Home Baza wiedzy Okna złoty dąb – jak dopasować do wnętrza i elewacji

Okna złoty dąb – jak dopasować do wnętrza i elewacji


opublikowane 01 cze 2022

4 minuty

Chociaż okres największej popularności okna złoty dąb mają już za sobą, wciąż plasują się wysoko w rankingach sprzedażowych. Stanowią one wybór osób, które poszukują klasycznych rozwiązań do domów tradycyjnych. Nadal chętnie wybierane są także do budynków nowoczesnych z elewacją łączącą biały tynk z malowanym w ciepłych odcieniach brązu drewnem. Okna złoty dąb to rozwiązanie ponadczasowe opierające się aktualnym trendom. Jaki to kolor – złoty dąb? Z jaką elewacją łączyć okna złoty dąb? Jak dobrać kolor ścian w salonie z oknami złoty dąb? Sprawdź!

Okna złoty dąb – jaki to kolor?

Okna złoty dąb pojawiły się na polskim rynku jako jedne z pierwszych okien PVC w kolorowej okleinie. Ta odświeżająca nowość z powodzeniem zaczęła wypierać okna białe – zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym. Jaki wygląda kolor złoty dąb? Jest to ciepły odcień brązu z dużą domieszką refleksów żółtych i pomarańczowych W przypadku oklein na oknach PVC, drzwiach tarasowych i drzwiach zewnętrznych widoczny jest także rysunek słojów charakterystycznych dla przekroju drewna dębowego. Kolor złoty dąb kojarzony bywa z takimi odcieniami brązu jak – kasztanowy, karmelowy i wielbłądzi.

Okno OKNOPLAST w kolorze złoty dąb

Okna złoty dąb podobnie jak brązy w wymienionych odcieniach mają przeważającą ilość ciepłych refleksów. W pełnym słońcu wydają się bardziej pomarańczowo-złote, a w cieniu zdecydowanie bardziej brązowe.

Pamiętaj, że nie ma jednego typu koloru złoty dąb. U poszczególnych producentów stolarki barwa ta może być bardziej lub mniej nasycona, jaśniejsza lub ciemniejsza. Jeśli więc decydujesz się na okna złoty dąb, drzwi tarasowe, drzwi zewnętrzne i bramę garażową w tym kolorze, najlepiej zdecyduj się na modele jednego producenta. Unikniesz dzięki temu nerwów, które mogą pojawić się w sytuacji, gdy różnice oklein będą naprawdę wyraziste.


Okna złoty dąb – jaką elewację wybrać?

Jaki kolor elewacji będzie pasować do okien złoty dąb? To pytanie, która stawiają sobie wszyscy inwestorzy decydujący się na ten elegancki, ale bardzo charakterystyczny kolor okleiny. Odpowiedzi na nie warto szukać w gotowych projektach domów dostępnych w internecie lub w rozmowie z projektantem domu.

Przeważnie okna złoty dąb dobrze wyglądają na fasadach budynków o jasnym tynku. Klasyczne połączenie to okna złoty dąb i białe ściany oraz opcjonalnie elementy drewniane – w odcieniach raczej ciepłych, a nie śnieżnej bieli. Wielu architektów decyduje się na połączenie stolarki złoty dąb z bielą ścian i ciemnym dachem w kolorze antracytowym.

Okna złoty dąb można też łączyć z ciepłymi kolorami elewacji, takimi jak rozbielony żółty, beżowy, kremowy.Odważni inwestorzy, którzy lubią mocniejsze barwy, decydują się na okna złoty dąb w połączeniu z tynkiem zielonym, a nawet pomarańczowym. Istotne przy wyborze barwy tynku jest dopasowanie temperatury kolorów okleiny okiennej i elewacji. Muszą one do siebie pasować i nie mogą się „gryźć”. Dobrym wyborem do domu z oknami złoty dąb są także elewacje bez tynku, np. w domach drewnianych lub ze ścianami z cegły klinkierowej.

Okno Prismatic w kolorze złoty dąb

Salon z oknami złoty dąb – jakie ściany?

To, co dobrze wygląda na zewnątrz, nie zawsze musi pasować we wnętrzach. Najczęściej zdarza się, że klienci decydują się na okna złoty dąb okleinowane dwustronnie w ten sam sposób. Wtedy muszą i na zewnątrz, i wewnątrz, starać się dopasować odpowiednie kolory ścian. Jakie barwy będą właściwe w salonie z oknami złoty dąb? Okna złoty dąb najlepiej współgrają z klasycznymi aranżacjami salonu, dlatego można łączyć je ze ścianami białymi, kremowymi, beżowymi czy jasnobrązowymi. Nie zapomnij, żeby dobrać do wnętrza podłogę w podobnym, ciepłym odcieniu drewna.

Okna złoty dąb w OKNOPLAST możesz zamówić w wersji bicolor. Oznacza ona, że na zewnętrz i wewnątrz stosuje się dwie różne okleiny. Z zewnątrz może to być kolor złoty dąb, a wewnątrz łatwiejszy w przypadku aranżacji kolor antracytowy, biały czy szary. W takiej sytuacji możesz pozwolić sobie na dowolność w projektowaniu wnętrz, jednocześnie ciesząc się klasycznym wyglądem elewacji.


Okna złoty dąb – czy nadal są modne?

Zdecydowanie tak! Ta barwa stolarki okiennej nadal sprzedaje się bardzo dobrze. To podstawowy wybór osób, które lubią drewno w ciepłych odcieniach. Okna złoty dąb zobaczysz więc w nowo stawianych domach jednorodzinnych z białą elewacją i ciemnym dachem. W remontowanych domach z rynku wtórnego, gdzie wymieniane okna muszą być dopasowane do istniejącej elewacji w ciepłych kolorach.

W rankingach sprzedażowym okna złoty dąb plasują się nadal wysoko. Wyprzedzają je jedynie okna antracytowe – hit ostatnich lat, a także okna białe, które wróciły ostatnio do łask. Dla tych, którzy wolą okleiny drewnopodobne okna złoty dąb są nadal jednym z pierwszych wyborów. Ci, którzy wolą nieco spokojniejsze odcienie brązu, chętniej wybierają jednak okna dąb Winchester.

Zobacz też:

Elegancki dąb Winchester – okna, drzwi, meble

Skontaktuj się z naszymi salonami sprzedaży.

Chcesz kupić okna złoty dąb lub drzwi zewnętrzne i tarasowe w tym kolorze?

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Napisz do nas:

"*" indicates required fields

Drop files here or
Accepted file types: docx, pdf, png, jpg, zip, Max. file size: 32 MB, Max. files: 3.
  Zgody (checkboxy)
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden
  Hidden

  Znajdź najbliższy salon OKNOPLAST

  Idź do pełnej mapy salonów