Home Baza wiedzy Modne kolory okien w 2024 roku

Modne kolory okien w 2024 roku


Modne kolory okien 2024 - Oknoplast

opublikowane 13 mar 2024

3 minuty

Kolory okien są wyrazem osobowości domu, a wybór odpowiedniego odcienia to decyzja równie ważna, co wybór fasady czy wnętrza. Rok 2024 otwiera przed nami drzwi do fascynującej palety barw, które mogą odmienić każdą przestrzeń. W naszym przewodniku po trendach kolorystycznych na 2024 rok zabieramy Cię w podróż przez najmodniejsze odcienie okien, które zdominują ten sezon. Od ponadczasowej bieli, przez głębokie i nasycone kolory natury, aż po ciepłe akcenty drewna – każdy kolor ma swoją historię i charakter, gotowy, by wprowadzić niepowtarzalny klimat do Twojego domu.

Spis treści:

 1. Najgorętsze Trendy Kolorystyczne 2024
 2. Jak Wybrać Idealny Kolor Okien?
 3. Matowe ramy okienne – idealny wybór dla nowoczesnych domów
 4. Modne kolory okien 2024 – najważniejsze informacje
 5. FAQ

Najgorętsze trendy kolorystyczne 2024

W 2024 roku świat architektury wnętrz stawia na odwagę, głębię oraz harmonię w wyborze kolorów okien. To rok, w którym tradycyjne kolory ustępują miejsca bardziej zdecydowanym i wyrazistym barwom, odzwierciedlającym rosnącą potrzebę indywidualizmu oraz związku z naturą. Najgorętsze trendy kolorystyczne 2024 prezentują paletę, która łączy w sobie ciepłe odcienie drewna, a także powrót do korzeni z klasyczną, lecz zawsze modną bielą architektoniczną i subtelnie ciepłym szarym. Te wybory kolorystyczne nie tylko odzwierciedlają aktualne tendencje w projektowaniu wnętrz, ale także podkreślają rosnącą świadomość ekologiczną oraz potrzebę tworzenia przestrzeni, która promuje spokój i równowagę.

Matowe kolory okien - Oknoplast
Matowe kolory okien – Oknoplast

Jak wybrać idealny kolor okien?

Wybór idealnego koloru okien to kluczowy element, który może całkowicie odmienić charakter zarówno wnętrza, jak i elewacji naszego domu. Aby dokonać najlepszego wyboru, powinniśmy rozpocząć od analizy stylu architektonicznego naszego domu – nowoczesne budynki często komponują się z bardziej odważnymi, kontrastowymi kolorami, podczas gdy tradycyjna architektura  wymaga subtelniejszych, klasycznych odcieni. Następnie, zwróćmy uwagę na otaczający krajobraz i elementy zewnętrzne, które mogą nas zainspirować do wyboru kolorów, które stworzą harmonijną całość z naturalnym otoczeniem. Ważne jest również, aby kolor okien współgrał z paletą barw wnętrza naszego domu, tworząc spójny i przytulny klimat. Korzystanie z próbników kolorów oferowanych przez producentów, pozwoli nam na bezpośrednie porównanie różnych opcji w naturalnym świetle, ułatwiając podjęcie ostatecznej decyzji. Pamiętajmy, że idealny kolor okien to taki, który nie tylko podoba się dzisiaj, ale będzie również cieszyć oko przez lata, harmonijnie łącząc estetykę z funkcjonalnością.

Okno prismatic w kolorze Woodeck turner oak malt
Okno Prismatic w kolorze Woodeck turner oak malt

Matowe ramy okienne – idealny wybór dla nowoczesnych domów

W OKNOPLAST podchodzimy do designu i funkcjonalności naszych systemów okiennych ze szczególną starannością. W wielu projektach, które realizowaliśmy w Polsce i Europie, inwestorzy zwracali uwagę na nowoczesność i elegancję, którą wnoszą okna. W poszukiwaniu sposobu na rozszerzenie możliwości personalizacji okien takich jak Pixel powstał system oklein matowych, które są dostępne dla naszych rozwiązań.

Okno Pixel - kolor antracyt
Okno Pixel – kolor antracyt quartz

Ta wyjątkowa opcja jest doskonałym pomysłem, jeżeli chcemy połączyć estetyczne walory z najwyższą jakością wykonania. Matowe okleiny OKNOPLAST charakteryzują się nie tylko subtelnym i nowoczesnym wyglądem, ale także szeregiem praktycznych zalet, które wyróżniają je na tle konkurencyjnych systemów okiennych.

Obecnie dla okien OKNOPLAST dostępnych jest 7 rodzajów oklein matowych, każdy z nich podkreśla unikatową strukturę powierzchni, która po dotknięciu wzmacnia wrażenie autentyczności. Matowe okleiny są wyjątkowo odporne na zarysowania, ale także przebarwienia wynikające ze zmiany temperatur – zachowując swoją doskonałą kondycję przez wiele lat. Dodatkowym atutem jest brak konieczności konserwacji.

Zobacz też:

Matowe kolory okien

Kluczowe cechy matowych oklein OKNOPLAST:

 • Wysoka Estetyka: Matowe wykończenie oklein nadaje oknom elegancki i wyrafinowany wygląd, idealnie komponujący się z różnorodnymi stylami architektonicznymi. 
 • Odporność na Warunki Atmosferyczne: Okleiny są zaprojektowane, aby wytrzymać ekstremalne warunki pogodowe, co zapewnia ich trwałość i niezmienny wygląd przez lata.
 • Łatwość w Utrzymaniu: Matowa powierzchnia oklein jest łatwa do czyszczenia i nie wymaga specjalistycznych środków do pielęgnacji.
 • Wszechstronność: Matowe okleiny świetnie sprawdzają się w każdym rodzaju pomieszczenia, od kuchni, przez salony, aż po sypialnie.


Modne kolory okien 2024 – najważniejsze informacje

W 2024 roku trendy kolorystyczne okien ewoluują w kierunku bardziej odważnych i wyrazistych wyborów, odzwierciedlając zmieniające się gusta i preferencje właścicieli domów. Modne kolory okien 2024 obejmują szeroką paletę, począwszy od głębokiej matowej elegancji, poprzez ciepłe i przytulne odcienie drewna, aż po żywe barwy. Kluczową tendencją jest zwiększona personalizacja i odwaga w wyrażaniu siebie przez kolor, co pozwala nam na stworzenie unikalnej i spersonalizowanej przestrzeni życiowej.
Zobacz wszystkie kolory okien Oknoplast >>

Zobacz nasze drzwi tarasowe

FAQ – Dom typu stodoła

Jakie okna są lepsze: białe czy brązowe?

Wybór między białymi a brązowymi oknami zależy od kilku czynników, takich jak estetyka domu, czy nasze preferencje. Oto kilka kluczowych aspektów:

 • Estetyka: Białe okna oferują klasyczny wygląd, pasujący do wielu stylów architektonicznych. Brązowe okna, z kolei, zapewniają ciepły i naturalny wygląd, idealny do domów o bardziej tradycyjnym lub rustykalnym charakterze.
 • Utrzymanie: Białe okna mogą bardziej uwidaczniać zabrudzenia niż brązowe, ale są także łatwiejsze do pomalowania na inny kolor, jeśli zdecydujesz się na zmianę.
 • Wpływ na wnętrze: Białe ramy mogą rozjaśniać pomieszczenia i sprawiać, że przestrzeń wydaje się większa. Brązowe okna mogą dodać wnętrzu ciepła i przytulności.
Jaki kolor okien jest najtańszy?

Zazwyczaj, najtańsze są okna w kolorze białym. Producenci często oferują białe okna jako standard, co sprawia, że są one bardziej przystępne cenowo w porównaniu do okien w kolorach niestandardowych lub specjalnych.

Jak wygląda kolor Winchester?

Kolor Winchester to głęboki, elegancki odcień brązu z delikatnymi szarymi lub srebrzystymi przebłyskami, przypominający wyglądem naturalne drewno z subtelnymi, wyszukanymi akcentami. Jest to kolor, który łączy w sobie zarówno tradycję, jak i nowoczesność, doskonale komponując się z różnorodnymi stylami architektonicznymi. Zapewnia on wyjątkowy i wyrafinowany wygląd elewacji oraz wnętrz, będąc jednocześnie doskonałym wyborem dla osób poszukujących okien o charakterystycznym i wyróżniającym się wyglądzie.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów