Home Baza wiedzy Matowe kolory okien – to będzie modne w 2024 roku

Matowe kolory okien – to będzie modne w 2024 roku


Matowe kolory okien OKNOPLAST

Matowe wykończenia są popularne w aranżacji wnętrz już od niemal dekady. Początkowo elegancki i nowoczesny mat pojawiał się przede wszystkim na frontach mebli kuchennych. Później zaczęto stosować go na ścianach i podłogach pod postacią glazury czy farb. Dziś matowe wykończenia, kojarzące się z jakością premium, wykorzystuje się też w dekoracjach oraz… przy produkcji okien. Sprawdź naszą nowość – modne, trwałe i stylowe matowe okleiny okien od OKNOPLAST.

W architekturze od kilku lat obserwuje się popularność matowych wykończeń. Szczególnie chętnie wybierane są do współczesnych projektów takie matowe elementy jak okładziny elewacyjne, stolarka okienna i drzwiowa, dachówki czy rynny. Im głębszy jest mat ich powierzchni, tym bardziej prestiżowy czy nawet luksusowy wydaje się projekt. Matowe kolory okien OKNOPLAST nadają wnętrzom nie tylko stylowy wygląd, ale też podnoszą ich trwałość. Co warto o nich wiedzieć?

Prestiżowy wygląd

Czym wyróżniają się matowe okleiny stosowane do wykańczania powierzchni profili okien PVC od OKNOPLAST? Sprawiają, że plastikowa stolarka wygląda niczym produkt z kategorii premium. Jak to możliwe? Piaskowo-matowa faktura okleiny doskonale odwzorowuje wygląd malowanego proszkowo aluminium. W porównaniach wyłącznie estetycznych okna pokryte okleinami można pomylić z tymi wykonanymi z wytrzymałego metalu. Matowe kolory okien OKNOPLAST wpisują się tym samym w jeden z największych trendów na 2024 rok skupiony wokół aluminium. Dodatkowo produkt ten odznacza się stopniem połysku 2. Jest on równoznaczny z ekstremalnym matem niespotykanym dotąd w branży.

Matowe kolory okien OKNOPLAST


Modne kolory

Matowe kolory okien i drzwi tarasowych OKNOPLAST dostępne są w siedmiu stylowych i modnych kolorach. Dominują różne odcienie ponadczasowej, ale jednocześnie nowoczesnej szarości. Do wyboru masz aż sześć wersji tego koloru – od jasnego do antracytowego. Na fali wielkiej popularności białej stolarki możesz zamówić także okna od OKNOPLAST z matową okleiną w tym kolorze. Niezależnie do tego, jaki kolor wybierzesz, nie musisz się martwić. Dlaczego? Masz pewność, że po latach nawet trudnych warunków atmosferycznych nie wyblaknie i nie zmieni swojego wyglądu. Możliwe jest to dzięki technologii Cool Colors, a więc chłodnych kolorów. Dzięki specjalnym pigmentom wytwarzające ciepło promieniowanie słoneczne bliskie podczerwieni nie wnika w profil, lecz jest w dużym stopniu odbijane. W efekcie okno pozostaje chłodne, o niezmienionym wyglądzie i stabilne wymiarowo.

7 modnych matowych kolorów okien OKNOPLAST
Zobacz wszystkie kolory z bliska TUTAJ


Wyjątkowa trwałość

Matowe kolory okien OKNOPLAST charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami technicznymi. Zastosowano w nich innowacyjną powłokę PVDF, czyli z polifluorku winylidenu. Cechuje się ona bardzo wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych. Niestraszne są jej m.in. ekstremalne temperatury czy wilgoć. Dodatkowo jest ona odporna na działanie środków chemicznych i zarysowania, co przekłada się na łatwe czyszczenie. Okna PVC w matowych kolorach dzięki temu wyglądają dobrze nawet po latach narażania na trudne warunki. Zaletą oklein matowych jest także ponadstandardowa wytrzymałość na ciepło. Dzięki temu matowa okleina podczas produkcji okien, m.in. spawania czy gięcia plastiku, nie zmienia swojego wyglądu. W efekcie nie pojawiają się w miejscach ingerencji błyszczące plamy.

Okna w matowych kolorach


Gwarancja na lata

Matowe okleiny są nie tylko modne i odznaczają się ciekawym wyglądem imitującym malowane proszkowo aluminium. Są one także niezwykle trwałe. Potwierdzamy to 10-letnią gwarancją na stabilność koloru, a także właściwości jej piaskowo-matowej powierzchni. Nawet wystawione na trudne warunki atmosferyczne, tj. wilgoć, nasłonecznienie czy wysoką temperaturę, po latach będą się nadal prezentować bardzo dobrze.

Okno Pava w kolorze bronze mat
Okno PAVA w kolorze S-bronze matt


Uniwersalność wykorzystania

Gdzie sprawdzą się okna w matowych kolorach? To modne rozwiązanie chętnie stosowane jest przez architektów i inwestorów, którzy chcą – przy zachowaniu parametrów okien plastikowych – uzyskać nietuzinkowy wygląd stolarki premium. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w nowym budownictwie, jak i w budynkach poddawanych renowacji. Jakich konkretnie? Dzięki stylowym opcjom kolorystycznym i piaszczysto-matowemu wykończeniu powierzchnie są idealne do kreatywnych projektów. Wybierz wielkoformatowe okna od OKNOPLAST do nowoczesnych willi inspirowanych prostymi bryłami architektury modernistycznej. Możesz zastosować je także w nadal modnych nowoczesnych stodołach o dwuspadowym dachu bezokapowym. Czy sprawdzą się w budynkach w stylu tradycyjnym? Zdecydowanie tak, o ile kolor okleiny dopasowany zostanie do pozostałych elementów elewacji.

Drzwi tarasowe HST motion w kolorze white matt
Drzwi tarasowe HST motion w kolorze white matt

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i wydarzeniach OKNOPLAST.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów