Home Baza wiedzy O czym należy pamiętać urządzając pokój dziecięcy?

O czym należy pamiętać urządzając pokój dziecięcy?


opublikowane 22 mar 2017

2 minuty

Funkcjonalny, pobudzający kreatywność, ładny – tak w skrócie moglibyśmy opisać cechy idealnego pokoju dziecięcego. Oczywiście urządzenie tego typu pomieszczenia nie jest wcale takie proste. Spokojnie  – w kilku punktach podpowiadamy,  o czym należy pamiętać aranżując pokoik dla pociechy.

aranżacja pokoju dziecka

Podziel pokój na strefy

Przestrzeń do spania, przestrzeń do zabawy, przestrzeń do nauki – warto rozdzielić te strefy. Punkt pierwszy – wygodne łóżko, które nie powinno znajdować się tuż przy biurku czy regale z zabawkami. Pomieszczenie jest zbyt małe na takie szaleństwa? Zawsze można kupić łóżko piętrowe, a pod nim urządzić kącik rozrywki. Nie zapominajmy o wygodny materacu – to element, na którym nie powinniśmy oszczędzać. Przestrzeń do zabawy oraz przestrzeń do nauki powinny być dobrze oświetlone – warto zaaranżować je w miejscach dobrze oświetlonych przez światło dzienne. Dodatkowo wyposażmy je w dodatkowe lampki, które zwiększą komfort użytkowania (odległość źródła światła od oświetlanego miejsca nie powinna być większa jak 35 centymetrów). W miejscu przeznaczonym do rozrywki nie szczędźmy pojemnych pudełek, do których dziecko będzie sprawnie chować zabawki. Przyda się też wygodna w użytkowaniu komoda. Sfera nauki powinna być wyposażona w wygodne biurko i krzesło (najlepiej regulowane, by „rosły” wraz z dzieckiem).

pokój dziecięcy aranżacja

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Od jakiegoś czasu w mediach społecznościowych krąży film, na którym niezabezpieczony regał spada na malucha. Pamiętajmy o tym, by zabezpieczyć meble przewiercając je do ściany. Warto (nie tylko w przypadku małych dzieci) zasłonić też ostre kanty, gniazdka elektryczne i grzejnik (jeśli posiada ostre elementy).

aranżacja pokoju nastolatka

Pobudzaj kreatywność

Przestrzeń dziecka powinna pobudzać jego wyobraźnię, a co za tym idzie – kreatywność. W przypadku noworodka nie wiemy jeszcze, co córka/syn będzie lubić w przyszłości. Warto obserwować pociechę, czym zaczyna się interesować i przekładać to na aranżację wnętrza. Pokój imitowany na jaskinię, namiot na środku pokoju, sufit przypominający niebo, fototapeta z ulubionymi postaciami z bajek itd. Koniecznie pomyślmy o tablicy, po której można pisać/rysować kredą (bardzo modnym teraz rozwiązaniem jest pomalowanie ściany farbą tablicową). Zaopatrzmy pomieszczenie w milutkie koce, poduchy, pudełka itd., które posłużą za… zabawki. Bo przecież nie od dzisiaj wiadomo, że największą rozrywkę sprawiają przedmioty przeznaczone do zupełnie innego użytku. Słuchajmy potrzeb dziecka – jego pokój to jego przestrzeń i tym głównie kierujmy się przy urządzaniu.

jak zaaranżowac pokój dla dziecka?

Produkty, które mogą Cię zainteresować

Pava

System PAVA to nowatorskie okno zaprojektowane z myślą o rosnących potrzebach, takich jak większa energooszczędność i nieprzemijający design. Obniżony profil skrzydła to nawet 10% więcej naturalnego światła we wnętrzu. Dzięki dodatkowej uszczelce w ramie, system PAVA zapewnia skuteczniejszą izolację cieplną i akustyczną. Przełomowa technologia suchego wklejania szyby sprawia, że otwieranie i zamykanie okna przebiega niezwykle płynnie.

HST Motion S

Spektakularnie duże przeszklenia zastosowane w systemie drzwi tarasowych HST MOTION S pozwalają na efektywne doświetlenie wnętrz. Innowacyjne rozwiązania technologiczne odpowiadają za niebywałą stabilność konstrukcji i komunikację bez barier.

Terra

System rolet zewnętrznych TERRA to uniwersalny wybór dla poszukujących stabilności, prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne rolety TERRA wykonane są z trwałego aluminium, dzięki czemu system zachowa stabilność i prawidłowe funkcjonowanie przez wiele lat. Możliwość zintegrowania rozwiązania z systemem SMART OKNOPLAST to dodatkowe ułatwienie w codzienności i wyższy poziom ochrony Twojego domu.

Brama garażowa Belado - Oknoplast
Belado

Brama garażowa BELADO została stworzona z myślą o energooszczędności i optymalnej izolacji termicznej. Staranne wykonanie i opatentowane rozwiązania sprawiają, że brama BELADO skutecznie chroni przed wychłodzeniem i przegrzaniem garażu. System otwierania/zamykania jest niezwykle płynny, a możliwość zastosowania okuć w klasie RC2 wyjątkowo skutecznie ochroni Ciebie i Twój dom.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów