Home Baza wiedzy Moskitiera na okno: Jak wybrać idealne rozwiązanie dla Twojego domu?

Moskitiera na okno: Jak wybrać idealne rozwiązanie dla Twojego domu?


Moskitiera na okno - Oknoplast

opublikowane 20 gru 2023

3 minuty

Moskitiera na okno to w okresie wiosenno-letnim prawdziwy “must have” dla każdego domu otoczonego przez ogród. W tym artykule omówimy dostępne rodzaje zabezpieczeń przed insektami, podpowiemy jak je zamontować, oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru moskitiery na okno.

Spis treści:

 1. Moskitiery okienne – rodzaje
 2. Moskitiery do okien, na co zwrócić uwagę przy wyborze?
 3. Jak zamontować moskitiery w okna?
 4. Moskitiera na okno – o czym warto pamiętać?
 5. FAQ

Moskitiery okienne – rodzaje 

Przed sezonem wiosennym wiele osób zadaje sobie pytanie – w jaki sposób zabezpieczyć dom przed niechcianymi gośćmi z zewnątrz, takimi jak: komary, muchy, pszczoły oraz wszelkiego rodzaju owady. Moskitiery okienne są skuteczną ochroną przed szkodnikami, a jednocześnie umożliwiają swobodny przepływ powietrza przez nasz dom. Moskitiery do okien występują w różnych wersjach:

 • moskitiery ramkowe  – to jeden z najpopularniejszych rodzajów, ich konstrukcja opiera się na aluminiowej ramce, w której mamy siatkę wykonaną z włókna szklanego, 
 • moskitiery rolowane – swoją budową przypominają tradycyjne rolety, moskitierę możemy w całości schować w kasecie zamontowanej na górze okna, jest to mniej popularne rozwiązanie, ale o bardzo dużej funkcjonalności, 
 • moskitiery plisowane – składają się ze sztywnej plisowanej siatki, która jest przytrzymywana przez poprzeczne linki, jest to rozwiązanie stosowane zazwyczaj na dużych powierzchniach, 

Wybór odpowiedniej moskitiery okiennej zależy od wielkości naszych okien, oraz dostępnego budżetu.

Moskitiera na okno - Oknoplast
Moskitiera na okno – Oknoplast

Moskitiery do okien, na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Moskitiera na okno może nie tylko zabezpieczać nasz dom przed owadami, ale także stanowić bardzo estetyczny element dekoracyjny. Przed wyborem konkretnego produktu warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

 • materiał, z którego są wykonane moskitiery – dobrej jakości moskitiery mają ramkę wykonaną z aluminium, siatka najczęściej wykonana jest z włókna szklanego powlekanego PVC, 
 • kolor siatki oraz ramki – to bardzo ważne, aby kolor ramki dopasować do koloru okna, aby była ona jak najmniej widoczna, producenci oferują nam szeroki wachlarz kolorów, z kolei siatki możemy wybrać szare, lub czarne, szare siatki w mniejszym stopniu wpływają na ograniczenie nasłonecznienia, 
 • idealne dopasowanie moskitiery do okna  – najważniejszą sprawą jest poprawny pomiar, jeżeli moskitiery nie będą dobrze dopasowane, może nie udać się ich zamontować, albo nie będą spełniać swoich funkcji. Dlatego najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom. 

Jak zamontować moskitiery w okna?

Założenie moskitiery nie wymaga wiercenia otworów w ramie okiennej. Montaż odbywa się za pomocą specjalnych ruchomych zaczepów, które nie naruszają struktury okna. Dzięki takiemu sposobowi mocowania moskitiera stanowi skuteczną ochronę przed insektami w upalne dni, a jednocześnie jest łatwa w demontażu zimą lub w czasie wiosennych porządków. Zazwyczaj przy zakupie dobrej jakości produktu w pakiecie z moskitierą mamy także pomiar oraz montaż. Korzystając z takiej kompleksowej usługi mamy pewności, że moskitiera okienna będzie nie tylko idealnie wykonana i dopasowana, ale również nie będziemy musieli się martwić jej zamontowaniem. 

Moskitiera na okno – o czym warto pamiętać?

Mamy do wyboru trzy rodzaje moskitier: rolowane, plisowane oraz montowane w ramce. Przed wyborem warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których są wykonane oraz na to, czy mamy możliwość dopasowania koloru ramki do ramy okiennej. Montaż moskitiery okiennej nie powinien być problematyczny, ale tak jak w przypadku jej pomiaru zawsze warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

FAQ – moskitiera na okno

Czy moskitiery trzeba zdejmować na zimę?

Zaleca się zdejmowanie moskitier na zimę, aby chronić je przed uszkodzeniami spowodowanymi złymi warunkami pogodowymi.  Zdejmowanie moskitier na zimę przedłuża ich żywotność, zwłaszcza w przypadku modeli wykonanych z delikatniejszych materiałów.

Jakie moskitiery są najlepsze?

Na rynku dostępne są różne typy moskitier, w tym rolowane, stałe, magnetyczne oraz przesuwne.  Najlepszy wybór zależy od indywidualnych potrzeb – np. moskitiery rolowane są praktyczne i łatwe w obsłudze, podczas gdy stałe zapewniają lepszą ochronę. Ważna jest również jakość siatki – lepsze moskitiery są wykonane z trwalszych i bardziej odpornych na warunki atmosferyczne materiałów.

Ile kosztuje założenie moskitiery na okno?

Cena zależy od rodzaju moskitiery, rozmiaru okna oraz kosztów montażu w konkretnym regionie. Moskitiery mogą kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od ich typu i wielkości. Instalacja przez specjalistę może wiązać się z dodatkowymi kosztami, w zależności od stopnia skomplikowania montażu.

Zapisz się do newslettera

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowościach, promocjach i wydarzeniach OKNOPLAST.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów