się… New Nordic! Czym się różni od popularnego stylu skandynawskiego? Przekonajcie się sami!

Piękne wnętrze w stylu New Nordic OKNOPLAST

Komfort i bezpieczeństwo ponad wszystko

Przez kilka lat w trendach wnętrzarskich dominował styl skandynawski. Chłodne wnętrza w stonowanej kolorystyce zyskały miliony zwolenników na całym świecie. Zachłysnęliśmy się prostotą i minimalizmem, a także stojącą za nim filozofią hygge. Uwielbienie do tego rodzaju stylistyki sprawiło, że na 2019 rok jako jeden z największych trendów wytypowano styl New Nordic. To odmiana stylu skandynawskiego, w którym jeszcze większą uwagę przykłada się do jakości życia. Ma być ciepło, przytulnie i przede wszystkim bezpiecznie. Dom – mimo wciąż chłodnej kolorystyki – to miejsce, które ma sprawiać, że czujemy się komfortowo. Jak więc osiągnąć ten efekt?

Przytulne wnetrze w stylu new nordic OKNOPLAST

…bo liczy się dom

Styl New Nordic bardzo mocno związany jest ze skandynawską filozofią życia. To fuzja hygge oraz lagom, których głównym zamierzeniem jest umiejętność celebrowania codzienności. Niepozorne momenty przy kominku. Chwila z książką w wygodnym fotelu i obowiązkowo pod mięsistym kocem z włóczki. Lampka wina, ulubiony serial i ogrom świeczek. To drobiazgi, które New Nordic stawia na piedestale, dlatego wnętrza w tym stylu są nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. Liczy się wygoda i komfort. Wybieramy takie elementy, które sprawią, że relaks będzie nieodłącznym elementem chwil spędzanych w domu.

Styl skandynawski we wnętrzu

Priorytet? Naturalne dodatki!

Skandynawia słynie z umiłowania do natury, dlatego też w New Nordic nie brakuje zaczerpniętych z niej elementów. Jako priorytet jasne kolory – beże, kremy, biele i delikatne szarości. Najważniejszym materiałem jest oczywiście drewno – szczególnie na podłodze.

New Nordic przełamuje jednak stereotyp ciężkich drewnianych paneli. W tych wnętrzach najczęściej występują one właśnie w bieli. Idealnym rozwiązaniem są monochromatyczne aranżacje, czyli ważny jest również dobór  identycznego koloru ścian i okien. Warto więc wybrać model Pixel w bieli, który nie dość, że podkreśli charakter wnętrza New Nordic to wprowadzi do niego cenne światło. Przy chłodnej stylistyce liczy się każde jego dodatkowe źródło.

Monochromatyczne wnętrze OKNOPLAST

Nowości w stylu skandynawskim

New Nordic, a klasyczny styl skandynawski, są do siebie dość podobne, jednak… tutaj mała niespodzianka! Wnętrza New Nordic charakteryzują się tym, że są o wiele bardziej eleganckie. Dodatkowo, oprócz tradycyjnej palety kolorystycznej pojawia się tutaj… matowa czerń! Meble, blaty, czy np. lampy. Wszystkie te elementy powinny pozostawać matowe. Blask powinien pochodzić z takich elementów jak np. świeczki lub lampiony.

Kuchnia w kolorze czarny mat OKNOPLST

Domowa strefa hygge

Wnętrza w stylu New Nordic to kolejny etap ekspansji skandynawskiego stylu życia. Zachwycając się tą niezwykłą stylistyką, warto jednak większą uwagę zwrócić na to, co tak naprawdę kryję się za tego rodzaju aranżacjami. Piękny dom to wbrew pozorom tylko jeden z elementów New Nordic. Najważniejszym jest mimo wszystko komfort, poczucie bezpieczeństwa i celebracja codzienności. Kto ma ochotę na taką zmianę w 2019? 🙂

Zobacz więcej inspiracji w stylu New Nordic.


Wiosenna Wyprzedaż

Wiosenna Wyprzedaż


Poznaj nasze okna

Skomentuj

New Nordic, najgorętszy trend wnętrzarski ze Skandynawii

Blog Oknoplast - okna, drzwi, rolety

Blog prezentujący porady i ciekawostki dla każdego, kto buduje dom, wymienia okna lub podąża za najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Znajdziesz tu inspiracje remontowe, testy i recenzje okien, nowoczesne rozwiązania w budownictwie okiennym i architekturze mieszkalnej, a także rzetelne informacje i ciekawostki poświęcone oknom, roletom i drzwiom do domu. Blog Oknoplast to sprawdzone źródło wiedzy oraz pomocnik w wyborze idealnych okien, rolet i drzwi dla Ciebie.

Do góry