Pomysły na zabawy z dziećmi w domu
Porady

Kreatywne pomysły na majówkę z dziećmi… w domu!

Za chwilę jeden z najbardziej wyczekiwanych weekendów. Majówka, a wraz z nią kilka dni, które warto spędzić w kreatywny sposób. Dla wszystkich tych, którzy zostają w domu razem z dziećmi, mamy kilka pomysłów na spędzenie czasu. Co zrobić, by majówka w domu była niezapomnianą przygodą? Poznajcie nasze propozycje!

Pomysły na zabawy z dziećmi


Zaczarowany ogród… w zasięgu ręki!

Jak sprawić, by nasze dzieci przeniosły się do innego świata? Sprawa jest prosta! Popularne tipi to namiot, który jest częstym dodatkiem dziecięcych pokoi. Na majówkę, która warto przenieść tipi do ogrodu lub na balkon.

Taki namiot z łatwością można stworzyć również samodzielnie. Wystarczy kilka dłuższych patyków, koce oraz sznurki. Gotową konstrukcję warto też nieco ozdobić. Może tipi w stylu indiańskim? Przydadzą się np. girlandy z piór i ułożone wokół patyczki symulujące ognisko.

Wspólne budowanie i przebywanie w tipi już jest zabawą. Mimo to warto połączyć ten czas np. z piknikiem w ciągu dnia. A wieczorem? Wtedy najlepiej patrzeć w gwiazdy 🙂

Namiot Tipi dla dzieci


Tematyczny wieczór filmowy

Dzieci uwielbiają oglądać telewizję – co do tego nikt nie ma wątpliwości. Podczas majówki warto tę „rozrywkę” nieco ulepszyć. Z pomocą projektora można stworzyć kino domowe, które dla dzieci już jest atrakcją samą w sobie. Na tym jednak nie koniec.

Warto wybrać motyw przewodni wieczoru i dopasować do niego zarówno stroje, jak i przekąski. Noc z „Piratami z Karaibów”, a może jednak długie godziny wypełnione Minionkami? Wybór należy do Was. Pamiętajcie tylko, że odpowiedni klimat domowego kina gwarantuje… ciemność! Tylko w takich warunkach dobrze ogląda się filmy. Odpowiedni nastrój zapewnią rolety np. TERRA, którymi można sterować bezprzewodowo, a to oznacza brak konieczności wstawania podczad oglądania.

Tak skrupulatnie przygotowany wieczór można spędzić w gronie najbliższych, ale można też połączyć go z przyjęciem dla znajomych dzieci. Tematyczna noc filmowa na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.

Pomysły na zabawy w domu


Wspólne ozdabianie domu, czyli majówkowe DIY

Do it yourself, czyli własnoręcznie wykonane ozdoby z gliny, papieru, plasteliny, włóczki i można by tak wymieniać bez końca. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia. Podczas majówki warto zaangażować dzieci do wspólnego ozdabiania domu.

Wiosna zagościła już na dobre, dlatego tym bardziej warto podkreślić jej obecność w mieszkaniu. Prostym, a jednocześnie pięknym dodatkiem będą osłonki na doniczki. Z pomocą np. kolorowych włóczek można owinąć obecne i wprowadzić do wnętrza nieco koloru. Kolejnym pomysłem jest zebranie podczas spaceru patyczków i z pomocą kleju przymocowanie ich po kolei do osłonek. Taka doniczka na pewno ozdobi niejeden parapet.

A skoro już o parapetach mowa, to warto również pomyśleć o dekoracjach na okna. Kwiatowe girlandy z papieru ożywią przestrzeń, a ich przygotowanie przyniesie dużo radości.

Pomysły na kreatywne zabawy z dziećmi

DIY to nie tylko ozdoby. To również zabawy edukacyjne, zręcznościowe, czy łamigłówki. Ich przygotowanie wypełni czas razem i na tym się nie skończy. Dopiero później nastąpi prawdziwa zabawa.

Wśród pomysłów na zabawy DIY znajdziemy m.in. malowanie na soli. Do zabawy będą niezbędne pipety, sól, woda oraz kolorowe barwniki.  Zaledwie tyle potrzeba, by pomóc w rozwijaniu kreatywności dziecka. Na rozwój motoryki pozytywnie wpłynie np. łowienie makaronowych muszelek za pomocą spinaczy. Makaron w różnych kształtach warto pomalować różnokolorową farbą, a następnie niewielkimi klamerkami próbować je wyławiać z wody. Kolejnym pomysłem są wielościany z kolorowych patyczków. Pomogą w rozwijaniu kreatywności i na pewno przydadzą się w nauce matematyki 🙂

Zabawa i nauka OKNOPLAST


Majówka to idealny moment, by spędzić czas w gronie najbliższych w możliwie jak najbardziej kreatywny sposób. Wspólne zabawy nie tylko zbliżą do siebie, ale i pomogą w rozwijaniu umiejętności dziecka. Która z propozycji najbardziej przypadła Wam do gustu?


Okna Winergetic

Okna Winergetic


Poznaj nasze okna

Kreatywne pomysły na majówkę z dziećmi… w domu!
Do góry